Nierozłączność nierozłączek.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Nierozłączność nierozłączek.

#1

Post autor: mbk » czw lis 16, 2006 10:11

Istnieje mit o tym, że nierozłączki to papużki nierozłączne i wierne. Gdzieś nawet czytałem, że zdychają z tesknoty za swoim partnerem gdy go stracą.
Prawda o ich wierności jest jednak inna. Są jednak bardzo niewierne. Samczyk interesuje się inną samiczką gdy jego partnerka wysiaduje jajka. Natomiast jego partnerce jest zupełnie obojętne który samczyk będzie ją "deptał". Niestety nierozłączki nie są wierne w swoich uczuciach.

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

#2

Post autor: JacekW » czw lis 16, 2006 14:04

mbk pisze:Istnieje mit o tym, że nierozłączki to papużki nierozłączne i wierne. Gdzieś nawet czytałem, że zdychają z tesknoty za swoim partnerem gdy go stracą.
Prawda o ich wierności jest jednak inna. Są jednak bardzo niewierne. Samczyk interesuje się inną samiczką gdy jego partnerka wysiaduje jajka. Natomiast jego partnerce jest zupełnie obojętne który samczyk będzie ją "deptał". Niestety nierozłączki nie są wierne w swoich uczuciach.

_______________________________________
-wiernośc a monogamia to dwie róznice-!!!!
-"tesknota"-to uczucie i emocja wypływające z niego, nie mające nic wsplnego z wiernością ale po cześci są przypisane -" monogami"- Nastepna sprawa to- zwierzęta nie maja rozwinietego toku myslenia jak istoty rozumnie-[ jakimi są ludzie ]- i nie moga sobie zdawac żadnej sprawy ze zdrady-ale moga sie przyzwyczaić do swojego widoku - co my nazywamy często przywiązaniem do siebie. Pozatym większości papug można przypisac monogamie bo ich zywotność jest większa, z czego i łączenie sie w pary jest trwalsza-
-A na koniec- życie na łonie Natury jest inne niż w niewoli

JacekW
_________________

ezra
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Białogard

#3

Post autor: ezra » czw mar 22, 2007 22:55

mbk pisze:Istnieje mit o tym, że nierozłączki to papużki nierozłączne i wierne. Gdzieś nawet czytałem, że zdychają z tesknoty za swoim partnerem gdy go stracą.

Waśnie, jak to z nimi jest.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#4

Post autor: JC » pt mar 23, 2007 12:54

Ani nie są nierozłaczne ani wierne. A nazwa wzieła się stąd że przesiadują przytulone do siebie.

Awatar użytkownika
Bartek1980
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 15:49
Ptaki które hoduję: Nierozłączki,Aleksandretta chińska
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Kontakt:

#5

Post autor: Bartek1980 » pt mar 20, 2009 16:23

Ja miałem taki przypadek że klatka stała na balkonie ,samica siedziała na jajkach i jak wkładałem gałązki to zapomniałem zamknac klatki i po paru chwilach samiec siedział na poreczy balkonu,dech zaparło wszystkim w domu za firanka stalismy,nie chciałem go wystraszyc i wstawiłem klatke do mieszkania za szybe i on odrazu wleciał z powrotem.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » pt mar 20, 2009 16:29

Bartek1980, Bo te papugi potrzebują swojego towarzystwa.obojętnie czy masz parkę czy ptaki są tej samej płci.

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#7

Post autor: Michallip » sob mar 21, 2009 20:51

JC pisze:Ani nie są nierozłaczne ani wierne. A nazwa wzieła się stąd że przesiadują przytulone do siebie.


Dokładnie jest tak u mnie. Moje samczyki zestawiam z roznymi samiczkami i ptaki po kilku tygodniach odbywają legi. Teraz tez przemieszałem pary i czekam na nowe lęgi.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

mroz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 19, 2009 11:51
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Szczecin

#8

Post autor: mroz » czw cze 11, 2009 00:08

mam pytanie...jak zachowuja sie nierozłączki? jaka klatke kupic im..optymalna...i czy jest jakas strona nt nierzlaczek..nie moge znaleźć.
mroz

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#9

Post autor: JC » czw cze 11, 2009 08:15

http://papugi.gery.pl/artykuly/1.php
tam są 2 art. na temat czarnogłówek.

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#10

Post autor: Michallip » czw cze 11, 2009 12:39

Ja moje nierozłaczki trzymam parami w klatkach o wymiarach 100x60x50 (dł x wys x głębokość). Po drugim lęgu przenoszę do ogrodej woliery, w której latają do jesieni.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#11

Post autor: Michallip » czw cze 11, 2009 19:48

Obrazek
Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#12

Post autor: ewahejduk » czw sie 12, 2010 21:21

Bartek1980 pisze:Ja miałem taki przypadek że klatka stała na balkonie ,samica siedziała na jajkach i jak wkładałem gałązki to zapomniałem zamknac klatki i po paru chwilach samiec siedział na poreczy balkonu,dech zaparło wszystkim w domu za firanka stalismy,nie chciałem go wystraszyc i wstawiłem klatke do mieszkania za szybe i on odrazu wleciał z powrotem.
To miałeś niesamowite, cudowne szczęście, którego kilka dni temu ja nie miałam :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nierozłączek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości