Co jedza wasze senegalki?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

Co jedza wasze senegalki?

#1

Post autor: ewasik » pt lis 03, 2006 15:20

Napiszcie co jedza, co najbardziej lubia wasze senegalki. Moze macie jakies przepisy? Moja na razie jest na etapie probowania wszystkiego ale niewiele trafia do brzucha, raczej wypada z dzioba rozdrobnione. Daje jej oprocz ziarna oczywiscie, ryz gotowany, kasze, owoce, jablka, marchewke, jajko gotowane, itp. Najbardziej uwielbia ptasie biszkopty, te naprawde lyka z apetytem.

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#2

Post autor: ewa » pt lis 03, 2006 15:29

Poza tym co Ty podajesz,moja Fidżi jada jeszcze rodzynki,owoce granatu,wypija-zlizuje wyciśnięty sok z pomarańcza,dławi sie ze szczescia jedząc rozrobioną ciepłą wodą masę jajeczną,lubi ugotowany i jeszcze ciepły ziemniaczek i marchewkę.Bardzo lubi namoczony i skiełkowany groszek i fasolkę-najpierw to wybiera z siteczka,następnie biały słonecznik....a i lubi paprykę i orzechy włoskie-sam proces wydłubywania orzecha ze skorupki sprawia jej wielka frajdę

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#3

Post autor: ewasik » wt lis 28, 2006 14:47

Moja tez lubi granat, gotowana marchew i fasole. Masy jajecznej nie lubi, ale ostatnio troche na sucho zaczela ja chrupac. Soku z pomaranczy tez nie ale czastke pomaranczy lubi pomiadlic w dziobie. Mam wrazenie ze podajac owoce cytrusowe mozna bardziej papugom i ludziom zreszta tez, zaszkodzic, sa tak pryskane ze nie wiem czy mycie goraca woda pomoze. Moze lepiej w to miejsce podawac soki bobofruty? :?: Z mieszanki ziaren wybiera tylko slonecznik i zielony groszek, to mnie martwi bo reszty ziaren nie rusza. Czy wasze tez zostawiaja?
No i koniecznie chce pozrec moje jedzenie z talerza, jak tylko zobaczy :-D
No i lubi jesc tylko w towarzystwie :-)

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#4

Post autor: ewa » wt lis 28, 2006 14:56

Może na początek zacznie jesc gotowaną kukurydzę?Moja Fidżi tak zaczynała.Młoda ostatnio zaczeła podjadac surowe piersi z kurczaka...nie wiem co myslec o tym...duzo tego nie zjada ale je a nie tak jak np biszkot -tylko go rozdrabnia i zostawia.

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#5

Post autor: ewasik » wt lis 28, 2006 15:12

Kukurydzy jeszcze nie probowalam. nie zdazylam kupic swiezej kukurydzy w tym sezonie, juz nie ma w sklepach. Musze rozejrzec sie gdzies na na targowisku. Ewa a czy moze taka jak do popcornu nadaje sie do gotowania?

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#6

Post autor: ewa » wt lis 28, 2006 15:15

Nie wiem.Ja gotowałam kolby albo ziarno kukurydzy kupowane na targu.To ziarno wczesniej na noc namaczałam.Teraz Fidzi ma dziób o wiele silniejszy i je tylko namoczone do skiełkowania.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#7

Post autor: Figa » wt lis 28, 2006 16:49

Co do bobofruta to odradzam bo jest słodzony, ale niektóre przecierki dla niemowląt nie zawierają cukru. Ja moim papugą gotuję na parze jarzynki z gotowych mieszanek warzywnych, wybieram właśnie te gdzie jest marchew, zielony groszek, kukurydza, papryka, po ugotowaniu posypuję to suchym pokarmem jajecznym od Justyny. Czasami dodaję białego sera, dla żako wiejski , a dla amazonki homogenizowany bo obie mają swoje gusta :-/

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#8

Post autor: ewasik » śr lis 29, 2006 16:54

Figa a te mieszanki warzywne to masz na mysli mrozonki?
Ale im dogadzamy tym naszym pupilom :mrgreen: Tylko one nie bardzo to doceniaja... Niewiem co dzis jej szczegolnego przygotowac na kolacje :-) moze kaszke kukurydziana ugotuje, :lol:

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#9

Post autor: Figa » śr lis 29, 2006 18:15

Figa a te mieszanki warzywne to masz na mysli mrozonki?
Tak kupuję mrożonki, dzisiaj właśnie moje potwory dostały warzywa na śniadanie i nic nie zjadły, tyle starania i na nic :-| , , na podwieczorek zrobiłam papkę do ręcznego karmienia piskląt, i też jakoś słabo jedzą.

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#10

Post autor: ewasik » śr lis 29, 2006 19:37

Ugotowalam jej troche warzyw z mrozonki, zajadala sie az jej sie uszy trzesly :lol: :lol: , zwlaszcza z kukurydzy i groszku byla zadowolona.Dzieki dziewczyny za rade z tymi mrozonkami ;-)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#11

Post autor: Figa » pt gru 01, 2006 11:38

Co do sera to musi być bez soli, najlepiej gdyby jadła zwykły twaróg tzw. krajanka, ale nie wszystkie taki lubią, u mnie mają gusta podzielone. amazonka chce serka homogenizowanego, a żako da się zabić za wiejskim tym z tzw. granulkami. Taki serek granulowany daję na sitko i przepłukuję z tej śmietanki. Wiem, że najlepiej podawać półtłusty, nie można jednak podawać go za często, ale tak z umiarem.

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#12

Post autor: ewa » pt gru 01, 2006 14:14

Dzięki :) w takim razie dzisiaj sprawdze czy serek im zasmakuje. To jedzenie-apatyt na "coś tam"zależy chyba od dnia...bo czasami senegalka wybiera np najpierw zielona fasolę a potem słonecznik,czasem pluje wszystkim i szuka orzechów...to samo z zaczkiem...trzeba obserwowac jak dziecko,podtykac i namawiac :) .

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#13

Post autor: ewasik » wt gru 05, 2006 16:33

Kupilam na targu pszenicy. Ugotowalam troche na probe. Senegalcia sie zajadala przez 2 dni :). Oczywiscie wydlubuje tylko srodek, ze wszystkich ziarenek ( fasola, kukurydza, groch itd) a skorki zostawia. W Auchan widzialam mrozone kolby kukurydzy.

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

#14

Post autor: JacekW » wt gru 05, 2006 20:33

-moczona przenica jest doskonałym zródłem wit.-a jeszcze taka która pęka, bo puszcza kiełki jest ok.

JacekW
_______________________

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#15

Post autor: wojtek » pt lut 16, 2007 06:30

Moje dzikie senegalki polubiły granulat Kaytee Exact Raibow Chunky (poleciła mi go JustynaB). Poprzednio dawałem Nutri Bird P15, ale mizernie schodził. Miesznkę daję dla dużych papug 60 http://www.hodowlapapug.pl/sklep/p_210.html Pokarm ten świetnie kiełkuje, jedynie orzeszki ziemne trzeba do moczenia rozłupać.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

JustynaB

#16

Post autor: JustynaB » pt lut 16, 2007 10:59

Wojtek koniecznie musisz spróbować numer 33, to mieszanka tylko do kiełkownia, nie trzeba nic wybierać, przy następnej okazji przyslę Ci próbkę ;-)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#17

Post autor: WOJTEKZ » pt lut 16, 2007 13:02

U mnie właśnie się moczy nr.33. Jest tam naprawdę dużo składników. Jeżeli zda egzamin to biorę jak zwykle 15 dkg :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

JustynaB

#18

Post autor: JustynaB » pt lut 16, 2007 13:44

zrobiłam właśnie obchód :-) jestem mile zaskoczona, jak na pierwszy raz. Nawet ary, które zwykle nie ruszają skiełkowanego, znalazły kilka ziren, które im smakowały. Oby tak dalej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#19

Post autor: Boguśka » sob lut 17, 2007 09:17

czy ta mieszanka jest dla wszystkich paputków?czy tylko dla dużych :roll:
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#20

Post autor: WOJTEKZ » sob lut 17, 2007 09:22

Dla wszystkich papug , jest jeszcze inna mieszanka dla innego rodzaju ptaków.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość