pytanie - temat poziomu hałasu

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Radagast
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 16:47
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka, nimfy, senegalka
Lokalizacja: Jelenia Góra

pytanie - temat poziomu hałasu

#1

Post autor: Radagast » pn wrz 20, 2010 18:01

Witam,

Chciałby prosić o podzielenie się ze mną uwagami na temat poziomu hałasu jaki wydają senegalki. Czytałem, że są to dość ciche papugi, ale domyślam się że jest to raczej kwestia cech osobniczych. Tak czy inaczej przeglądałem forum i starałem się "wyłapać" coś na ten temat, jeśli nie sprawi to problemu to proszę o opinię.

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony wt wrz 21, 2010 05:09 przez Radagast, łącznie zmieniany 1 raz.
Zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » pn wrz 20, 2010 18:13

Moim zdaniem to jedne z cichszych ptaków, mam w mieszkaniu dwie pary i praktycznie ich nie słyszę.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post autor: wojtek » pn wrz 20, 2010 18:22

Mam w domu 4 pary lęgowe są ciche czasem któraś zagwiżdże. Senegalki ręcznie karmione są jeszcze cichsze.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Radagast
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 16:47
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka, nimfy, senegalka
Lokalizacja: Jelenia Góra

#4

Post autor: Radagast » pn wrz 20, 2010 18:45

To dobrze wiedzieć. Mnie osobiście ptasie krzyki nie przeszkadzają, przeszkadzać mogą niestety moim sąsiadom.. Z wolna przymierzam się do zakupu dwóch senegalek, stąd ta "sonda środowiskowa". Moje papugi są wyjątkowo ciche, być może ze względu na fakt, że pochodzą z ręcznego wychowu. Dziękuję obu Wojtkom za odpowiedź!

i żeby nie rozpoczynać nowego wątku - tak poza tematem - czy jest szansa Panie Wojtku na ręcznie odchowane młode?
Zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Post autor: wojtek » pn wrz 20, 2010 18:48

Radagast pisze:czy jest szansa Panie Wojtku na ręcznie odchowane młode?

mam nadzieję, że tak samice ostro grzebią w budkach powinne nie długo pojawić się jajka.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Radagast
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 16:47
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka, nimfy, senegalka
Lokalizacja: Jelenia Góra

#6

Post autor: Radagast » pn wrz 20, 2010 18:55

Mogę zatem prosić o zatrzymanie dla mnie dwóch ręcznie wykarmionych papużek? Nie mam zamiaru rozmnażać ptaków, nie chcę jednak skazywać senegalki na przesiadywanie w samotności do godz. 16 od poniedziałku do piątku. Czy dwa ptaszki z jednego gniazda można trzymać w jednej wolierze?
Zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#7

Post autor: wojtek » pn wrz 20, 2010 19:00

Radagast pisze:Czy dwa ptaszki z jednego gniazda można trzymać w jednej wolierze?

Mam 4 pary lęgowe i dobiorę młodą i nie spokrewnioną parę.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Radagast
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 16:47
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka, nimfy, senegalka
Lokalizacja: Jelenia Góra

#8

Post autor: Radagast » śr lis 10, 2010 09:25

Witaj Wojtku, co słychać u Twoich senegalek?

Czy pojawiły się już jajka?

pozdrawiam!
Zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#9

Post autor: Grzegorz » ndz lis 14, 2010 22:26

Rozmawiałem z Wojtkiem i mówił że już są
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#10

Post autor: jolly_mah » pt mar 25, 2011 20:11

Potwierdzam! Mój Kubuś odzywa się bardzo rzadko, najczęściej kiedy zostaje już sam, ale i tak jest cichutki ;)
Karoline

Awatar użytkownika
Sebobon
Posty: 117
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:15
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: Dublin / Elbląg

#11

Post autor: Sebobon » czw cze 09, 2011 12:56

Co mi się podoba że ptak wyraża dzwiękami emocje, tzn. popiskuje, podskrzekuje, ''gada'' tak po swojemu - widać kiedy mu sie cos podoba lub nie.

Nie wiem czy ogólnie ale moja senegalka jest cicha, nawet jak czasami ''wrzeszczy'' to poziom decybeli nie jest wysoki (sąsiedzi się jeszcze nie skarżą a tu w irlandii ściany są jak z kartonu).
Był to również jeden z powodów dlaczego senegalka a nie inna papuga - może na siłę chciałem wierzyć że to prawda, co pisze w necie, że to ciche ptaki, które nadają sie do apartamentu. Ale w naszym przypadku sprawdziło się.

Chciałem się tez pochwalic że nasza Elfi rano nie budzi, ale to już nieaktualne.

Pozdrowienia

nedka
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 07, 2009 16:31
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post autor: nedka » pt lip 08, 2011 09:35

A mój Spiker, jak tylko nas rano usłyszy, np. jak się odezwie ktoś w łóżku, to nas budzi "budzikiem" - dzwoni i dzwoni i to głośno. Dźwięk inentyczny, jak ten z mojej komórki, a to wszystko dlatego, że mi ciężko przychodzi poranne wstawanie i ciągle włączam drzemkę.
nedka

chrum

#13

Post autor: chrum » ndz wrz 04, 2011 21:36

Mój Tolek, jak się czegoś przstraszy, na przykład widokiem wrony za oknem siedzacej na pobliskiej latarni, potrafi wrzasnąć tak głośno jak przeciętnej jakości syrena larmowa. Poza tym odgłosy które wydaje są raczej ciche. Na pewno dużo cichsze niż te, jakie spodziewałbym się po papudze.

chrum

#14

Post autor: chrum » wt wrz 06, 2011 09:11

Hm... Poprawka, od dzisiaj zaczął gwizdać (kto go tegonauczył?), głośny jednostajny gwizd, jakby ktoś na palcach zagwizdał. Natężenie dźwięku odpowiadające sygnałowi alarmowemu opisanemu w poprzednim poście.

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

#15

Post autor: xlukaszx » czw wrz 08, 2011 03:14

Moze z Telewizji? Moja paputa robi tak czasami podczas jedzenia! Nie wiem czy wola kogos na kolacje hehe ale dzwiek jest bardzo donosny jeden ton alarmowy! Ostatnio chodzi do lusterka i rozmawia sobie.. a jak jest sama a ja jestem w innym pokoju to gwizda specyficzny gwizd jak mozna uslyszec od czlowiekja pod oknem... i ogolnie duzo roznych dzwiekow wydaje, mojej paputy nie zaliczyl bym do cichej prawdopodbnie dlatego ze byla caly czas z ptakami.. Najlepszy dzwiek jest jak purka ! usiadzie mi na ramieniu napuszy sie i purrrrrrr. Postaram sie kiedy nagrac dzwieki i wrzucic na forum.

chrum

#16

Post autor: chrum » czw wrz 08, 2011 06:32

Tak chyba wiem o czym mówisz, tylko w moim wydaniu to purkanie wydaje na moim ramieniu ale wyłącznie przez sen... Trochę to chrapanie przypomina...:)

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

#17

Post autor: xlukaszx » czw wrz 08, 2011 17:20

dokladnie tylko moj paput nie spi. Napuszy sie patrzy sie na mnie i relaxuje!

Awatar użytkownika
Violetta
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 28, 2014 21:36
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#18

Post autor: Violetta » ndz lip 20, 2014 08:33

Myślałam że moj paput to ewenement na początku jego pobytu w nowym domku jedyne dźwięki które wydawał to takie ciche gruchanie (nie wiem jak to nazwać xD)Jednak wszystko się zmieniło...Teraz co rano się drze :D Zauważyłam że to do ptaków które słyszy na dworze. Nie wygląda to jak by się ich bał tylko wręcz przeciwnie jak by je wołał ,często siedzi na firance obserwuje jak sobie fruwają za oknem kiwa się przy tym na boki .Czy wasze papugi tez są tak zainteresowane dzikimi ptakami?

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#19

Post autor: boss » ndz lip 20, 2014 12:20

Tak moja konura zachowuje sie podobnie kiedyś bała się gawronów przelatujących za oknem i podnosiła wrzask chyba traktowała je jako zagrozenie drapiezniki ale z czasem oswoiła sie z ich widokiem i lubi obserwować co dzieje się za oknem wisząc na firanach makaronach, to jej kołysanie i puszenie się myslę ze ma odstraszyć ptaki za oknem
alik

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#20

Post autor: fotorobart » ndz lip 20, 2014 19:45

mój Wacek jak miał 1,5 roku (był jeszcze sam), zaprzyjaznił się z Bogatką , przylatującą do ziarna na prapet... codzienie "gadały" ze sobą :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości