Owoce

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

chrum

Owoce

#1

Post autor: chrum » pn wrz 05, 2011 13:26

Drodzy Senegalkowicze,

Dzisiaj pytanie. W jakim stanie powinny być podawane owoce sengalkom? Mam na myśli, czy powinny byc dobrze dojrzałe, lekko przejrzałe, bardzo przejrzałe, lekko niedojrzałe?

Pozdro
chrum chrum

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post autor: wojtek » pn wrz 05, 2011 16:23

Takie jak byś sam jadł, czyli dojrzałe, nie gotowane. W sklepach raczej nie kupuj. Poczytaj o żywieniu i innych papug.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

#3

Post autor: xlukaszx » wt wrz 13, 2011 03:06

Pomoc hmm.. moja paputa nie lubi owocow tylko jablko. Pytanie czy moge w sokowirowce
np: pomieszac sok z pomaranczy,truskowaek,winogron i dawaj recznie przez strzykawke ? np: co drugi dzien ? Jezeli tak jakie dawki ?

Awatar użytkownika
Sebobon
Posty: 117
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:15
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: Dublin / Elbląg

#4

Post autor: Sebobon » wt wrz 13, 2011 13:30

Z tego co zauważyłem to trzeba namawiać, uczyć nowych pokarmów owoców, warzyw etc karmiąc z ręki i pokazując że samemu się to je. u mnie też pomaga jak się to jakoś rozrywkowo poumieszcza np ponadziewa na gałęzie itp.
A soki to przeciez można dawać normalnie po co strzykawka?

Daninio
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 05, 2011 20:40
Ptaki które hoduję: teraz żdne, kiedyś: nimfy, faliste
Lokalizacja: Słupak (pomorskie)
Kontakt:

#5

Post autor: Daninio » wt wrz 13, 2011 16:54

Ważna jest przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ. Pokarmy trzeba podawać na różne sposoby (kostka, plasterki, potarte, zabawki z owoców, kawałki owoców poukrywane w różnych częściach klatki, z ręki). Jeśli papuga raz nie zjadła banana, to wcale nie oznacza, że go nie lubi. Trzeba próbować.

U mnie zadziałało to, że owoce podawałem rano jeszcze przed uzupełnieniem karmników z ziarnem. Papugi z głodu spróbowały nowego jedzonka i akurat im zasmakowało (oczywiście nie głodziłem papug. jeśli przez pół godziny nic nie tknęły dałem im normalnie ziarno.)
To mit, że papuga ma inteligencję pięcioletniego człowieka. To człowiek ma inteligencję pięcioletniej papugi.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Post autor: wojtek » wt wrz 13, 2011 18:13

Papugi ręcznie karmione łatwo przyzwyczaić do nowych pokarmów. Musicie owoce rozdrobnić, zmiksować na papkę i podać łyżeczką.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

#7

Post autor: xlukaszx » wt wrz 13, 2011 21:22

No tak ,tylko ze moj paput ma prawie dwa lata albo i lepiej.. i tak sie nauczyla ze co nie lubi to wyrzuca cwaniara!

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

#8

Post autor: xlukaszx » ndz wrz 18, 2011 04:41

Co myslicie on przetworch owocowych dla dzieci np: Gerber kupilem jablko+banan+truskawka i moja ptaszyna bardzoooo polubila mozna ja tym dokarmiac ?

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#9

Post autor: wojtek » ndz wrz 18, 2011 14:53

Jak najbardziej, ale dawaj świeże owoce i warzywa na zimę zostaw przetwory.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

sebek78
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 17, 2012 19:22
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post autor: sebek78 » ndz gru 16, 2012 13:32

Witam jakie owoce i warzywa można podawac z hipermarketu. Mieszkam w Warszawie i nie mam za bardzo gdzie kupic nie ma targów. Moze mi ktoś podpowiedziec plis :roll:
a jeszcze jedno pytanie czy można podawac kupne ze sklepu mrożonki :kukurydzie, truskawki, jagody,śiwki,idt ...
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2012 04:30 przez sebek78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#11

Post autor: Al » wt gru 18, 2012 18:49

Wszystkie które są zalecane dla papug, oczywiscie mrożonki też podajemy ale muszą być rozmrożone przed podaniem - , warzywa mrożone możesz jeszcze ugotować na parze

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość