zdrowie nierozłączki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Tena 53
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 06, 2021 18:54
Ptaki które hoduję: dostałam 2 nierozłączki i zauważyłam że mają glisty jak je odrobaczyć jak rozrobić ewentualny
preparat i jak im podać bez interwencji weterynarza od papug którego w okolicy nie ma proszę o pomoc

zdrowie nierozłączki

#1

Post autor: Tena 53 » śr paź 06, 2021 19:09

Witam jestem tu nowa mam 2 nierozłączki które potrzebują odrobaczania ze względu na glisty,
w jaki sposób podać im preparat Lewamizol bez interwencji wet. którego nie ma w okolicy.
4 ml. na litr wody ale jak im to podać ? proszę o pomoc i pozdrawiam

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » czw paź 07, 2021 10:08

Możesz dać im to do picia w pojemniku na wodę. Lub łapać ptaki i dawać bezpośrednio strzykawką do dzioba. Po 10 dniach zabieg powtarzamy.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » czw paź 07, 2021 17:59

glisty ? byly w kale ?

Tena 53
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 06, 2021 18:54
Ptaki które hoduję: dostałam 2 nierozłączki i zauważyłam że mają glisty jak je odrobaczyć jak rozrobić ewentualny
preparat i jak im podać bez interwencji weterynarza od papug którego w okolicy nie ma proszę o pomoc

#4

Post autor: Tena 53 » pt paź 15, 2021 18:01

Witam odpowiadam glisty były w wodzie na ścianach klatki no i w kale. Proszę o pomoc
potrzebne pewnie będzie lekarstwo jak wyczytałam to chodzi o Lewamizol, którego
bez lekarza wetern. nie dostanę,a w mojej miejscowości i w okolicach
nie ma takowego od papug więc gdzie i jak mogę to kupić bo szkoda mi ptaków. proszę
o odpowiedź pozdrawiam

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#5

Post autor: WOJTEKZ » pn paź 18, 2021 19:01

Lewamisol, posiada każdy lekarz weterynarii i to on powinien zlecić kurację, taki zabieg powtarza się co 10dni.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Tena 53
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 06, 2021 18:54
Ptaki które hoduję: dostałam 2 nierozłączki i zauważyłam że mają glisty jak je odrobaczyć jak rozrobić ewentualny
preparat i jak im podać bez interwencji weterynarza od papug którego w okolicy nie ma proszę o pomoc

#6

Post autor: Tena 53 » wt paź 19, 2021 22:30

Witam wiem że lewamisol posiada każdy weterynarz ale w mojej okolicy nie ma takiego,
który zajmuje się papugami a żeby jechać bardzo daleko to na razie z uwagi na stan zdrowia
nie jestem w stanie, chyba że bez względu na papugi weterynarze posiadają ten specyfik
dla innych stworzeń i tu pytanie czy mi sprzeda? pozdro i proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#7

Post autor: WOJTEKZ » śr paź 20, 2021 11:09

Czy Ci sprzeda tego nie wiem ale nie powinien stwarzać kłopotu, Co Ty się uparłaś na tego weta.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#8

Post autor: Al » śr paź 20, 2021 17:09

kazdy wet. ma ten lek, bo podaje sie go zwierzetom nie tylko ptakom

Tena 53
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 06, 2021 18:54
Ptaki które hoduję: dostałam 2 nierozłączki i zauważyłam że mają glisty jak je odrobaczyć jak rozrobić ewentualny
preparat i jak im podać bez interwencji weterynarza od papug którego w okolicy nie ma proszę o pomoc

#9

Post autor: Tena 53 » pt paź 22, 2021 23:09

Ja się nie uparłam na wet. tylko chcę pomóc swoim ptakom a jeżeli jest jakaś inna
opcja to proszę o podpowiedź pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nierozłączek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość