O zachowaniu, zwyczajach, a moze i wychowaniu senegalki?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
sidu
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 20, 2006 10:09
Ptaki które hoduję: senegalka 1
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#21

Post autor: sidu » sob lut 17, 2007 14:58

oto moja Gapa :-) nielubi jak jej sie zdjecia robi warczy ;-)
Załączniki
P.s000.jpg
P.s004.jpg
Słowami ciepłymi rozpoczynam dzień każdy, by nie pozwolić smutkom zasnuć nieba.Na przekór
codzienności i szarości życia, garść promieni słońca rzucam pod nogi...

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#22

Post autor: ewasik » pn lut 19, 2007 10:31

Sliczny maluszek, witamy w rodzinie:). jak mijaja pierwsze dni z nowym lokatorem?Warczy, zawsze mi sie wydawalo, ze senegalki maja cos z psow :mrgreen:

Awatar użytkownika
sidu
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 20, 2006 10:09
Ptaki które hoduję: senegalka 1
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#23

Post autor: sidu » pn lut 19, 2007 10:51

bardzo swietnie wcina papke je kiełki i jabłko oraz biszkopciki i dzisiaj wykonała 1 lot nawet niezle jej to wyszło ciagle chce siedziec mi na ramieniu i obgryazc mi łancuszek jak wkładam ja do klatki to sie złosci pozatym jestem cały podrapany od jej pazurków ;-)
Słowami ciepłymi rozpoczynam dzień każdy, by nie pozwolić smutkom zasnuć nieba.Na przekór
codzienności i szarości życia, garść promieni słońca rzucam pod nogi...

Awatar użytkownika
musia
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 14, 2006 12:11
Ptaki które hoduję: afrykanka senegalska
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#24

Post autor: musia » wt lut 20, 2007 17:08

A moje kwiaty , o dziwo, przy Egonie kwitną spokojnie . To bardziej falistki są grzebaczami ziemi doniczkowej (pomimo piasku mineralnego).

Senegalec powoli mówi "Egon" ciut nie wyraźnie jeszcze , ale do zrozumienia. A mój szanowny małżonek :lol: podjął się nowego wyzwania. hihihi

- Kabaret "Ani mru mru" i sławetne " Open the door, open the door..." z charakterystycznym machaniem rękoma.

No i Andrzej staje przed klatką "Openuje" - Egon macha powoli skrzydłami i mój TZ otwiera klatkę. :mrgreen: :lol: :oops:

Tylko , kto tu kogo uczy...
senegalek+ jamnik szorstkowłosy standard Bimber

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#25

Post autor: wojtek » ndz lut 25, 2007 08:36

Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
sidu
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 20, 2006 10:09
Ptaki które hoduję: senegalka 1
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#26

Post autor: sidu » ndz lut 25, 2007 09:31

sa super :-) moja Gapa zaczyna gwizdac jak ja jeszcze jej to niewychodzi wyraznie ale z czasem to dopracuje no i ucze ja swojego imienia dardzo sie wsuchuje jak je wymawiam :-P
Słowami ciepłymi rozpoczynam dzień każdy, by nie pozwolić smutkom zasnuć nieba.Na przekór
codzienności i szarości życia, garść promieni słońca rzucam pod nogi...

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#27

Post autor: ewasik » pn lut 26, 2007 13:05

Moja Figa doskonale nasladuje glosy nimf, mieszkajace w drugim pokoju. Ucze ja jej imienia, ale narazie bez efektu. Kiedy powtarzam do niej "Figa", biegnie do mnie i chce mnie na sile karmic :lol:

Awatar użytkownika
sidu
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 20, 2006 10:09
Ptaki które hoduję: senegalka 1
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#28

Post autor: sidu » czw mar 01, 2007 20:53

czy wszystkie senegalki sa takie głosne czy tylko moja bo jest młoda i krzyczy strasznie jak jest głodna i wogule cały dzien krzyczy.jak miałem wczesniej senegalke ale kruciutko to tak strasznie nie krzyczała ;-)
jak jest z waszymi pupilami ;-)
Słowami ciepłymi rozpoczynam dzień każdy, by nie pozwolić smutkom zasnuć nieba.Na przekór
codzienności i szarości życia, garść promieni słońca rzucam pod nogi...

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#29

Post autor: ewasik » pt mar 02, 2007 10:32

mloda krzyczy jak jest glodna, to sie zmnieni z czasem, jak juz nie bedzie prosic o jedzenie. Ja zaluje ze moja juz tak nie prosi, bardzo mi sie podobalo :lol:
Poza tym wiekszosc dnia moja zachowuje sie cicho, czasami sobie cos tam pod nosem mruczac. inaczej jest kiedy wie ze jestem w domu, np. w kuchni a do nie niej nie przychodze, wtedy wola ile ma sily. Moze u ciebie tez tak jest ,ze ktos jest w domu, ona slyszy i do niej nie przychodzi, wiec wola

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#30

Post autor: ewasik » pt mar 16, 2007 12:09

Kilka fotek Figi w trakcie codziennych zabaw
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#31

Post autor: ewasik » śr kwie 18, 2007 14:46

Nowe zachowanie Figi:
otwiera sobie klatke nimf, wchodzi do srodka i zaczyna bawic sie ich zabawkami :shock:
Nimfy nieufnie odsuwaja sie w kont. Jak to zobaczylam pioerwszy raz to zamarlam. Ona przeciez gania nimfy i chce udziobac!
Nie wiem czy mam do tego niedopuszczac? Czy tez pozwalac na takie zachowanie z nadzieja ze sie zaprzyjazni z nimfami?co myslicie?

Awatar użytkownika
sidu
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 20, 2006 10:09
Ptaki które hoduję: senegalka 1
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#32

Post autor: sidu » śr kwie 18, 2007 21:31

obserwój jak nie bedzie robila krzywdy to o.k, moze sie zaprzyjaznia ;-)
Słowami ciepłymi rozpoczynam dzień każdy, by nie pozwolić smutkom zasnuć nieba.Na przekór
codzienności i szarości życia, garść promieni słońca rzucam pod nogi...

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#33

Post autor: ewasik » pn kwie 23, 2007 09:25

Wiec mojej Fidze zmienil sie swiatopoglad i juz nie jest agresywna w stosunku do nimf. Caly czas chce sie do nich zblizyc, przy czym wydaje oglosy, jakby chciala je karmic. Moze na zaloty jej sie zebralo??
Nimfy jednak zaufania do niej nie maja i nie pozwalaja sie zblizyc na odleglosc mniejsza niz ok.20 cm. Lataja wspolnie po pokoju, oczywiscie wszystko pod kontrola. Notorycznie juz otwiera ich klatke i wchodzi do srodka, a kiedy zamkne wejscie na klodke, bardzo sie zlosci ze nie moze otworzyc i wymysla glosno po swojemu :mrgreen:

Awatar użytkownika
rozi
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 11:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#34

Post autor: rozi » pn kwie 23, 2007 10:12

Jeśli nimfy się jej boją, to znaczy, że jest dla nich zagrożeniem. Nie pozwalaj jej tam wchodzić. Nimfy mają swoją klatkę, ktora powinna być ich azylem.
Ja bym polożyla coś na tej ich klatce tak, żeby senegalka nie mogła wejść na dach i obserwować ich i straszyć z góry.
everybody's someone

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#35

Post autor: Michallip » śr maja 23, 2007 21:45

tak sobie czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, ze każda senegalka jest inna. Ja na przykład hoduje 2 senegalki (jedna - 6 miesieczna byla karmiona recznie) druga (niecale trzy miesiac) zostala wychowana przez naturalnych rodzicow i jest u mnie od 3 tygodni. Moje senegalce są oswojone na tyle, że same przylatują na ramie, dają sie pogłaskać i złapać (nawet ta młodziutka!). W ogóle nie dziobią chociaż przed głaskaniem czasem uciekają. Kwiatki tradycyjnie obgryzają :-) ale w sotsunku do innych papug sa bardzo towarzyskie. Uwielbiają towarzystwo falistych (z którymi mieszkają w jednej klatce) oraz nierozłaczek, które czasem do nich przylatują. Uwilbiaja też przebywać w klatce razem z rozellami oraz często zaglądają do wolierki aleksandrett - chociaz tu zdażają się sprzeczki. Kiedyś nawet próbowałem parkę falistych "przeprowadzić" do wolierki z nierozłaczkami i pozostałymi falkami ale co otworzyłem wolierę aby ptaki troche polatały po mnieszkaniu to parka falistych notorycznie wracała do senegalek, no i tak juz zostalo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

#36

Post autor: mbk » czw maja 24, 2007 08:42

Nastepny mit obalony. Mit o agresywności senegalek.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#37

Post autor: WOJTEKZ » czw maja 24, 2007 08:50

Mbk, trzeba wziąść pod uwagę że te senegali są bardzo młode. To że senegalki są agresywne w stosunku do innych ptaków to nie jest mit , to jest fakt. Senegalki przebywając nawet w większym stadzie w swoim gatunku potrafią być bardzo agresywne nawet w zględem siebie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#38

Post autor: ewasik » czw maja 24, 2007 16:26

Nigdy nie wiadomo co im przyjdzie do glowy, a dziob maja znacznie wiekszy. I tu jest zawsze ryzyko :mrgreen: Moze np dla zabawy chciec zlapac lapke falistej w swoj szanowny dziob i przy okazji mocno zacisnac... To czarna wizja ktorej nie zycze oczywiscie nikomu.
Michallip, Bardzo milo popatrzec na taki widok przyjazni z innymi papugami :-D , jestem pod wrazeniem!

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#39

Post autor: Michallip » czw maja 24, 2007 18:09

Tak aby wszytskich uspokoić - moje ptaszyska obserwję bardzo uważnie i jak tylko zauważę jakieś zatargi natychmiast je rozdzielę. Póki co papugi nawet przy kamrieniu jedzą zgodnie z jednej miski. A jak biorę senegalki na rękę i idę do innego pokoju to faliste latają za mną i strasznie głośno ćwierkają (tak jakby chciały odgonić intruza od swoich kumpli). Może fatycznie ta przyjaźń wynika z wyjątkowo mlodego wieku papug tak jak to opisał Wojtekz (pierwsza senegalka + falki u poprzedniego właściciela mieszkały razem od pisklaka). A mozę też doskonale się dogadują.
Ostatnio też czytałem na tym forum post na temat agresji nierozłączek. Okazuje się , żę chyba też mam jakieś "mutanty" :mrgreen: Moje dwie parki nierozłaczek czerwonoczelnych mieszkają w wolierce razem z dwiema parkami falistych. W tym roku nierozłączki poraz kolejny przystąpiły do lęgów i dzięki pomocy Forumowiczów (post o problemach z rozmnożeniem nierozłaczek w innym dziale) wykluły się u obu parek pisklęta. Młoda z jednego gniazda już fruwa po wolierce a młode z drugirgo gniazda wyglądają z budki i pewnie na dniach z niej wyfruną. Samiczka z pierwszej parki reperuje już gniazdko i pewnie przygotowuje się do drugiego lęgu, samczyk zaś karmi pisklaka. Towarzystow (zarówno drugiej parki nierozłaczek z młodymi jaki falistych) wcale im nie przeszkadza. Papugi przesiadują obok siebie na żerdkach. Wspólnie jedzą, bawią się gałązkami, i zabawkami. I dodam tylko, że mieszkają już tak prawie 2 lata. :-)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#40

Post autor: Michallip » pt maja 25, 2007 21:02

Obrazek

A tak wyglądają jak razem na wspólnych debatach :-)
Tylko rozelle coś nieśmiałe były i uciekły przed aparatem

m
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości