Zmiany w zachowaniu

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

Zmiany w zachowaniu

#1

Post autor: xlukaszx » śr gru 19, 2012 19:27

Moja senegalka okolo 3,5 letnia od tygodnia dziwnie sie zachowuje. Staje sie troszke agresywna (nie w stosunku do domownikow ale do przedmiotow) np: cos mam w reku i zblize sie do niej to zaczyna atakowac przedmiot, kiedy tak nie bylo, przynajmniej raz dzien piszczy przez okolo 20 sekund i trzepie skrzydlami. Normalniesie odzywia nie jest apatyczna spi normalnie, zero zmian w wygladze, coraz czesciej przybywa u samca w klatce (mam jeszcze 1,5 roczna konure samca) Czy to oznacza ze jest gotowa na samca?
dodam, ze sprawdzilem pod skrzydlami i wszystko wyglada okej, czysto i nie widac zmian.
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2012 04:33 przez xlukaszx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post autor: wojtek » czw gru 20, 2012 13:46

To zachowanie lęgowe. Nie głaszcz teraz papugi, nie dawaj budek lęgowych. Obserwuj.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Zuziol
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 12:59
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna i Afrykanka senegalska
Lokalizacja: Ustroń

#3

Post autor: Zuziol » czw paź 23, 2014 12:47

U nas są non stop zmiany w zachowaniu. Chcieliśmy kupić rok temu Amazonkę Niebieskoczelną ale w sklepie zoologicznym specjalizującym się w papugach polecali nam Afrykankę. Powiedzieli, że jeżeli nie mamy doświadczenia z papugami to na początek będzie łatwiejsza w wychowie Senegalka. Od roku jest raz bardzo dobrze raz bardzo źle. Uważam, że nie jest to gatunek papugi dla początkujących. Jest bardzo terytorialna atakowała wszystkich oprócz mnie. Mamy też Amazonkę, którą również atakuje. Daje się przytulać, całować, głaskać i robić ze sobą wszystko, mówi klika słówek potrafi być cudowna ale mam wrażenie, ze jest cały czas spięta i jak tylko coś jej się nie spodoba to potrafi udziobać do krwi. Jesteśmy już bardzo zmęczeni:( Co robić:(

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#4

Post autor: wielebny67 » czw paź 23, 2014 14:37

Takie są chyba senegalki też mam taką z przypadku i nie powiem charakterek to ma :-)

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Post autor: wojtek » czw paź 23, 2014 15:31

wielebny67 pisze:Takie są chyba senegalki też mam taką z przypadku i nie powiem charakterek to ma :-)

Rozpuściliście to i tak macie.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#6

Post autor: wielebny67 » czw paź 23, 2014 15:38

Do mnie juz przyfrunela rozpuszczona :-( dostaje pstryczka ze 2 razy dziennie ale się tym nie przejmuje ;-)

Zuziol
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 12:59
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna i Afrykanka senegalska
Lokalizacja: Ustroń

#7

Post autor: Zuziol » śr paź 29, 2014 12:44

Ja też myślę, że średnio ode mnie to zależało jak kupiłam prawie dwu letnią. Ona się często zapomina:) wie doskonale o co chodzi, co wolno a co nie ale próbuje stawiać na swoim. Jak się jej pokaże gdzie jest jej miejsce to przez chwile się "naprawia" i później znowu. Gdybym znalazła dla niej dobry dom to z bólem serca bym ją oddała ale obawiam się, ze jak ją oddam to ktoś zrobi z nią to samo za kilka miesięcy i będzie się tak tułać:( nie mogę też pozwolić żeby nas terroryzowała. Nie jestem fanką kupowania i oddawania zwierząt ale nie mogę też pozwolić na to żeby nasze życie było całkowicie podporządkowane temperamentnej papudze.

kontra
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 07, 2014 10:46
Ptaki które hoduję: senegalka, barwnica

#8

Post autor: kontra » czw lis 06, 2014 15:36

wojtek pisze:Rozpuściliście to i tak macie.


Nie mam wrażenie, żebym traktowała senegalkę inaczej niż inne moje papugi a jest zdecydowanie najtrudniejszym moim ptakiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość