Problematyczna Afrykanka senegalska

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Neliie
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 18:56
Ptaki które hoduję: Papuga Nierozłączka

Problematyczna Afrykanka senegalska

#1

Post autor: Neliie » pn mar 27, 2017 15:50

Mam ją dopiero dzień. Słyszałam że Senegalki należą do papug cichych, ale ta wydaje przeraźliwe piski. Nie wiem dlaczego to robi, nudzi jej się? Boi się? Nawołuje? Czasem robi tak, że dostaje jakiegoś ADHD i ciągle "tańczy" na najwyższej żerdce, obraca głową, energicznie chodzi i piszczy. Te piski są tak głośne że aż w uszach dźwięczy, są krótkie. Nie wiem też czy może mieć "ptasią depresję", wydaje mi się że się skubie tzn. wygląda jakby wyrywał se pióra z piersi/szyi. Często się drapie jak pies łapką i skubie po skrzydłach. Teraz dostał niedawno zabawki podczas tego "ataku ADHD" i nie był tym zainteresowany, bał się? Ale jego ten jego "atak" był jeszcze przed pojawieniem się zabawek. Jak nie było mnie w domu około 2 godzin to ponoć cały czas krzyczał bez przerwy. (Był sam zamknięty w pokoju, by nikt się nie denerwował,a on mógł się tam uspokoić.) Dodam że to 7/8 letni samiec oswojony, pobity wiele razy przez samice (nieudane próby rozmnażania). Jest od zaufanego hodowcy. U tego hodowcy był na strychu wśród innych papug, ale sam w swojej klatce.
Dodam że mam wrażenie, jakby ciągle się trzęsła, szczególnie w okolicach brzucha.

Dałam mu znów jedną z zabawek z dzwoneczkiem, na początku spokojnie przyzwyczaiłam papugę do tej zabawki. Gryzł ją przez kratę, więc uznałam, że mogę ją dać do klatki by się jakoś specjalnie mocno nie nudził. I nie boi się, raz ja poskubał i teraz jest spokojny i chyba "kładzie się" spać. Próbowałam jeszcze go nakarmić marchewką w klatce z ręki, spokojnie by się przyzwyczaił, najpierw to robiłam przez kratę. W obu przypadkach niezbyt był zainteresowany jedzeniem tylko chciał mnie ugryźć, odrzucał to co odgryzł. Ponoć dopiero się przyzwyczaja i chce dominować, ale nie jestem tego pewna.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » pn mar 27, 2017 17:36

poczekaj, masz ja jeden dzień, ptak jest przerażony w stresie, transport, nowe nieznane miejsce, nowi ludzie.nie ma dominacji u papug, to co opisujesz to strach -agresja i atak jest reakcja obronną. Nie wkładaj rąk do klatki bo go dodatkowo stresujesz- poczekaj kilka dni

Neliie
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 18:56
Ptaki które hoduję: Papuga Nierozłączka

#3

Post autor: Neliie » pn mar 27, 2017 18:26

Dobrze, w poście napisałam jeden dzień, mój błąd, mamy go dwa dni. Ptak ciągle piszczy, to naprawdę stresujące dla mnie i innych domowników. Nie ważne czy jest sam czy ktoś jest pokoju jeżeli nawet nic nie robi. Jest cicho gdy się do niego mówi, ale wtedy też piśnie. Zaczyna od 6 rano a kończy o ok. 23.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » wt mar 28, 2017 18:22

czasami aklimatyzacja moze potrawac kilka dni jak nie dluzej

Neliie
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 18:56
Ptaki które hoduję: Papuga Nierozłączka

#5

Post autor: Neliie » śr mar 29, 2017 14:04

Wytrzymałam z nią tylko 3 dni, sprzedałam ją dzisiaj. Nie potrafiłam tego znieść, była po prostu zbyt głośna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość