pytanie o płeć

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

renata
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 02, 2011 17:05
Ptaki które hoduję: nierozlaczka
Lokalizacja: mazowsze

?

#21

Post autor: renata » sob wrz 10, 2011 16:11

kolejne zdjęcie
Załączniki
papuga1.jpg

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#22

Post autor: GoldAngelo » sob wrz 10, 2011 18:35

Ptak jest jeszcze bardzo młody :-) Wydaje mi się, że ma spłaszczoną głowę, więc stawiam na samca, ale poczekaj jeszcze aż wypowie się ktoś bardziej doświadczony :-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

mektor1
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 21:39
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#23

Post autor: mektor1 » czw lut 02, 2012 11:44

Witam
Ja także mam problem z rozpoznaniem płci, i moje papużki są z tego co mi powiedziano w zoologicznym gdzie je kupowałem bardzo młode.
Proszę o pomoc. Jeśli papużki się zachowują w ten sposób, to czy to oznacza że samica tylko potrafi tak rozkładac skrzydełka i kucać do zapłodnienia? A jeśli ten biały to samiec, to tylko on potrafi wejść na samiczkę? Czy może się zdarzyć że samiczka wejdzie na samca, i bedzisymulować akt zapłodnienia? Gdzies przeczytałem że obydwa ptaki kopulowały ze soba na przemian, i teraz nie wiem czy to dwa samce, zamieniały się rolami, czy dwie samiczki... Masakra z tym rozróżnianiem płci :)
Dopowiem jeszcze że kolorowa znosi do budki patyki i takie tam, i nie pozwala białemu zbliżać się do budki, jednak ten i tak tam włazi (cały czas będąc na oriencie, czy juz do niego nie leci). Wchodzi tam i zazwyczaj wynosi te patyki z budki. często walczą ze sobą, i biały ptak (wydaje mi się że młodszy) ma już pod piórkami gołe place, od tych bijatyk :(
Prosze o pomoc, oto fotki z papużkami i ich zalotami:
http://zapodaj.net/6a6647267f19.jpg.html
http://zapodaj.net/5f30960af741.jpg.html

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#24

Post autor: WOJTEKZ » czw lut 02, 2012 17:18

Co do płci to Ci nie pomogę, natomiast powiem że są to dwa gatunki papug . Moim zdaniem fiszerek (ta z czerwonym dziobem), biała to mutacja czerwonoczelnej.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#25

Post autor: Al » czw lut 02, 2012 19:02

Niekoniecznie, niebieskie i białe czarnogłowe też maja jasne - cieliste dzioby. Tym bardziej,że widaC delikatny otok wokól oka. Jednocześnie z równym powodzeniem może to być mutacja biała fiszerki

możecie sobie sprawdzić,że takie istnieją http://users.skynet.be/aga/gallerij4.htm

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#26

Post autor: WOJTEKZ » czw lut 02, 2012 19:12

Fiszerka miała by czerwony dziób. Co do czarnogłówek to miałem kiedyś odmianę białą i wyglądała zupełnie inaczej , ale to było ''wieki temu''. Dobrze by było aby się wypowiedziała osoba która aktualnie hoduje nierozłączki i to te gatunki o których wyżej jest mowa. Ja już jestem na nierozłączkowej emeryturze i sporo rzeczy już nie pamiętam.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#27

Post autor: Al » czw lut 02, 2012 19:22

WOJTEKZ, Lutino - białe nie maja czerwonych dziobów, zobacz sobie w linku, raczej w kraju nie spotkasz czerwonczelnej białej, to bardzo duża rzadkość

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#28

Post autor: WOJTEKZ » czw lut 02, 2012 19:27

Znaczy się że fiszerek będzie miał biały dziób :?: :?: :?: Bo czerwonoczelna nigdy nie będzie miała czerwonego dzioba.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#29

Post autor: JC » czw lut 02, 2012 22:00

Tak, niebieskie fiszery i personaty mają dzioby "rogowe".

mektor1
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 21:39
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#30

Post autor: mektor1 » pt lut 03, 2012 12:19

Witam
Przy okazji pytania o zachowania samca i samiczki dowiedziałem się bardzo ciekawych rzeczy na temat moich papużek :)
Dziękuję
Jednak pytanie jakie zadaje Wam, to czy zachowaia typowe dla samiczki, moga być naśladowane przez samca? Tak że na przykład na foto przykuca i rozkłada skrzydełka, podnosząc ogon do kopulacji. Czy możliwe żeby samczym zachowywał się w ten sposób, czy takie zachowanie mają tylko samiczki? :)
Jeśli okaże się że mogą to być dwie samiczki, to dokupię samczyka od jakiegoś doświadczonego hodowcy, który mieszka w pobliżu Wałbrzycha, i myślę że będzie po problemie.
Pozdrawiam serdecznie, i dziękuję za pomoc.
Tomek

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#31

Post autor: Al » pt lut 03, 2012 16:04

Robią taki i samczyki jak stworzy się para jednopłciowa

tu masz porównanie kształtu głowy
Obrazek

a tutaj dla niedowiarków fotki czarnogłowych
Obrazek
tu w towarzystwie fiszera
Obrazek

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#32

Post autor: WOJTEKZ » pt lut 03, 2012 17:47

Al, to co pokazałaś to najnormalniejsza biała personata i fiszerek i wcale nie trzeba być niedowiarkiem , natomiast mektor1, zademonstrował nierozłączkę czerwonoczelną mutacji białej i fiszerka też zmutowanego. Takie jest moje zdanie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#33

Post autor: Al » pt lut 03, 2012 18:00

Dlaczego fiszer zmutowany ? po czym to sądzisz ? a biała ma wyrażną obwódkę wokół oka.
Białe czerwonoczelne są tak rzadkie w hodowli, że prawie niedostepne.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#34

Post autor: WOJTEKZ » pt lut 03, 2012 19:07

To jest mutacja fiszera inaczej inna odmiana barwna a nie hybryda z innym gatunkiem. Ja u siebie widzę tamtą białą papużkę jako czyst biały kolor, może u Ciebie na kompie widać to inaczej :?: :?: :?:
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#35

Post autor: Al » pt lut 03, 2012 19:28

U mnie widać dokładnie otok wokół oka u białej.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#36

Post autor: WOJTEKZ » pt lut 03, 2012 19:45

No to każde z nas widzi to w innym kolorze, u mnie papużka jest cała bieluteńka. Ale o to już tylko może stwierdzić jej właściciel widząc ją w naturze. Fajnie jest tak sobie przypomnieć coś o nierozłączkach po 25 latach nie trzymania tych papużek. W 80-tych latach miałem wszystkie odmiany i mutacje dostępne na polskim rynku a mutację personat żółtą i białą specjalnie przemycali dla mnie z Austrii.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#37

Post autor: Al » pt lut 03, 2012 20:05

WOJTEKZ, teraz tych mutacji jest tak dużo,że chyba nikt nie ma wszystkich, ogólnie dostępne są prawie wszystkie

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#38

Post autor: WOJTEKZ » pt lut 03, 2012 20:12

Al, wiem że teraz jest już bardzo buża ilość mutacji a będzie ich na pewno jeszcze więcej , to już nie lata 80-te.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

mektor1
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 21:39
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#39

Post autor: mektor1 » sob lut 04, 2012 10:48

Witam.
Dziękuję za odpowiedzi :)
Biała papużka, jest istotnie cała biała, ma tylko za oczkami troszkę rzadsze piórka, i prześwituje skóra. Dlatego może się wydawać że to jakaś barwa :)
Pozdrawiam,
Tomek
Załączniki
Zgaga i Edek 2 cut.jpg

vega74
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 23, 2012 12:57
Ptaki które hoduję: Nimfa Figo
Lokalizacja: Slask, Bytom

#40

Post autor: vega74 » sob sie 25, 2012 13:00

Witam
Prosilabym o rozpoznanie moich dwoch pupilek ? Chodzi mi o plec i jakiej sa rasy
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nierozłączek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość