Samotna Senegalka

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Jagness123
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:28
Ptaki które hoduję: Afrykanka senegalska Amigo
Lokalizacja: śląsk

Samotna Senegalka

#1

Post autor: Jagness123 » wt lis 19, 2013 13:10

Mam problem troche z senegalka jest to najprawdopodobniej samiec ma rok no i jest bardzo samotny a wyglada to tak :
Jak wyglada przez okno i lataj kolo krzaka wroble albo wrony lub nawet sroki to je nawoluje zaczyna nerwowo latac i glosno krzyczec.
Jeśli sie maluje ląduje zaraz na moim ramieniu i tez chce sie przegladac jak juz lusterko mu dam do przegladania do gaworzy sobie zwezaja mu sie źrenice i kiwa glowa do swojego odbicia nie jest agresywny.
Chcialabym mu dokupic kolege lub kolezanke niestety nie stac mnie na druga senegalke wiec czy mozna jego czyli Amigo zakolegaowac z jakas inna tansza papuga np rudosterka albo mnicha?
Przebywal w sasiedztwie rudosterek aleks i konur slonecznych w profesjonalnym sklepie z papugami tam bylo tez duzo innych gatunkow papug i malej egzotyki wrzask niebywaly <haha>

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: Grzegorz » wt lis 19, 2013 14:24

W naturze kumplostwo to ciąg do prokreacji pamiętajmy o tym! Nie przypisujcie papugom cech ludzkich bo uważam to za pomyłkę. Przecież siedząc ze sobą nie będą grały razem w karty, w piłkę czy spacerowały po parku! Tak więc nie łączymy papug innego gatunku ze sobą! Idąc myślą którą przytoczyłaś to czemu nie dać jej jako towarzysza wróbla albo wrony? I to ptak i to ptak.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

karagirl
Posty: 61
Rejestracja: pn lip 02, 2012 13:10
Ptaki które hoduję: Afrykana senegalska ognistobrzucha, Aleksandretta Obrożna, Żako Kongo
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: karagirl » wt lis 19, 2013 20:20

Jestem wielką przeciwniczą trzymania jakich kolwiek gatunków papug w pojdynkę. Bez względu czy są oswojone, dzikie, recznie karmione. Towarzystwo ptaszków innego gatunku nic tutaj nie zmieni. Niech się Pani zastanowi nad uznieraniem pieniążków i jednak zakupem drugiej senegalki. Płeć tutaj może być obojętna. Z doświadczenia wiem, że dwa samce czy dwie samice nie wpadają w żadne poważne konflikty:-)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#4

Post autor: Adrian1 » śr lis 20, 2013 12:40

Ja również nie jestem zwolennikiem trzymania papug pojedynczo. Kiedyś Pysia powiedziała mi bardzo mądre słowa. "Pomimo uczłowieczenia jestem zdania że każda papuga powinna mieć tą drugą połówkę, swojego gatunku oczywiście." I to jest moim zdaniem prawda. Ba nawet sam staram się tak robić. Musisz pozbierać trochę kasy i dokupić senegalce partnera lub partnerke, własnego gatunku ;) może stworzą dobraną pare ;) ale co najważniejsze podczas Twojej nieobecności papugi będą miały siebie a sobą to już się zajmą ;)

Jagness123
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:28
Ptaki które hoduję: Afrykanka senegalska Amigo
Lokalizacja: śląsk

#5

Post autor: Jagness123 » śr lis 20, 2013 13:02

Tzn stac mnie na senegalke ale mam inne wydatki no cuz moj paput musi poczekac na przyjaciela moze w jakis ogloszeniach bedzie jakas okazja to odkupie od kogos.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#6

Post autor: Adrian1 » śr lis 20, 2013 14:13

Znaczy się nikt nie mówił że nie stać ;) hehe ja np na swoje papugi zbierałem i uzbierałem ;) o to mi chodziło ;) wiadomo przecież że żyć trzeba a jednorazowy wydatek np 800 zł to mało nie jest, ale wiem jedno. Frajda z parki papug jest wielka ;) te zachowania, zaloty karmienie się latanie jedna za drugim no super sprawa ;)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości