Dobry czas na kupienie papugi?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

viola
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 19, 2011 23:01
Ptaki które hoduję: w planah..:)
Lokalizacja: Kielce

Dobry czas na kupienie papugi?

#1

Post autor: viola » czw sty 20, 2011 00:00

Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, jeśli tak- przepraszam ale nic nie znalazłam podobnego, jeśli jest- przeoczenie.
Mianowicie - chcę kupić papużkę czarnogłową, będę ją trzymać samą bez partnera dlatego nie nazwę tego hodowlą. Miałam już taką papużkę i nie wydawała się nie szczęśliwa ponieważ ja jako właścicielka poświęcałam jej dużo czasu, często wypuszczałam z klatki tak aby czula sie swobodnie, dlatego mam nadzieję, że nie zostanie skrytykowana moja decyzja o trzymaniu papużki samej.
Chciałam się dowiedzieć czy jest jakiś konkretny okres kiedy papużki się wylęgają , czyli czy będą mogła nabyć moją papużkę jakoś niebawem, czy muszę czekać na okres kiedy odbywają się legi papug. Jeśli tak jaki to czas? I jeszcze jedno pytanie czy 4 miesiące życia papużki wystarcza aby zabrać ją już do domku aby żyła samotnie czy powinna mieć nieco więcej?

speedwayfan
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 16:27
Ptaki które hoduję: barrabandy, nimf, nierozlączki, rozelle białolice,aleksy większe,wpf,rozelle królewskie,kozy
Lokalizacja: Rudy Rysie k/Brzeska

#2

Post autor: speedwayfan » pt sty 21, 2011 17:02

według mnie lepiej zebyś skontaktowałaś się z jakimś hodowcą i dowiedziała się więcej.Dam ci link do bloga hodowcy personatów gregory0314brzesko.bloog.pl

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#3

Post autor: ewahejduk » pt sty 21, 2011 17:35

Nie zamierzam cię krytykować ale jakby ci się chciało to możesz przeczytać to http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=3526 Drugi raz nie popełniłabym tego błedu. Zrobisz jak uważasz. Na ogół ptaki lęgną się na wiosnę, ale niektórzy hodowcy dopuszczają do lęgów cały rok. jeśli koniecznie chcesz mieć jedną nierozłaczkę to bardzo dokładnie sprawdź czy nie rozbiłeś parki bo to mogłobyłby się źle skończyć.
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 04:23 przez ewahejduk, łącznie zmieniany 1 raz.

viola
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 19, 2011 23:01
Ptaki które hoduję: w planah..:)
Lokalizacja: Kielce

#4

Post autor: viola » sob sty 22, 2011 12:04

Macie rację, miałam już jakiś czas na czytanie o papużkach i faktycznie chyba nie jest dobrym pomysłem kupowanie nierozłączki na zasadzie "bo taką chcę" ,tylko głównie patrząc na dobro i szczęście papużki. Dlatego poważnie zaczęłam zastanawiać się nad kupnem takiej papużki, która będzie dobrze czuła się w moim towarzystwie bez konieczności kupowania drugiej do pary. Pomyślałam o aleksandrecie jednakże jest to dość duża papuga potrzebująca woliery z tego co wiem, interesowałaby mnie jednak mała papużka, ale taka którą dałoby się oswoić, zaprzyjaźnić. W przypadku kupna dużej papużki problem pojawiałby się podczas wakacji, wyjazdów, a że mieszkam sama z bratem, podczas mojej nieobecności jest tylko jedna osoba którą mogłaby się zająć papużką. Na rodzinę nie mam co liczyć jeśli chodzi o tak dużą klatkę, dlatego też myślę, że pod tym względem łatwiej byłoby mi z mniejszą papużką,którą podczas mojej nieobecności mogę zanieść do sąsiadki która ciągle jest w domu.

Czy polecacie jakieś papużki z tych mniejszych które świetnie nadają się na pupilka?

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#5

Post autor: ewahejduk » sob sty 22, 2011 16:58

Kochanie każda papuga potrzebuje ptasiego towarzystwa własnego gatunku. Nigdy nie zaspokoisz podstawowych potrzeb ptaka takich jak sex czy wspólny lot. Może watro pomyśleć nad parką ale stadnych ptaków takich jak nimfa czy falista. Są to ptaki które szukają kontaktu z członkami stada do którego zaliczą i ciebie. Łatwo się oswajają nawet w parze (choć może ci się trafić ptak z takim charakterem że nie oswoisz go nigdy) Samotna papuga zawsze bardzo cierpi kiedy opiekun wychodzi z domu czy pokoju. Przy zakupie pary możesz bez wyrzutów sumienia wyjechać na 3tyg wakacji i ptaki nie będą cierpiały bo będą miały siebie na wzajem. A możesz być pewna że będą się bardzo cieszyły kiedy wrócisz nawet jeśli bedą 2

Gardenia
Posty: 57
Rejestracja: pt lut 23, 2007 18:44
Ptaki które hoduję: mewki japońskie
Lokalizacja: wielkopolska

#6

Post autor: Gardenia » sob sty 22, 2011 17:53

Z własnego doświadczenia - niestety- wiem, że wszystko to co napisała powyżej Ewa jest prawdą. Miałam kiedyś jedną papugę i nigdy już nie popełniłabym tego błędu. I chociaż mojej papugi już nie ma, to chyba nigdy sobie nie wybaczę, że przez trzy lata swojego życia nie miała papuziego towarzystwa.Niestety nie mogłam jej tego towarzystwa zapewnić i mimo, że miała najlepsze pokarmy, owoce, mnóstwo zabawek, codzienne wolne loty i dużo mojego towarzystwa to i tak bardzo żałuję, że nie miała jednak tego co najważniejsze - ptasiego towarzysza. Dotyczy to oczywiście moim zdaniem nie tylko papug ale wszystkich ptaków. Ale oczywiście każdy ma prawo podjąć własną decyzję. Ja tylko opisałam własne doświadczenia i to co ja czuję.

Dlatego teraz mam 10 malutkich mewek japońskich, którym w zupełności moje niewielkie mieszkanie wystarcza :-)

viola
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 19, 2011 23:01
Ptaki które hoduję: w planah..:)
Lokalizacja: Kielce

#7

Post autor: viola » sob sty 22, 2011 17:59

Racja...z reszta to tak jak z ludzmi umieją żyć samotnie jednak szczęśliwsi są kiedy mają obok drugiego człowieka...Pomyślę nad tym poważnie. I dopiero podejmę jakieś decyzje. Najbardziej chciała bym, aby niczego jej u mnie nie brakowało więc jeśli tak mówicie to chyba będę musiała zrezygnować z kupna papugi dopóki mieszkam z rodzicami. Fakt faktem już nie aż tak długo, ale mimo to jeśli w ten czas papużka ma byc smutna to ja tego bardzo nie chcę:(

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#8

Post autor: ewahejduk » sob sty 22, 2011 18:25

Do czasu wyprowadzki możesz zgłębić swoją wiedzę na temat papug :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nierozłączek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości