Afrykanka pierwszy dzień w domu

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

Afrykanka pierwszy dzień w domu

#81

Post autor: kamyk155 » ndz cze 01, 2014 11:39

Papuga właśnie mi uciekła z domu !!!!
Normalnie dałem ciała............Ptak latał po pokoju i usiadł na karniszu nad oknem, a ja zapomniałem zamknąć górny uchył w mniejszej części okna - tam jest szczelina ok 8-10cm od góry. Po jakimś czasie zrobiło się dziwnie cicho, a ja z przerażeniem zobaczyłem jak papug siedzi na górze uchylonego okna i spogląda przez nie na zewnątrz. Jak tylko wstałem powoli i po cichu - ptak niestety wyleciał. Zdążyłem tylko zobaczyć jak poleciał dość daleko w prawo wzdłuż bloku chyba na pobliskie drzewo. Biegałem i szukałem - nie widać ani go nie słychać. Problem jest ogromny - ptak jeszcze dziki za żadne skarby by nawet nie dał się złapać nawet jak bym go wypatrzył. Dodatkowo problem jest że zaraz jadę do Warszawy na cały tydzień i nie mam go jak szukać. Kolejny problem - mam do odbioru papiery na niego w urzędzie a tu taka wtopa. Teraz trzeba będzie się tłumaczyć i składać kolejne papiery o uciekinierze..................

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#82

Post autor: redmaine » wt cze 03, 2014 15:29

senegalki nie wymagaja rejestracji

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#83

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 03, 2014 15:39

redmaine pisze:senegalki nie wymagaja rejestracji

Bzdura, jeżeli nie wiesz dokładnie to lepiej nic nie pisz.
Senegalki podlegają rejestracji.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#84

Post autor: wojtek » wt cze 03, 2014 16:25

kamyk155 pisze:Papuga właśnie mi uciekła z domu


Mam w budce dwie młode karmione przez rodziców. Po usamodzielnieniu będą na sprzedaż.
redmaine pisze:senegalki nie wymagają rejestracji


Podlegają w 100%
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#85

Post autor: kamyk155 » wt cze 03, 2014 16:27

Pod moją nieobecność matka poszła do 2 sklepów zoologicznych, aby powiadomić je że zaginął papapug gdyby ktoś czasami ją znalazł i chciał oddać lub sprzedać.

Jagness123
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:28
Ptaki które hoduję: Afrykanka senegalska Amigo
Lokalizacja: śląsk

#86

Post autor: Jagness123 » wt cze 03, 2014 17:28

szkoda ze paput ci zwial bardzo sie starales zeby paput mial warunki no i zeby sie oswoil, mam nadzieje ze przezyje te chlodne noce i sie odnajdzie

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#87

Post autor: kamyk155 » wt cze 03, 2014 17:59

Ewidentnie moja wina. Miał papug od razu za dużo swobody i wszystko co tylko chciał. Krzyczał to mu otwierałem klatkę. Jak nawiał to aż mi się gorąco zrobiło. Niestety nie wierzę że się znajdzie, bo nie przywykł do ludzi. Nawet jakby go ktoś zobaczył to ptak nie da się złapać. Kurcze szkoda. Teraz w domu została pusta klatka i masa pokarmów i zabawek. W urzędzie będzie afera, że dopiero zarejestrowany, a już go nie ma. A co do ptaka na wolności to chyba teraz jak jest dość ciepło to da radę, ale biedak dożyje max do zimy. Oby go ktoś znalazł zmęczonego to jedyny sposób aby go złapać. Jak ktoś to zrobi to po obrączce może ustalić skąd jest. Niestety małe szanse na to......

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#88

Post autor: redmaine » wt cze 03, 2014 19:28

w warszawie kakadu sie znalazla poprawie 2 tygodniach rozwieszaj ogloszenia gdzie sie da daj do gazety zrob wydarzanie na fb gdyby nie szum ktory zostal zrobiony osoba ktora przetrzymywala kakadu pewnie by jej nie oddala a na wolnosci ma male szanse wrony go dopadna szukaj w okolicy na drzewach w sasiednich blokach moze na balkon komus sfruna juz minelo ponad 48 godz jest pewnie bardzo wyczerpany

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#89

Post autor: kamyk155 » śr cze 04, 2014 06:18

Nie mam nawet możliwości bo jestem teraz w Warszawie a nie w domu na cały tydzień. Wracam dokładnie po 7-8 dniach od jej ucieczki.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#90

Post autor: kamyk155 » śr cze 04, 2014 15:33

Dobre wieści <hura> papug odnalazł się! Dzisiaj do mojego domu przyszło dwóch facetów ze znalezionym ptasiorem. Ponoć spacerował sobie środkiem ulicy. Złapali go więc nakrywając bluzą od dresu. Byli bardzo rozsądni i postanowili go zanieść do sklepu zoo w pobliżu. Tam już wiedzieli o zgubie bo była tam moja matka wcześniej. Dostali więc znaleźne a paput ponownie trafił do klatki lekko potargany ale cały i zdrowy. <hura>

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#91

Post autor: wojtek » śr cze 04, 2014 15:41

Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#92

Post autor: kamyk155 » śr cze 04, 2014 17:30

Mój paputek ponoć w dobrej formie. Nadal mnie nie ma w domu, ale jadł także banana i jabłko. Ponoć także biegał po klatce, ale jest potargany zwłaszcza jak to określiła moja matka - ma na łebku irokeza. Teraz niby dużo śpi.

Jagness123
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:28
Ptaki które hoduję: Afrykanka senegalska Amigo
Lokalizacja: śląsk

#93

Post autor: Jagness123 » śr cze 04, 2014 20:39

Super ze paput sie odnalazl wiec pamietaj zeby zamykac okna :-) Niech wypoczywa po swoim gigancie hiii ;-)

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#94

Post autor: redmaine » pt cze 06, 2014 09:43

super:)

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#95

Post autor: kamyk155 » sob cze 07, 2014 14:15

Jestem już w domu i po wstępnym przeglądzie ptasiora widać, że jest w bardzo dobrej kondycji. Troszkę ma potargany łepek - kilka małych piórek lekko mu odstaje na bok zamiast układać się jak pozostałe. Ogólnie nie widzę żadnych miejsc ze skaleczeniami lub czymś podobnym. Skrzydła ok - dziobek sprawny - łapki także. Dzisiaj spryskałem mojego dzikusa wodą aby się ogarnął i poczyścił.

Mam dwa pytanka - ptasior jest dziki, więc nie ma tu mowy o kąpielach w misce lub w łazience, więc używam jak na razie butelki takiej jak do spryskiwania kwiatów. Jak często schlapać ptaka wodą ?
Pytanko drugie - mój papug bardzo lubi owoce suszone jałowca - czy zbyt częste ich podawanie mu nie zaszkodzi ? Pytam dlatego, że jak tylko mu je wsypie to zaraz siedzi i je wcina masowo.

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#96

Post autor: redmaine » sob cze 07, 2014 15:18

ja jak jest cieplo i ptak siedzi na placu zabaw na balkonie to pryskam codziennie poza tym kapie sie w misce z woda sam jak chce moj uwielbia dzika roz suszona i jarzebine, jarzebine wkladam mu w zabawke http://klatki.istore.pl/pl/zabawka-capsula.html a roze tu http://klatki.istore.pl/pl/zabawka-wheel.html ja daje 2 razy w tyg na zmiane a co do jalowca:owoce jalowca
wykorzystywane w kuchni jako przyprawa o szerokim zastosowaniu, zawierają olejek eteryczny, w którego skład wchodzą m.in. trujące pochodne terpenów. W potrawach spożywamy dawki, które w stosunku do naszej masy ciała są śladowe. Znane są jednak przypadki zatruć po zjedzeniu większej ilości owoców. Dla papugi nawet jedna jagoda to już dawka toksyczna.

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#97

Post autor: kamyk155 » sob cze 07, 2014 16:11

No to jestem niesamowicie zaskoczony - kupiłem te pokarmy:
http://kankan.pl/index.php?idz_do=sklep ... roducent=0
http://kankan.pl/index.php?idz_do=sklep ... roducent=0

Dlaczego są sprzedawane jako naturalny pokarm dla ptaków skoro są szkodliwe ?

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#98

Post autor: fotorobart » sob cze 07, 2014 16:31

wstaw mu do klatki (albo blisko niejj jeśli czesto go wypuszczasz) basen, miske lub talerz z wodą, będzie miał ochotę wykąpie się

kamyk155
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:34
Ptaki które hoduję: Nimfa

#99

Post autor: kamyk155 » ndz cze 08, 2014 19:37

Witajcie ponownie - cały czas czytam o moim paputku i coraz częściej czytam o samotności i krzyczeniu papug. Wiele osób doradza trzymanie ptaków w parach.
Wstępnie, ale to bardzo wstępnie myślałem o możliwości dokupienia drugiej senegalki.
Oczywiście to tylko założenie, ale wstępnie zapytam o kilka szczegółów.
Mój paputek jest tak jak już wiecie dzikusem powoli, ale to powoli oswajanym przeze mnie w miarę możliwości. Nurtuje mnie pytanie - czy dokupienie drugiego ptaka do pary - dajmy na to młodego i przyzwyczajonego do ludzi to dobry pomysł ? Czy ptak oswojony z moim dzikusem by się dogadały ? Czy raczej w tym przypadku lepiej kolejny papug wolierowy w podobnym wieku ? Przypomnę, że mój ptasior wykluty jest w październiku / listopadzie 2012r.

Jeśli można to odpowiedzcie mi także na to pytanie o pokarmach co podawałem wcześniej.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#100

Post autor: Figa » pn cze 09, 2014 16:46

Niebyło mnie tydzieļ, a tu tyle się działo, dobrze, że wszystko się dobrze skończyło <rotfl>, a czy można podawać suszoną żurawinę ?
Jak kupisz oswojoną papugę to ta Twoja chyba szybciej się do Ciebie przekona, bo będzie naśladować tą drugą, przynajmniej tak czytałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość