Afrykanka pierwszy dzień w domu

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

Afrykanka pierwszy dzień w domu

#61

Post autor: Figa » wt maja 20, 2014 07:17

Kamyk szczerze, to ci się dziwię poco kupowałeś papugę dziką z woliery, jak miała to być papuga jako pupil domowy, są hodowcy którzy właśnie pod kontem pupili domowych wychowują swoje papugi i jest to na pewno z korzyścią dla obu stron, bo i papuga jest wtedy szczęśliwa i właściciel papugi, bo nie ma stale wrzeszczącej i nawołującej za stadem papugi. Może byś mógł za dopłatą ją wymienić na jakąś oswojoną z człowiekiem, podejrzewam, że ta Twoja Senegalka by Tobie za takie rozwiązanie była wdzięczna, jak mogłaby wrócić do środowiska z którego ją wyrwano.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#62

Post autor: kamyk155 » wt maja 20, 2014 07:43

Nie miałem zielonego pojęcia że to papug z woliery i dziki. Sprzedawca powiedział mi tylko, że ma młode afrykanki i tyle. Na zamiany i wymiany to za późno, bo papugę zarejestrowałem w urzędzie, a poza tym jakoś nie wyobrażam sobie "zamiany papugi na lepszy model".
Dlaczego kupiona tak "w ciemno". Sprawa wyglądała tak, że szukałem hodowców w kraju i większość była na południu (najczęściej okolice Śląska), a ja jestem nad samym morzem. Wszyscy do których napisałem NIE ODPOWIEDZIELI na maile (4-5 hodowców), a tak czy siak odbiór musiał by być osobisty, a ja nie mam samochodu. Trzeba by było wziąć jeszcze pod uwagę, że nawet jakbym pojechał po takiego ptaka to koszty by były spore (ptak + droga w obie strony).
Co do zabawek - chyba faktycznie dam mu nowe gałęzie i ewentualnie z nich dodatkowo coś pokombinuje.

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#63

Post autor: redmaine » wt maja 20, 2014 09:43

tu sa super zabawki
http://klatki.istore.pl/pl/zabawki-dla-papug?&page=2
a niszczyc bedzie bo one tak maja po prostu moja senegalka zniszczyla caly pokoj zrobila dziury w scianach 4 razy wymienialam klatke bo druty poodginala tez byla kupiona w sklepie nie od hodowcy bo 24 lata temu nie bylo hodowcow i pewnie jest jeszcze ptakiem z odlowu kup duza klatke jak dla zako (tez sa w tym sklepie co zabawki) miski tu http://kankan.pl/zakupy/100-1102-0-Misk ... duza_.html bo to jedyne ktorych moj Kiler nie rozbroil :) i duzo cierpliwosci oswoi sie a co do cichosci to wg mnie to nie sa ciche ptaki a cicho sa wtedy jak cos niszcza i kup bawelniane liny i suply dla psow http://www.hodowlapapug.pl/?co=shop&act ... m1=5&m2=36

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#64

Post autor: kamyk155 » wt maja 20, 2014 17:03

Zamówiłem całą masę zabawek drewnianych oraz z lin, oraz mały plac zabaw w całości drewniany - postawię go na szafie, tam gdzie siada paputek, aby nie musiał demolować bezpośrednio szafy :] Na wszelki wypadek, także przykręcane do klatki metalowe miseczki.
Zamawiałem jednak w innym sklepie niż w linkach - zakupiłem z zooplus.pl.
Złożyłem naprawdę spore zamówienie, bo ceny w porównaniu z moimi pobliskim sklepikami zoologicznymi 2-3 razy niższe.
Aha - mój ptasior nie był zainteresowany wcześniej granulatem - teraz przekonałem go do niego mocząc go w wodzie i podając w miseczce. <okok>

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#65

Post autor: redmaine » wt maja 20, 2014 18:18

ja mam z zoplusa takie spirale przyczepione w kilku miejscach Kiler je uwielbia http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/akceso ... rki/215156 i taki stojak
http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/akceso ... pug/343078 jak mu nawieszasz roznych zabawek w pokoju to zminimalizuje niszczenie :) dobe sa te zabawki ze sklepu istore z drewna java bo ono jest twarde a i jeszcze hustawke z brzozy ma w drugim pokoju a ten plac zabaw to na 5 min bedzie:) to klatke polecam z zooplusa gabarytowo i wytrzymalosciowo i cenowo ok:)
http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatki ... pug/391451
chociaz my mamy w takim rozmiarze
http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatki ... pug/231478

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#66

Post autor: kamyk155 » wt maja 20, 2014 21:29

A co myślicie o zakrywaniu klatki ? W sobotę rano ptasior zaczął się wydzierać, więc wstałem i położyłem na klatce bluzę od dresu zakrywając mu widok na moje łóżko i przestał się wydzierać (zakryłem tylko przód klatki). Siedział w środku, lub łaził po gałęziach, ale co najwyżej zgrzytał dziobem. Nie wiem jednak czy robić tak codziennie, albo ewentualnie zakrywać już na noc. Czytałem o tym i opinie są podzielone. Jedni piszą, że papuga jest cicho bo się boi, a inni, że zakrywają zawsze. W moim przypadku wydaje mi się, że papug przyzwyczaił się do wstawania razem ze mną do pracy o 6:00 i tak samo robi w weekend. Pamiętam, że dokładnie tak samo miałem wcześniej z nimfą - też wstawała wcześnie i się darła. Przykrywałem jej klatkę na noc z trzech stron - przód i boki. Po jakimś czasie już nie musiałem bo spała dłużej, ale nie wiem czy w tym przypadku zrobić tak samo.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#67

Post autor: Figa » wt maja 20, 2014 21:31

Fajne te klatki z zooplusa, całkiem przystępne cenowo, ja chyba przepłaciłam, bo kupiłam http://klatki.istore.pl/pl/klatka-wolie ... antik.html, zakupiłam też http://klatki.istore.pl/pl/zabawka-wheel.html , z tego jestem zadowolona.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#68

Post autor: sqrczybyk » śr maja 21, 2014 02:55

Klatka,a klatka... Jakość wykonania to główna kwestia np. mocowanie miseczek jest inaczej skonstruowane. Zabawki interaktywne to świetna zabawa dla ptaka. Odnośnie zakrywania klatki, to moje się tego nawet domagają np. gdy pali się światło wieczorem w pokoju. Zakrywam górną połowę i żaczki idą nynki ;-)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#69

Post autor: kamyk155 » śr maja 21, 2014 07:15

Dziś ptasior obudził mnie o 5:00, więc akcja bluza i tylko coś tam pojękiwał. Wydaje mi się że słyszał ptaki ćwierkające na dworze. Muszę mu zrobić małą kotarę na klatkę.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#70

Post autor: Figa » śr maja 21, 2014 07:28

sqrczybyk, masz rację, tam są inaczej te miseczki mocowane, ciekawe czy jakość malowania i reszta wykonania się różnią, trzeba by było obie klatki zobaczyć w realu i porównać, bo tak to mało co widać. W każdym bądź razie, ja jestem z mojej klatki bardzo zadowolona.
Kamyk, a co do gałęzi, to lepiej dawać mniejsze ilości, a częściej świeże, bo papugi zawsze bardziej są zainteresowane nowościami. Z zakrywaniem to sprawa indywidualna, jak widzisz, że papuga się nie stresuje jak ją zakrywasz, to myślę, że możesz zakrywać. Dobrze jakbyś założył sobie w pokoju roletę, taką całkowicie zaciemniającą ( podgumowaną ), wtedy zakrywanie nie było by potrzebne.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#71

Post autor: kamyk155 » śr maja 21, 2014 07:55

Niestety - w oknie mam żaluzje i przepuszczają trochę światła z rana.
Co do klatek - swoją kupowałem na szybkiego i nie miałem dużego wyboru. Teraz niestety nie ma chyba sensu kupować dobrej klatki, bo papug by musiał znowu się przyzwyczajać do nowego domku.

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#72

Post autor: redmaine » śr maja 21, 2014 08:56

Ptak sie szybko przyzwyczai do nowej klatki nawet moje zako z odzysku od razu weszlo do nowej a co do nakrywania ja nakrywam zaslona czesc klatki od gory od zawsze i podobnie jak u sqrczybyk ptaki na to czekaja jeszcze sobie cos zjedza i ida spac natomiast rano to roznie bywa zako jak chcial to zdejmowal rano zaslone wtedy kiedy chcial :) a senegalke teraz to budza koty jak robia afere o zarcie rano :) no ale Kiler juz ma swoje lata
na fb sa grupy duzo informacji i przepisow jak znasz angielski
https://www.facebook.com/groups/African ... s/?fref=nf

https://www.facebook.com/groups/1564963 ... 1/?fref=ts

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#73

Post autor: kamyk155 » śr maja 21, 2014 10:42

Nie mam konta na "szpieg-buku" więc nie poczytam.
Pod koniec czerwca zaczynam urlop więc wezmę papuga w grube obroty jeśli chodzi o oswajanie. Przez prawie miesiąc - albo on albo ja. <cwaniak>

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#74

Post autor: wojtek » śr maja 21, 2014 15:35

Figa pisze:Może byś mógł za dopłatą ją wymienić na jakąś oswojoną z człowiekiem, podejrzewam, że ta Twoja Senegalka by Tobie za takie rozwiązanie była wdzięczna, jak mogłaby wrócić do środowiska z którego ją wyrwano.


Marne szanse, gdyby to była samica to i owszem.
kamyk155 pisze:W sobotę rano ptasior zaczął się wydzierać, więc wstałem i położyłem na klatce bluzę od dresu zakrywając mu widok na moje łóżko i przestał się wydzierać (zakryłem tylko przód klatki). Siedział w środku, lub łaził po gałęziach, ale co najwyżej zgrzytał dziobem.


Jak przestał drzeć dzioba może warto spróbować. Jeżeli zacznie w dzień się wydzierać też nakrywaj choć na parę minut.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#75

Post autor: kamyk155 » śr maja 21, 2014 17:34

Ustalmy z góry - papug zostaje bezapelacyjnie - do samego końca mojego lub jego (jak to mówił Boguś w psach) ^^ .
Zasłonkę sobie skombinuję, bo przynajmniej rano pomaga.
Postaram się nauczyć ptaka siedzieć cicho przynajmniej do 8-9 rano i wtedy go odsłaniać.
Trochę mnie martwi skrzeczenie w dzień - najczęściej to niesamowicie głośny pisk plus cichszy odgłos. Czasami nawet się śmieję że walnie ze 120 decybeli, a po chwili jakby udawał "miał" kota. Najczęściej krzyczy jak siedzi w miejscu i nic kompletnie nie robi, albo ewentualnie krzyczy i czyści sobie piórka. Kolejnym powodem do 120 decybeli jest przelot - lądowanie i krzyk.

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#76

Post autor: redmaine » śr maja 21, 2014 21:27

one tak skrzecza Kiler tez skrzeczy i gwizdze, piszczy glosno i robi to czesto nawet jak jest caly dzien na wolnosci a teraz jak jest cieplo na balkonie to slychac go az na skrzyzowaniu po za tym miauczy i mowi troche ostatnio w kolko jedno zdanie ''Rudy nic nie ma" do kota:)
Kiler na balkonie:)
Załączniki
kiler.jpg
na balkonie:)

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#77

Post autor: redmaine » śr maja 21, 2014 21:44

Kiler cd
Załączniki
k5.jpg

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#78

Post autor: Figa » śr maja 21, 2014 21:58

Piękny ten Twój Kiler, fajne warunki mu na tym balkonie stworzyłeś <brawo>

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#79

Post autor: redmaine » śr maja 21, 2014 22:11

Dzieki :) staram sie zeby zwierzaki u mnie mialy jak najlepsze warunki:) w calym domu drapaki dla kotow i zabawki i place zabaw dala paputow wiszace z sufitu:) zielony zlosliwiec moglby bardziej doceniac chociaz nie od jakis dwoch mcy nie lala sie krew z moich palcow <wink>

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#80

Post autor: kamyk155 » czw maja 22, 2014 18:22

Ehhh ten papug - dojechały nowe zabawki i sprzęty.
Mój papug na serdecznie w kuprze mój mizernie przygotowany plan.
Od jakiegoś czasu daje mu owoce, ale zrzucał je z miski na ziemie. Kupiłem więc metalowy pręcik przyczepiany do klatki, na którego nadziewa się owoce - cos jak szaszłyk. Oczywiście ptasior ma frajdę........z obgryzania owoców i po prostu ich nie je, tylko odrywa i wyrzuca - zabawkę sobie znalazł......
Zasłonkę już załatwiłem - dziś pierwsza nocka testowania.
Park zabaw przetestowany - wymusiłem, aby na niego wszedł, bo bał się na nim lądować.
Wziąłem go na drabinkę i lekko pokierowałem, aby przeszedł na zabawkę - usiadł i trochę pozwiedzał, poobgryzał i pobawił się linkami.
Jak na razie najbardziej odpowiada mu zabawka zrobiona z rzemyków i drewnianych klocków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości