Senegalka w złym stanie pilne

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

kea
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 23, 2017 19:11
Ptaki które hoduję: brak

Senegalka w złym stanie pilne

#1

Post autor: kea » czw lut 23, 2017 20:36

Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Z góry przepraszam jeśli temat jest założony nie tam gdzie powinien.
Zawsze lubiłam ptaki i od dłuższego czasu planuje zakup papugi. Forum odwiedzałam już wielokrotnie i dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy. Planuję zakup papugi ręcznie karmionej od sprawdzonego hodowcy ale na moje nieszczęście wybrałam się ostatnio do sklepu zoologicznego w celu obejrzenia oferty klatek. Sklep ma zostać zamknięty i większość towarów i zwierząt została już sprzedana.
Zamiast klatki moją uwagę przykuł obraz nędzy i rozpaczy - senegalka siedząca w klatce.
Ptak jest w złej kondycji ma łysą głowę, jest osowiały i wpada w panikę gdy się podejdzie bliżej.
Informacje które udało mi się uzyskać od sprzedawcy są takie że ptak został przywieziony z woliery zewnętrznej żeby nie zdechł w zimie. Właściciel ptaka powiedział że "jeśli ktoś będzie chciał to można go sprzedać" Sprzedawca się zlitował, ponoć leczył ptaka bo było z nim jeszcze gorzej. Najgorsze jest to że ptak trafi z powrotem do woliery i to niebawem z powodu likwidacji sklepu.
Były też inne ptaki ( już zarezerwowane) ale z nimi było wszystko ok.
Mogłabym to zignorować i dalej rozglądać się za moją wymarzoną młodą papużką, ale mam przed oczami tą biedną ptaszynę z łysą głową... Proszę was o radę czy zabierając takiego ptaka do domu będę w stanie mu pomóc? Może jego wygląd to tylko wina stresu złego odżywiania, braku witamin?
Czy może lepiej będzie aby wrócił do woliery bo tam się wychował i to będzie dla niego lepsze?
Czekam na wasze rady bo nie zostało wiele czasu.
_images_DSC_0441.JPG
DSC_0437.JPG

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » pt lut 24, 2017 00:06

Co weterynarz stwierdził ? Jeśli go sprzedawca leczył, to musi coś wiedzieć. Dowiedz się może który to weterynarz i podpytaj.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post autor: wojtek » pt lut 24, 2017 05:17

W żadnym wypadku nie kupuj. To jest stara chora samica.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#4

Post autor: Figa » pt lut 24, 2017 12:08

wojtek, , a co to może być za choroba, że tylko głowa łysa ? Jeszcze czegoś takiego nie widziałam, zazwyczaj brak upierzenia jest na całym ciele.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Post autor: wojtek » pt lut 24, 2017 14:40

Nie wiem co to jest ale nie wygląda dobrze, sama sobie łba nie wyskubała.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

kea
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 23, 2017 19:11
Ptaki które hoduję: brak

#6

Post autor: kea » pt lut 24, 2017 17:29

Ciężko będzie dowiedzieć się więcej, musiałabym powiedzieć że chce kupić ptaka wtedy może udałoby się dowiedzieć gdzie (i czy w ogóle) ptak był leczony. Jedyne co udało mi się jeszcze zrobić podczas wizyty w sklepie to spisać dane z obrączki: 245165 za cyframi coś jakby litera Z w kółeczku i IV, obrączka srebrna.
Myślałam że może wystarczy trochę troski i ptak dojdzie do siebie a potem może znalazłby się ktoś kto go przygarnie do woliery, bo zdaję sobie sprawę, że to całkiem dziki, dorosły ptak i domowego pupila siadającego na ramieniu to z niego nie będzie. Ale skoro wojtek radzi żeby nie kupować to chyba posłucham specjalisty.
Pewnie nie pomogę a narobię tylko sobie problemów bo nikt pózniej chorego ptaka nie przygarnie.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » pt lut 24, 2017 18:22

takiego ptaka hodowca powinien oddac za darmo i znalezć mu dom

kea
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 23, 2017 19:11
Ptaki które hoduję: brak

#8

Post autor: kea » pt lut 24, 2017 18:56

Są hodowcy i pseudohodowcy. Nie znam całej historii ze szczegółami więc nie będę oceniać. Szkoda tylko ptaka bo widać że cierpi...

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#9

Post autor: LUKA » pt lut 24, 2017 20:07

Może chora to i ona nie jest trzeba by było zrobić badania, ale jeśli była by to choroba dzioba i piór to by były inne pióra w złym stanie, a tak nie jest. Dlatego prawdopodobnie wyrywa sobie te pióra sama nogą, nie jest to jakiś odosobniony przypadek, gdyż papugi zestresowane tak robią.
Dziób tak samo jest w porządku.

Ale jak już wspomniałem pierw badania, to da obraz zdrowia ptaka.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

blatta
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 01, 2017 16:37
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa in spe.

#10

Post autor: blatta » pn mar 13, 2017 10:50

Jak się dalej potoczyły losy papugi? Dalej tam siedzi?

kea
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 23, 2017 19:11
Ptaki które hoduję: brak

#11

Post autor: kea » pt mar 17, 2017 21:57

Nie, sklep jest już zamknięty a ptak został zabrany przez znajomego właściciela sklepu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości