Problem przy rozmnażaniu.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Rafalus398
Ptaki które hoduję: Papugi faliste

Problem przy rozmnażaniu.

Post autor: Rafalus398 » sob maja 11, 2019 12:05

Witam mam 2 samiczki i jednego samca. Jedna z samiczek znosi jajka ale samiec nie za bardzo sie interejuje tą która siedzi w budce legowej ma jajkach. Wczoraj byly dwa jajka ale weszły wszystkie trzy i je rozbiły. I tu pytanie jak je rozdzielić? Czy tą która siedzi na jajkach zostawić samą bo nie lubią sie z samcem czy zostawić ją samą? Zeby nie rozbiły kolejnego jajka? Proszę o pomoc i rady.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica, papużki faliste

Post autor: Rozalka:) » sob maja 11, 2019 12:32

A samiec w ogóle kopulował? Skoro on nie lubi tej samicy na jajkach to może wcale z nią nie kopulował, możliwe, że zniosła bo chciała mieć dzieci, w takim przypadku jajko jest puste i ani z tego ani z kolejnych nic nie będzie. Możesz sprawdzić prześwietlając czy ono jest zapłodnione czy nie (jeśli tak, byłyby widoczne naczynka krwionośne, jak się nie mylę)

Awatar użytkownika
Al
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Kontakt:

Post autor: Al » sob maja 11, 2019 16:45

do odbycia legu musi być para, przewaznie sa problemy gdy mamy 3 ptaki, najlepiej zabrać budkę, albo dokupić samca i powiesic drugą

Rafalus398

Post autor: Rafalus398 » sob maja 11, 2019 17:44

Zostawiłem samicę która siedzi na jajku a parę wziąłem do innej klatki i widać że samiec chce przejść do klatkibw której jest samica z jajkiem. I nie wiem czy zostawić go z tą co siedzi i sie bardziej lubią czy dac go do tej co siedzi na jajku?

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » sob maja 11, 2019 18:06

A sprawdziłeś czy jajko jest zapłodnione? I czy widziałeś wcześniej gody?

Rafalus398

Post autor: Rafalus398 » sob maja 11, 2019 18:20

Jajka nie sprawdzałem bo teraz nie mam możliwości jutro sprawdzę. A czy po wyciagnieciu i dotykaniu jajka samica będzie chciała siedzieć na nim czy trzeba to zrobić w rękawiczkach? Godów nie zauważyłem żeby z tą jakieś byly z tą co samiec teraz siedzi to widziałem

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » sob maja 11, 2019 18:36

Ptakom to nie przeszkadza i można robić gołymi rękoma. Skoro nie widziałeś godów z nią, a samiec woli tą drugą to myślę, że można zabrać budkę bo pewnie to puste jajko

Rafalus398

Post autor: Rafalus398 » sob maja 11, 2019 21:06

Ale nie wiem czy to napewno ta zniosła jajko z którą nie było godów bo mogła znieść równie dobrze ta z którą widziałem że miała gody. Bo ona też siedziała w budce tylko mniej niż ta co do tej pory

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Kontakt:

Post autor: WOJTEKZ » sob maja 11, 2019 21:09

Wyrzuć jajka, rozsadź ptaki, samca daj do tej samicy z którą były gody, załóż budkę i obserwuj.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla papużek falistych”