agresja u nierozłączek

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

fourbe
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 22, 2014 12:11
Ptaki które hoduję: nierozłączki

agresja u nierozłączek

#1

Post autor: fourbe » sob lis 22, 2014 12:21

Od jakiegoś czasu mam problem z jedną parką. Stały się dla siebie agresywne, ale nie cały czas. Siedzą sobie zgodnie i nagle zaczynają się kotłować, szczepiają się ze sobą dziobami i pazurami tak, że nie jestem w stanie ich rozdzielić, żeby nie zrobić im dodatkowo krzywdy. Po rozdzieleniu dają sobie buzi i miziają po główkach. Samiec stał się w stosunku do mnie agresywny już jakiś czas, ale zganiałam to na konto zazdrości o samicę, którą wychowałam z jajka i jest bardzo oswojona. Ale ostania agresja kończy się niekiedy rozlewem krwi i zgubieniem wielu piór. Muszę je rozdzielać. Szukałam wielu przyczyn. Zagrodziłam miejsce, które samica uważała za swoje gniazdo, bo być może to powodowało kłótnie. Był krótki spokój, później znów zaczęły. Postanowiłam przekonać do siebie samca, może to ograniczy trochę agresję, ale na razie z marnym skutkiem. Siedzą zatem w dzielonej klatce, po dwóch stronach a samiec za wszelką cenę stara się dostać do samicy. Przestawiłam klatkę, to też nic nie dało. W klatce są zabawki, kolby, patyki, wypuszczane są z klatek kiedy je sprzątam. Ktoś ma jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » sob lis 22, 2014 14:22

Tak czasem bywa u niedobranej pary że ich agresja w stosunku do siebie jest większa , bo bójki i kłótnie to naturalne zachowanie nawet u zgodnej pary, leją się a za chwilkę siedzą przytulone do siebie

fourbe
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 22, 2014 12:11
Ptaki które hoduję: nierozłączki

#3

Post autor: fourbe » sob lis 22, 2014 17:42

Tylko do tej pory nie było takich sytuacji, parą są już kilka lat a takie bójki zaczęły się kilka miesięcy temu

Monika345
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 13, 2019 09:56
Ptaki które hoduję: dwie papugi faliste

#4

Post autor: Monika345 » czw cze 13, 2019 21:41

Może tak się dziać, że jedna ma bardzo dużo energii i dlatego tak się zachowuje(nie robi to dlatego że jest złośliwa lub niezrównoważona emocjonalnie),może byś spróbowała je częściej,np codziennie wypuszczać, żeby pofruwały i nadmiar energii straciły kiedy fruwają
W pokoju trzeba przygotować jakieś patyki , żeby miały gdzie usiąść kiedy się zmęczą

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nierozłączek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości