ZNAJOMA FOTKA???

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

ZNAJOMA FOTKA???

#1

Post autor: MisiekPapuga » śr gru 23, 2009 01:38

www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: Krysia- » śr gru 23, 2009 04:48

Złodziejstwo jak nic choć fotka nie chce mi się powiększyć i strona z mozołem się otwiera :-(

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post autor: wojtek » śr gru 23, 2009 05:20

Pisać niech zablokują
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » śr gru 23, 2009 05:36

Usiłowałam pisać bo raz mi się strona otworzyła ale bez powodzenia :-( Coś wogóle strona allegro pełza.

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Post autor: Anka » śr gru 23, 2009 08:00

Podkradanie zdjęc w sieci, to już standard. Dowiedziałam się, ze jeżeli zdjęcie nie jest podpisane, czyli oznaczone przez autora, to Allegro nie ma takiej mozliwości, by sprawdzić do kogo należy. Nic nie mogą zrobić.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#6

Post autor: Boguśka » śr gru 23, 2009 08:08

Zdjęcie które wstawił Misiek jest podpisane-złodziej zabrał zdjęcie z kalendarza bo tam podpisu już nie ma :-( a z resztą mógł je równie dobrze wyciąć bo podpis jest na gałęzi której nie widać w całości.Jak alegro będzie chciało to sprawdzi bo tu zdjęcie było pierwsze
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post autor: misia458 » śr gru 23, 2009 08:52

Ja już napisałam do admi. allegro, i podałam link na forum gdzie zdjecie było już wcześniej zamieszczone.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post autor: Krysia- » śr gru 23, 2009 09:12

MisiekPapuga, ponieważ kalendarz już się ukazał więc Twoje zdjęcie z tematu usunę by następni złopdzieje cudzej własności n ie połaszczyli się o publikację.

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Post autor: Anka » śr gru 23, 2009 09:31

Prosiłam osoby które pracują w Allegro o wyjaśnienie. Niestety, jeżeli zdjęcie nie jest podpisane, nic nie zrobią. Maja miliony aukcji i nie są w stanie wszystkiego sprawdzić, dociekać i udowadniać temu, kto podkradł zdjęcia. Takie wyjaśnienia otrzymałam - przykro mi. Identyczne historie dot. tez zdjęc ze stron hodowców rasowych psów i kotów. Jeżeli strona istnieje w sieci, a zdjęcie jest podpisane, wowczas jest łatwiej, bo wystarczy podesłać to wszystko i wowczas może dość do zawieszenia całej aukcji.
Pamiętacie jajka ary po 100 zł ? bardzo trudno było sprawić, by aukcja została potraktowana jako zwykłe oszustwo i zdjęta z Allegro. Jednakże udało się. Podesłany został artykuł o tym, ile może przebywać jajo poza ciałem papugi, jak równiez zdjęcia porównawcze wyglądu jaj ary, wreszcie kilka osób zgłosiło ta sprawę, jako zwykłe oszustwo. Cięzko było ale sie udało. Wcześniej , kiedy jedna osoba walczyła o zdjęcie tej aukcji, nic nie mogła wskórać.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#10

Post autor: MisiekPapuga » śr gru 23, 2009 09:45

mogli również skopiowac ze strony - pytanie tylko czemu nie zapytali o zgodę - na pewno bym udzielil.
P.S przy okazji Aleksandrett Większych na allegro sprzedawac nie wolno
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#11

Post autor: Anka » śr gru 23, 2009 10:41

Jeżeli sa takie przepisy, to napisz do moderatora tematu, podaj nr ustawy itd. dot. tego zakazu. Opiekunowie kategorii na Allegro nie mają w większości bladego pojęcia o szczegółach dot. wystawianych przedmiotów. Wymaga się od Nich jedynie znajomości obsługi aukcji od strony technicznej , jak również zgodności z przepisami Allegro.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#12

Post autor: Al » śr gru 23, 2009 10:49

To częsta sprawa, niejednokrotnie sama mialam taką sytuację, czasami są tak bezczelni,że usuwają podpis - przecież nie będę podpisywać zdjeć na środku fotki na ptakach. Tylko jeden raz osoba która miala zdjęcie moich kaczek przeprosiła i poprosila o zgodę na ich dalsze zamieszczanie. W pozostałych wypadkach nawet nikt nie raczył odp. na meil. Ostatnio na alegro było moje zdjęcie wzięte albo z PK albo z garnka.W dodatku na tej aukcji było nie tylko moje zdjecie ale i moniNie tylko z netu są brane zdjęcia, ostatnio zostały wzięte zdjecia z Woliery, które tylko tam były publikowane.Właściciel zdjeć nic nie zrobił. alegro odmowiło zajęcia się tą sprawą a winowajca nie odpisał.- chodziło o zdjęcia przepiórów

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#13

Post autor: Grzegorz » śr gru 23, 2009 11:36

Człowiek nazywa się Krzysztof Kowara - Wodzin Majrocki. Wcześniej zamieścił zdjęcie z forum należące do monia77. W Polsce zdjęcia są chronione prawami autorskimi a ich kradzież jest karana grzywną.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#14

Post autor: Anka » śr gru 23, 2009 11:46

To wszystko prawda, sa paragrafy i przepisy. Tylko kto będzie skarżył z powództwa cywilnego na własny koszt /niemały/ takiego złodzieja ? Podkradacze zdjęc i innych rzeczy z sieci, dobrze o tym wiedza, ze droga do udowodnienia takiego złodziejstwa jest długa i kosztowna, dla walczącego o swoje prawa. Na koniec może usłyszeć, ze z powodu niskiej szkodliwości czynu Sąd umarza sprawę. Ech.... naprawdę nie jest to takie proste.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#15

Post autor: Grzegorz » śr gru 23, 2009 11:49

Właśnie nieprawda! Da się:-) I nie jest to trudne.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: Grzegorz » śr gru 23, 2009 12:21

Aukcja usunięta przez pracownika allegro
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#17

Post autor: Anka » śr gru 23, 2009 13:16

Z pewnością wszystko się da wygrać, tyle, że bezczelne typki bazują na tym, ze nie każdemu chce sie w sądzie o swoje prawa walczyć. Fajnie, ze pracownik Allegro usunąl aukcję.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#18

Post autor: szkot » śr gru 23, 2009 14:50

Dziwna sytuacja i tyle,tym bardziej,że jesli ja bym zrobił fotke i ktos by mnie poprosił o zamieszczenie jej to pewnie bym sie zgodził bez problemu i pewnie misiek zrobiłby tak samo,a przeciez wystarczyło o zgode poprosic,nic łatwiejszego.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#19

Post autor: JC » śr gru 23, 2009 17:27

szkot, przecierz to było jawne oszustwo :!: Gościu wkleił tę fotkę bo ona uwiarygodniała posiadanie przez niego rzeczywiście samicy. Tu nie chodziło wyłacznie o złodziejstwo :!:

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#20

Post autor: szkot » śr gru 23, 2009 20:02

No zgadza sie!Oszust i złodziej!Z tej strony nie patrzyłem na ta sytuacje!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ciekawe strony, fora, itp.-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość