Dorosła senegalka po przejściach

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Pawel93
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 29, 2017 12:48
Ptaki które hoduję: Senegalka Afrykańska (samiec)

Dorosła senegalka po przejściach

#1

Post autor: Pawel93 » sob lip 29, 2017 13:00

Chciałbym wszystkich powitać z tego względu że jestem tutaj nowy. Posiadam senegalkę ognistobrzuchą. Kupiłem ją kiedy miała 13 miesięcy a u mnie jest pół roku. Jest to ptak po przejściach. Poprzedni właściciele opowiadali że kupili od rodziny w której były dzieci i prawdopodobnie ją męczyły. Ptak nie zachowuje się jakoś dziwnie nie boi się panicznie, bierze smakołyki z ręki tylko cały czas ma nie wiem jak to nazwać poprawnie strach przed człowiekiem. Chodzi o to że jak podsuwam mu paluch czy rękę to się odsuwa. Próbowałem kłaść smakołyk na rękę, ale w taki sposób żeby musiał wejść na tę rękę próbował i kombinował w taki sposób żeby wziął smakołyk ale bez wchodzenia na rękę.Daj się jedynie dotykać po dziobie, jeżeli próbuje po skrzydle po głowie czy też po brzuchu to delikatnie otwiera dziób i jakby nim blokuje żebym go nie głaskał, nie raz już się zdarzyło jak wykonywałem czy też szybki ruch czy też z zaskoczenia to mnie udziobał. Mieszkam z tata i jak tata akurat wchodzi do pokoju to skupia się strasznie na nim, przestaje być zrelaksowany i wtedy ja mogę go głaskać gdzie chcę. Nie wiem czemu tak reaguje może po głosie i posturze bo tata jest dosyć wysoki i głos też ma donośny. Chciałbym kogoś prosić o pomoc czy jest szansa na jeszcze lepsze oswojenie ptaka w takim sensie żeby się chociaż nie bał mnie i w jaki sposób mógłbym próbować ją oswoić z człowiekiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości