Co jedza wasze senegalki?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#81

Post autor: WOJTEKZ » czw cze 28, 2012 16:28

wojtek pisze:Karmę kup taką samą jaką karmi hodowca.
sopran pisze:Czy Senegalki lubią się kąpać

Bardzo.
sopran pisze:jedyną gwarancją na pewność co do płci są badania DNA?

Tak. Wstaw zdjęcia.
sopran pisze:Czy Senegalki mocno dziobią

Bardzo mocno. Ja dzikie biorę tylko w rękawicach spawalniczych i tak potrafi mocno uciąć.


Senegalki nie karmione ręcznie dziobią bardzo mocno, chociaż ja łapię je bez spawalniczych rękawic (gdzieś na forum są zdjęcia jak bezpiecznie trzymać papugę). Jednak już nie raz poczułem ich mocny dziób. Moje senegalki (dzikie) jak czuły zagrożenie że będą łapane to potrafiły położyć się na grzbiecie i atakować moją dłoń dziobem oraż pazurami (drapały jak kot).
Miałem też wykarmioną ręczine i oswojoną senegalkę, która potrafiła się łasić jak pies , lubiła różne zabawy , reagowała na swoje imię i przylatywała do mnie na zawołanie szukając mnie po dałym mieszkaniu. Odnajdując mnie była bardzo szczęśliwa i zadowolona oraz dopominała się nagrody w postaci drapania po głowie.
Na pozostałe pytania to już Wojtek odpowiedział dokładnie , ja tylko dorzuciłem kilka słów od siebie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość