Senegalka w domu

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#61

Post autor: GoldAngelo » pn maja 16, 2011 20:55

jolly_mah pisze:Może ktoś ma jakiś pomysł, jak sprawić, żeby papuga nie atakowała psa??Dodam, że to owczarek niemiecki i boję się, żeby kiedyś papudze po prostu nie zrobił krzywdy :)
Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie tego jest odseparowanie psa od papugi. 100% nikt Ci nie da, Ty sama także mieć jej nie możesz.
KamilN pisze:też mam owczarka niemieckiego ale nie sprawdzałem jeszcze (tzn. nie był razem z papugami w pokoju podczas lotów)
Ja bym nie ryzykował...
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#62

Post autor: jolly_mah » pn maja 16, 2011 21:15

Nie wiem jak to wygląda w innych warunkach, ale u mnie myślę, że już się trochę wyjaśnia. Pies nie atakuje papugi, nawet jak w niego wlatuje, to raczej ucieka, a papuga nie rzuca się na psa do puki ja go nie głaszczę,a ten już do nie nie podchodzi jak papuga jest u mnie na ramieniu, także raczej wszystko jasne :) chociaż masz rację, 100% pewności nie ma nigdy
Karoline

Plaster
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 16:37
Ptaki które hoduję: Senegalka
Lokalizacja: Warszawa

#63

Post autor: Plaster » wt maja 17, 2011 18:22

O! O! Też znam to popiskiwanie. :)
Co prawda Plaster jakoś ostatnio przestał to robić, ale wcześniej rzeczywiście mu się zdarzało mieć głowę schowaną w piórach, oczka przymknięte, a mimo wszystko ćwierkać. ;)

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#64

Post autor: GoldAngelo » wt maja 17, 2011 20:39

I chrapią(ludzie) :-P Nie wiem co gorsze :-P Dowiedzieć się czegoś przez sen czego się nie powinno/nie chce wiedzieć czy słuchać chrapania :-P U mnie zgrzytają strasznie nimfy(1 para), delikatnie modrolotka a nierozłączki ,,popiskują". Świergotki próbowały naśladować faliste i koze co im nieźle wychodziło.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#65

Post autor: jolly_mah » wt maja 31, 2011 16:49

Witam wszystkich ponownie, mam dwa pytania :) Po pierwsze w jakim wieku pierzą się senegalki? Ponieważ mój Kubuś właśnie zaczął wyrzucać pierza i zastanawiam się czy to już czas, czy może jakiś brak witamin czy coś w tym stylu...
A drugie pytanie jest odnośnie piór. Na piórkach Kubusia są takie dziwne czarne paseczki, widać je na zdjęciu poniżej. Nie są wszędzie tylko na tej wysokości gdzie widać na zdjęciach. Czy to normalne czy coś jest nie tak?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Karoline

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#66

Post autor: wojtek » wt maja 31, 2011 17:28

Kubuś mam dokładnie pół roku i zaczyna gubić piórka puchowe. Teraz zacznie nabierać ładniejszych kolorów.
jolly_mah pisze:Na piórkach Kubusia są takie dziwne czarne paseczki,

Wszystko jest w porządku zginą po pierzeniu.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#67

Post autor: WOJTEKZ » wt maja 31, 2011 17:59

Pierwsze pierzenie u większości papug(ale chyba nawet i u wszystkich gatunków) zaczyna się między 4-tym a 6-tym miesiącem życia.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

gosiiiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lip 12, 2011 14:44
Ptaki które hoduję: nic
Lokalizacja: Bydgoszcz

#68

Post autor: gosiiiaczek » pn lip 18, 2011 08:23

Witam, podepnę się pod temat. Napiszcie mi czy to prawda, że senegalki są strasznie niszczycielskie?? Mąż mojej koleżanki hoduje ptaki i jak pytałam czy mają senegalki, to mi powiedziała, że zrezygnowali z nich, bo strasznie wszystko niszczyły....jak żadne inne papugi.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#69

Post autor: wojtek » pn lip 18, 2011 16:07

gosiiiaczek pisze:strasznie wszystko niszczyły

Trzeba dawać zabawki do zabawy i niszczenia. Poczytaj więcej o senegalkach.
Inaczej zachowują się dzikie papugi a inaczej oswojone.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#70

Post autor: jolly_mah » ndz kwie 22, 2012 18:45

Witam wszystkich :)! Strasznie długo mnie tu nie było, ale wszystko jest w porządku, Kubuś jest cały i zdrowy, udomowił się już na dobre, chociaż mojej mamy dalej nie lubi i czasem zdarza się ją atakować (ale oni się na wzajem drażnią, więc wszystko zostaje ok :D) Także proszę się nie martwić Kubuś żyje i ma się całkiem dobrze :D Jest strasznie charakterny, jak mu się coś nie podoba to krzyczy w niebogłody i dziobie ze złości, ale nikomu krzywdy nie robi, tylko widać takiego małego złośnika :) Jak chce zwrócić na siebie uwagę to łapie delikatnie na ucho żeby na niego popatrzeć, taki mały spryciarz :)
Obrazek
Obrazek
Karoline

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#71

Post autor: jolly_mah » wt wrz 04, 2012 16:10

Witam wszystkich ponownie :) Z moim paputem wszystko w porządku, cały i zdrowy, mam jednak pytanie.. Kubuś jest całkowicie oswojony, można z nim zrobić wszystko, od przewracania, po głaskania, a ż po rozciąganie skrzydeł itp, nie gryzie. Za to kiedy jest już w klatce a ja chcę wyciągnąc miskę (aby dać mu jeść) zawsze atakuje palce... Nie jestem w stanie tego wyjaśnić, widać, że robi to celowo, że mu się to nie podoba, ale dlaczego? Przecież wie, że zawsze daję mu jeść... Może ktoś ma wytłumaczenie na to? Dodam jeszcze, że kiedy wkładam rękę do klatki w innym celu (np pogłakania go, czy aby wszedł mi na rękę, nie ma z tym problemu)... Może ktoś ma jakiś pomysł?
PS. dalej atakuję moją mamę, mimo że jedzenie od niej weźmie, to patrzy się na nią podejrzanie i często "wlatuje" jej w twarz. Nawet obcych nie atakuje, nikogo, tylko moją mamę, no ale to już się chyba nie zmieni..
Karoline

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości