zakup senegalki. Proszę o pomoc

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

lbanez
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 14, 2014 17:29
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

zakup senegalki. Proszę o pomoc

#1

Post autor: lbanez » pt lis 14, 2014 17:44

Witam.
Planuję zakup senegalki. To będzie moja pierwsza papużka. Mieszkam na śląsku i z tego co szukałem na necie to nie ma zbyt wiele ofert zakupu senegalek...Na dzień dzisiejszy mam takie 2 opcje:
1) kupić w sklepie zoologicznym za ok 850zł. Senegalka jest z 2012 r. Czy warto brać takiego ptaszka który już ma z 2,5 roku ? Jak może być z jego oswajaniem?
2) poczekać 3 miesiące i kupić u hodowcy młodą senegalkę. Teraz właśnie są w czasie lęgu. Więc będzie naprawdę młodziutka.

Nie ukrywam, że jestem trochę niecierpliwy i wolałbym już kupić skoro się zdecydowałem...Jednak chcę podjąć tę słuszną decyzję. Proszę o pomoc

Chyba, że ktoś zna jeszcze jakieś miejsca lub hodowców w woj. śląskim gdzie można kupić senegalkę ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Etna
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 12, 2014 15:20
Ptaki które hoduję: kanarki, papugi katarzynki
Lokalizacja: Łomianki

#2

Post autor: Etna » pt lis 14, 2014 18:07

Na Twoim miejscu bym poczekała. Młoda papuga od hodowcy lepiej się u Ciebie zaaklimatyzuje.
Nie bądź "w gorącej wodzie kąpany", na swoje papugi czekałam od marca do października.
Jest tu dział polecanych hodowców, może w nim poszukaj kogoś z Twojej okolicy.

lbanez
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 14, 2014 17:29
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#3

Post autor: lbanez » ndz lis 16, 2014 20:36

przeglądałem neta i wszystkie ogłoszenia odnośnie sprzedaży senegalek no i jedynie najszybciej by były za 3 miesiące... chyba, że ktoś wie kto ma teraz senegalki do sprzedania ? (jestem z woj. śląskiego) natomiast z ptaszków dostępnych na już by była piona niebieskogłowa od Pana Zatra (Ryszard). Z tego co czytałem o niej to też bardzo fajny ptak o wspaniałym charakterze. Nie wiem tylko czy jest on tak inteligentny i podatny na naukę sztuczek jak senegalka....Wybór jest ciężki. Może ktoś doradzi ?

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#4

Post autor: wielebny67 » pn lis 17, 2014 11:11

Zastanów się dobrze senegalka to ciężki ptak z charakerkiem

lbanez
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 14, 2014 17:29
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#5

Post autor: lbanez » wt lis 18, 2014 17:03

a czy orientujecie się czy piona jest równie inteligentnym ptakiem co senegalka ? Idzie ją też nauczyć tylu sztuczek itp itd ? bo nie znalazłem żadnych filmików na necie ze sztuczkami wykonywanymi przez pionę....

grzebar44
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 06, 2014 15:15
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Lutino

#6

Post autor: grzebar44 » wt lis 18, 2014 18:58

Piona jest mądra, ale bardziej spokojna, cicha i opanowana.
Miałem styczność i polecam pionę.
Senegalka to mały bandyta.

lbanez
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 14, 2014 17:29
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#7

Post autor: lbanez » wt lis 18, 2014 19:20

czyli faktycznie coś w tym jest, że z senegalką mogą być problemy ? Dodam, że od 6 do 14 pracuję, więc ptaszek by musiał tyle wytrzymać w dużej klatce z zabawkami. Nie wiem jak senegalka by to znosiła...bo piona chyba lepiej.,.Po przyjściu z pracy oczywiście będę ptaszkowi poświęcał czas.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#8

Post autor: wojtek » śr lis 19, 2014 06:05

grzebar44 pisze:Senegalka to mały bandyta.


Każda papuga będzie bandytą jak ją właściciel rozpuści.
lbanez, Nie każdy ptak ma zdolności do nauki mówienia jak i do wykonywania poleceń
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Zuziol
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 12:59
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna i Afrykanka senegalska
Lokalizacja: Ustroń

#9

Post autor: Zuziol » wt gru 02, 2014 17:52

Ja sprzedam moją senegalkę. Jest temperamentna ale do ułożenia. Znaleźliśmy na nią sposób:) Mówi "Zuzia", "Masz", "Chodź", "Widzisz", "Idziesz"i próbuje coś tam nowego powiedzieć ale nie identyfikujemy na razie:). Wybiera sobie jednego właściciela ale po czasie przestała ingerować w życie pozostałych domowników. Można z nią robić wszystko, daje się przytulać, całować itp Mamy amazonkę i się nie dogadują. Afrykanka ją atakuje.

papużka1
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 23, 2014 12:47
Ptaki które hoduję: papuga

#10

Post autor: papużka1 » czw gru 04, 2014 09:44

Ibanez, moja znajoma ma senegalkę i czasami daje jej nieźle popalić. Ale tak jak ktoś już wcześniej wspomniał - to kwestia rozpuszczenia :) Przemyśl swoją decyzję i dawaj znać, co postanowiłeś :)

cinek
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 02, 2017 16:40
Ptaki które hoduję: kanarki, seramy ,inne

#11

Post autor: cinek » pn lut 05, 2018 11:21

Witam, planuje zakup senegalki raczej młodej, bo ze starszą mogą być kłopoty tym bardziej jak bedzie z woilery , i czy jest różnica w charakterze np. samca i samiczki ,która łagodniejsza czy nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika
kajla
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 28, 2018 15:04
Ptaki które hoduję: afrykanka ognistobrzucha

#12

Post autor: kajla » śr mar 28, 2018 15:12

Ja mam w tej chwili samca i samiczkę i wg mnie samiec jest o wiele łatwiejszy w "obsłudze" ;) chociaż pewnie są osobniczki o wiele milsze niż moja Stefania:|

lilianna
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 05, 2018 14:27
Ptaki które hoduję: Nimfa

#13

Post autor: lilianna » sob maja 05, 2018 14:51

A u mnie z kolei jest nieco na odwrót to samiec wydaje się być bardzo... "rozpuszczony" :P Może co ptak to inny charakter niezależnie od płci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości