Młoda senegalka- wychowana przez rodziców

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Nadia86
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 15, 2009 09:57
Ptaki które hoduję: modrolotki
Lokalizacja: Kraków

Młoda senegalka- wychowana przez rodziców

#1

Post autor: Nadia86 » pn gru 10, 2012 14:23

Tak jak w temacie...Zastanawiałam sie od miesiąca miedzy senegalcem a rudosterka konkretnie niebieskoszyją ( brałam pod uwage jeszcze Are Nobilis ale z kwesti głownie finansowych musiałam narazie papuga odpuscic) zdecydowałam sie na senegalke choc jeszcze caly czas porownuje rudosterke do senegalki pod wzgledem umiejetnosci uczenia sie nasladowania i charakteru....jesli macie jakies informacje to prosze podzielcie sie nimi :)...i mam do wyboru. recznie karmiona do odbioru w marcu..i wychowana przez rodzicow do odbioru w styczniu zaraz po wyjsciu z gniazda...i pytanie czy ta wychowana przez rodzicow mlodziak....jest w stanie sie oswoic bo slyszalam ze z senegalcami jest ogolnie trudno w kwestii oswojenia jesli nie jest recznie karmiona...ale pytam bardziej doswiadczonych

i jak to jest z agresja senegalek...bo tylko ten fakt mnie martwi faktycznie sa takie zaborcze i agresywne...juz pomijam ludzi innych ....ale np do psa poniewaz posiadam takowy egzemplarz ktory tez lubi sie do mnie przytulac ;)

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 22:41
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Post autor: Lector » wt gru 11, 2012 21:09

Nie jestem specjalistą od senegalek, ale też się czaje na tą papugę i z tego co wiem to raczej zaraz po wyjściu z gniazda/budki lęgowej nie są jeszcze samodzielne.
Tak na szybko http://pl.wikipedia.org/wiki/Afrykanka_ognistobrzucha
Pisklaki są w gnieździe przez 8 tygodni, po dwóch następnych usamodzielniają się.


Wiem ze Zbyszek pozwala wykarmiać przez rodziców i tylko bierze na 30 minut na ręce i później daje pokarm ale raz dziennie.
pozdrawiam Lector

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post autor: wojtek » śr gru 12, 2012 05:59

W wikipedii totalne bzdury na temat senegalek.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Nadia86
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 15, 2009 09:57
Ptaki które hoduję: modrolotki
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: Nadia86 » śr gru 12, 2012 10:24

no to Wojtek moze sprostuj te bzdury bo ja nie mam takiej wiedzy a mowiac bzdury to jaka jest prawda??

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 22:41
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Post autor: Lector » śr gru 12, 2012 13:08

Włąsnie może jakiś hodowca podzieli się swoją wiedzą na temat hodowli senegalek.
pozdrawiam Lector

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Post autor: wojtek » śr gru 12, 2012 15:30

Nadia86 pisze:sprostuj te bzdury


Lector pisze:Włąsnie może jakiś hodowca podzieli się swoją wiedzą na temat hodowli senegalek

Poczytaj dokładnie co napisaliśmy na forum i porównaj.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

xlukaszx
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 21:41
Ptaki które hoduję: Senegalka, Konura Sloneczna
Lokalizacja: Tampa, FL
Kontakt:

#7

Post autor: xlukaszx » śr gru 19, 2012 19:33

Moim zdaniem jak nie masz doswiadczenia z ptakami to oczywiscie recznie-karmiona taka moja opinia. Mam senegalke od 2 lat I jest to madry i cudny ptak. I bez wachania bym zakupil jeszcze raz senegalca sa ciche, towarzyskie i bardzo inteligentne.
Ja kupilem sengalke miala 1,5 roku i byla po przejciach paniczne leki , atakowanie, chowanie sie tragedia z nia byla, pol roku mi zajelo zeby byla okej od tamtej pory jest kochanym czlonkiem rodziny i wszstko jest okej. wszystko zalezy od czlowieka i cierpliwosci
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2012 04:32 przez xlukaszx, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość