Polecani hodowcy papug

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

AniaKa
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 23, 2017 10:05
Ptaki które hoduję: Nimfy, mam nadzieję już niebawem :)
Lokalizacja: Pomorskie

Polecani hodowcy papug

#41

Post autor: AniaKa » czw mar 16, 2017 18:57

Od jakiegoś już czasu intensywnie przekopuję Forum, choç się jrszcze nie idzywałam. Przygotowuję się do zakupu dwóch nimf, najchętniej samiczek. Dlatego spróbuję odświeżyć ten wątek :)
Szukam małej, domowej hodowli w Pomorskim lum w okolicach Warszawy zajmującej się nimfami. Coś poradzicie?

Earwen
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 16, 2018 20:21
Ptaki które hoduję: Zako

#42

Post autor: Earwen » czw kwie 19, 2018 01:18

Ja równiez szukam informacji na temat zakupu Papug - gdzie? Polecacie/ bądź nie polecacie kogos?. Szukam dokładnie Amazonki żółtogardłej... Bede wdzieczna za pomoc

Olcia
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 08, 2019 19:30
Ptaki które hoduję: W planach;-)

#43

Post autor: Olcia » ndz mar 10, 2019 11:49

Szukam opinii o hodowli P. Andrzeja M. z wielkopolski.

Mati
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 06, 2019 09:53
Ptaki które hoduję: Amazonka oratrix

#44

Post autor: Mati » sob lip 06, 2019 10:09

Witam, przymierzam się do zakupu amazonki oratrix, i znalazłem ogłoszenia dwóch hodowców Pan Arkadiusz Jerzak i Pan Rafał Kaczmarczyk oboje z okolic Warszawy. Czy miał ktoś może ptaki od któregoś z nich i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#45

Post autor: Figa » sob lip 06, 2019 11:59

Ja mam niebieskoczelną od pana Jerzaka, jest ok, ale on wtedy nie robił jeszcze badań na wszystkie groźne wirusy, nie wiem jak jest teraz, ale w tych czasach to powinna być podstawa przy dużych papugach.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#46

Post autor: pysia34 » sob lip 06, 2019 12:39

Mati polecam Ci ptaka z domu nie z hodowli. Właściwie socjalizowanego samczyka oratrixa po uzdolnionych rodzicach. Odezwij się na pw dam Ci namiary. Figa masz rację dzisiaj badania to podstawa żeby się nie naciąć .

Mati
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 06, 2019 09:53
Ptaki które hoduję: Amazonka oratrix

#47

Post autor: Mati » ndz lip 07, 2019 20:56

Dzięki za info, zdaje sobie sprawę że najlepiej kupić z domu, choć wymienione wyżej osoby wykarmiają je ręcznie w domu. Napisałem na priv chętnie poznam kogoś kto jeszcze ma na sprzedaż oratrixy.A tak apropo badań na wirusy to jaki to jest koszt, jedni mówią że około 200zł a od jednego usłyszałem że żeby zrobić badania na wszystkie wirusy to około 500zł. Może chciał mnie odstraszyć :P może coś podpowiecie ile i jak się nazywają te wirusy na które trzeba zrobić badania

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#48

Post autor: pysia34 » ndz lip 07, 2019 21:56

Badania na wirusy to PBFD, APV, ABV/PDD, nie trzeba moim zdaniem robić pacheco. Lepiej zrobić chlamydia. Koszt u weta to 100 za PBFD, 100zł za APV, 180 ABV/PDD i chamydia 120zł To przykładowe ceny gabinety się różnią.

Ketonal
Posty: 0
Rejestracja: pt maja 15, 2020 19:47
Ptaki które hoduję: brak

#49

Post autor: Ketonal » pt maja 15, 2020 20:01

Dzień dobry :)
Szukałem, szukałem i trafiłem do Was.
Ja po pomoc.
Otóż wreszcie nadszedł ten dzień w którym zdecydowałem się spełnić moje marzenie i postanowiłem zakupić papugę.
Poszukałem, poczytałem i zdecydowałem się na ręcznie karmioną nimfę.
Problem w tym, że chciałbym kupić ptaka tak jak trzeba: zdrowego, z dobrej hodowli i jeśli to możliwe, fajnie by było nie jechać po niego na drugi koniec Polski. A jestem z Grodziska Mazowieckiego koło Warszawy.
Wszystko już mam przygotowane: wiedza jest, urządzona klatka czeka ale nimfy kupić nie mogę. Jest dobry sklep w stolicy ale nimfy wykarmione przez człowieka znikają w ciągu kilku godzin. Obawiam się, że w ten sposób to ja do świąt papugi nie kupię.
I tu moje pytanie. Czy jesteście w stanie polecić dobrego hodowcę nimf tak do 200 km od Warszawy?
Wątek przeczytałem cały ale patrząc na daty wpisów, temat wymaga lekkiej aktualizacji ;)
Pomożecie?
Nowy w temacie jestem a chciałbym papugę już bo jak jeszcze trochę poczekam to biedny ptasior mnie przeżyje... ;D

Pozdrowienia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość