Coś jest mojej falistej

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Fox33
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 26, 2021 14:22
Ptaki które hoduję: Papugi faliste, Nimfa

Coś jest mojej falistej

#1

Post autor: Fox33 » ndz gru 26, 2021 20:58

POMOCY Młoda papużka falista ma dziwną ?narośl? koło oka i wydaje mi się że ma coś z woskówką. Wydaje mi się że ma problemy z widzeniem bo kilka razy trafiła w okno (lecz możliwe że się mylę i po prostu chciała wylecieć lub nie wyrobiła na zakręcie bo za młodu nie mogła nauczyć się latać przez brak pióra) Udam się do weta lecz na razie nie mam możliwości bo w mojej okolicy nie ma kogoś kto zna się na papugach. Obrazek chodzi o tą niebieską a zielonej nic nie jest ona tylko ziewa

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » ndz gru 26, 2021 21:14

postaraj sie wrzucic lepsze zdjęcię. zobacz też czy twoja papuga ma cos w tym stylu https://www.google.com/search?q=%C5%9Bw ... =924&dpr=1

Fox33
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 26, 2021 14:22
Ptaki które hoduję: Papugi faliste, Nimfa

#3

Post autor: Fox33 » ndz gru 26, 2021 22:07

Obrazek na żywo wyglądało zupełnie inaczej... Znalazłam weta więc udam się do niego jak najszybciej lecz martwię się jeszcze o nimfę i drugą falistą. Wiesz jak mogę zwalczyć przyczynę aby nie zdążyło się to drugi raz?

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#4

Post autor: marcin19800 » ndz gru 26, 2021 23:25

jesli to swierzb dostaniesz krople. pewnie trzeba bedzie porzadnie wyczyscic klatke i wszystkie papuzie rzeczy. tu p. wojtek i al maja duze dowiadczenie ze swierzbem. poczekaj na odpowiedz od nich.

Fox33
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 26, 2021 14:22
Ptaki które hoduję: Papugi faliste, Nimfa

#5

Post autor: Fox33 » pn gru 27, 2021 19:39

Właśnie wróciłam od weta i wiem tylko tyle że prawie zabiłam papugę :) miałam 30 minut na dojazd więc wzięłam pudełko z dziurkami bo jest zima więc jakbym wysiadła z auta z transporterem na 10 sekund papuga by zamarzła i jak weszłam to przywitała mnie miła pani więc się cieszę lecz wet od początku się zachowywał jakby go zmuszali. Wchodzę i pani mówi aby otworzyć to otwieram (papuga w szoku więc nie wylatuje) pani mówi czy UMIEM wsiąść papugę w ręce a gdy powiedziałam "tak" papuga wyleciała i kochana pani doktor wyleciała z tekstem że mogę zabić papugę takim zachowaniem. Wizyta trwała 2 minuty (razem ze złapaniem papugi z czym nie było problemu i z zapisaniem papugi do komputera) wiem bo patrzę na zegarek, pani skasowała 30 zł za podanie jednej kropli na kark. Jeszcze dodam że miała nawet na tą papugę nie spojrzała tylko na jej pióra bo łeb miała schowany :/

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#6

Post autor: marcin19800 » pn gru 27, 2021 20:37

takich mamy specjalistów heheh

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post autor: fotorobart » czw gru 30, 2021 19:11

Fox33 pisze:
pn gru 27, 2021 19:39
Właśnie wróciłam od weta i wiem tylko tyle że prawie zabiłam papugę :) miałam 30 minut na dojazd więc wzięłam pudełko z dziurkami bo jest zima więc jakbym wysiadła z auta z transporterem na 10 sekund papuga by zamarzła i jak weszłam to przywitała mnie miła pani więc się cieszę lecz wet od początku się zachowywał jakby go zmuszali. Wchodzę i pani mówi aby otworzyć to otwieram (papuga w szoku więc nie wylatuje) pani mówi czy UMIEM wsiąść papugę w ręce a gdy powiedziałam "tak" papuga wyleciała i kochana pani doktor wyleciała z tekstem że mogę zabić papugę takim zachowaniem. Wizyta trwała 2 minuty (razem ze złapaniem papugi z czym nie było problemu i z zapisaniem papugi do komputera) wiem bo patrzę na zegarek, pani skasowała 30 zł za podanie jednej kropli na kark. Jeszcze dodam że miała nawet na tą papugę nie spojrzała tylko na jej pióra bo łeb miała schowany :/
To napisz gdzie jest ten VET i kto to, aby inni nie tracili czasu....

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla papużek falistych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość