Artykuł p. Andrzeja

O ptakach i nie tylko. Nowości, spostrzeżenia, krytyka.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

ikspee
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 17:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Różowopierśna
Lokalizacja: Warszawa

Artykuł p. Andrzeja

#1

Post autor: ikspee » pn sie 29, 2011 00:10


pysia34

#2

Post autor: pysia34 » pn sie 29, 2011 06:25

Przykro mi bardzo ale jak dla mnie połowa to straszne nagięcie faktów i nie ma nic wspólnego z dobrem papugi , podobnie jak większość artykułów na stronie zwykłego handlarza! Na sklep na Czerniakowskiej uważaj wogóle , gdyż w ubiegłym roku mieli PBFD! A znajomość tematów jeśli chodzi o zdrowie i kondycję ptaków -ZERO.
Niestety ptaki zarówno z potrzeby jak i z miłości latają. Nigdy nie widziałeś w naturze latających ptaków??? Pan Kosiorowski się myli twierdząc, że jesteś w stanie zrekompensować w jakikolwiek sposób ruch papudze z gat. nierozłączka bez latania, tak aby zachowała prawidłowe zdrowie i kondycję!!!! Nigdy nie będziesz tego w stanie zrekompensować. Ponadto w artykuje napisano jak ara ma się cieszyć w umeblowanym mieszkaniu lotem! Moje się nim cieszą mam 8m salon po którym latają jak szalone kręcąc kółka i widzę jaką im to sprawia radość. Widać Pan Kosiorowski nie umie patrzeć na to co przynosi ptakom radość, a jego krótkowzroczność sięga sklepowej kasy fiskalnej!!!!!
Oczywiście jak ktoś ma 3m pokój to nie polecam mu ary ale nierozłączka z pewnością spokojnie tam sobie polata :)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: Krysia- » pn sie 29, 2011 07:39

ikspee, te wypociny z artykułu to jest jeden wielki stek bzdur człowieka, który mieni się przyjacielem zwierząt..... zwykły handlarz nastawiony na łatwy zysk. Na dodatek zwolennik okaleczania ptaków tylko i wyłącznie w imię źle pojętego widzimisię.
Jestem wręcz drastyczną przeciwniczką podcinania lotek !! Do tego stopnia, że ciekawa jestem jakby się czuł autor tych wypocin, gdyby mu jego własna żona czy matka poobcinała nogi by nie mógł sobie zrobić krzywdy np w dzieciństwie włażąc na drzewo lub nie mógł odejść od jednej żony do drugiej ....
Jakby się czuł gdyby żona ,,umiejętnie" obcięła mu klejnoty rodzinne tak, by sama mogła z nich korzystać, a małżonek nie mógł jej zdradzać ...
Niech powyższe posłuży jako komentarz bo szkoda słów więcej na dyskusję z osobą, która wypisuje takie brednio-herezje :evil:
Tematy do poczytania :
Poczytaj i się zastanów zanim wyrządzisz krzywdę papugom :
http://aleksandretta.pl/f...ight=podcinanie
http://aleksandretta.pl/f...=ci%EAcie+lotek
http://aleksandretta.pl/f...ight=podcinanie
http://aleksandretta.pl/f...ight=podcinanie
http://aleksandretta.pl/f...ight=podcinanie

ikspee
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 17:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Różowopierśna
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: ikspee » pn sie 29, 2011 09:05

Chyba mnie źle zrozumieliście... Nie mam zamiaru nikogo tu krzywdzić! Artykuł wg. mnie miał charakter przekonujący, nakłaniający i nie wiedzącego za wiele na ten temat człowieka z łatwością można tym artykułem "nabrać". Już kiedyś sczytałem na forum o lotkach, dlatego wydało mi się to dziwne, Byłem tylko ciekawy Waszej opii
Pozdrawiam
Dominik

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#5

Post autor: WOJTEKZ » pn sie 29, 2011 17:57

Krysiu, no wiesz z tymi klejnotami to już przesadziłaś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Można to było spokojnie zamienić na włosy :lol: :lol: :lol:
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: Krysia- » pn sie 29, 2011 19:53

Może i przesadziłam ale czasami tak trzeba, dobitnie, by ktoś się zastanowił zanim bezsensownie okaleczy żywe stworzenie, które będąc bezbronne w rękach ,,człowieka" jest skazane na jego głupotę ....... :evil:

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#7

Post autor: GoldAngelo » pn sie 29, 2011 21:41

Krysia, pióra z czasem odrastają (nawet jeśli to jednak trwa) a ""te klejnoty" nie xD Ale zgadzam się z Tobą :)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

pysia34

#8

Post autor: pysia34 » pn sie 29, 2011 21:45

hihihi sorki jestem po Krysinej stronie :) za Rosoka ! klejnoty wek za te glupoty

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Post autor: Krysia- » wt sie 30, 2011 05:33

Przecież wiem, że włosy z czasem odrastają, dlatego zwłaszcza mężczyźni by nie wyglądać jak przedpotopowi jaskiniowcy co jakiś krótki czas je ścinają. Poza tym włosy człowiekowi nie są tak naprawdę do niczego potrzebne oprócz zasłonienia glacy ..
Używając nazwy innego, konkretniejszego i bardzo mężczyznom potrzebnego organu , chciałam jedynie naświetlić i wręcz porównać czym jest dla nich strata ,,tego dobra" w porównaniu ze stratą możliwości lotu dla papugi. Bo wszystkie pióra w skrzydłach dla każdego ptaka są najcenniejsze. Przecież nawet gdy się pierzą, to nie wszystkie lotki naraz wylatują.
ikspee pisze:..... Nie mam zamiaru nikogo tu krzywdzić! Artykuł wg. mnie miał charakter przekonujący, nakłaniający i nie wiedzącego za wiele na ten temat człowieka z łatwością można tym artykułem "nabrać". .....

Zrozumieliśmy Cię baaaardzo dobrze :-D Właśnie dlatego że ten stek bzdur w artykule brzmi wiarygodnie i wręcz nakłaniająco do procederu okaleczania papug, nasza taka a nie inna reakcja .

pysia34

#10

Post autor: pysia34 » czw paź 27, 2011 21:44

Właśnie trafiła do mnie młoda 6 miesięczna ararauna z fachowo podciętymi w sklepie na Czerniakowskiej lotkami!!!!!!
Ararauna spada jak kamień ! Obcięto jej "FACHOWO" wszystkie lotki I-go rzędu w obu skrzydłach :( Przeczy to dwóm zasadom przedstawionym w artykuje:
"Oczywiście podcięcie lotek, aby było skuteczne i bezpieczne dla ptaka, musi być wykonane fachowo."
"Pamiętajmy też, że nie wolno przycinać lotek bardzo młodemu ptakowi."

Prosiłabym, abyście się panowie ze sklepu na Czerniakowskiej zapoznali ze sposobem fachowego przycięcia lotek. Radzę się douczyć... Skoro decydujecie się na obcięcie nieświadomemu nabywcy proponując obcięcie to trzeba się TEGO NAUCZYĆ PROSZĘ PANÓW!!!!

Może za pośrednictwem forum ktoś kto bywa wytłumaczy im na czym polega fachowość ich cięcia.
Obecnie pod narkozą usunięto po kilka lotek o długości max 4cm tak aby rosły nowe pióra umożliwiające prawidłowy wzrost i budowę mięśni u młodego ptaka.
Zaznaczę jeszcze , ze atrofia mięśni u ptaków postępuje zastraszająco szybko :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Książki/Artykuły-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości