agresja senegalki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

agresja senegalki

#1

Post autor: jolly_mah » ndz maja 25, 2014 16:31

Cześć wszystkim jeszcze raz :)
Chciałabym się dowiedzieć czy może ktoś zna jakiś magiczny lub mniej magiczny sposób na agresję senegalki? Niestety mój Kubuś nie akceptuje mojego chłopaka i większości facetów, z wyjątkiem mojego taty. Jest to dość dziwne ponieważ na początku wolał mężczyzn, a teraz od pewnego czasu woli kobiety. Wszystkie koleżanki które przychodzą mogą spokojnie siedzieć w pokoju a czasem nawet głaskać Kubusia, niestety kiedy pojawia się osobnik płci męskiej od razu jest atak ze strony papugi. Nie mam pomysłu jak temu zaradzić. Nie jest możliwe aby Kubuś miał otwartą klatkę kiedy w pokoju jest mężczyzna, ponieważ po minucie od razu wlatuje na głowę i atakuje. Niestety robi to z wielką wściekłością, ataki są niebezpieczne, gryzie do krwi i boję się że może stać się coś gorszego, np gdyby trafił w oko. kiedy atakuje jest w takim szale że nawet jeśli ja zasłonię swoją ręką jego cel to gryzie również mnie i to baaaardzo dotkliwie. Co ciekawe przez klatkę daje się głaskać mojemu chłopakowi, dopiero jak go wypuszczę to jest problem. Oczywiście zaraz to ugryzieniu daje mu pstryka w nos i zamykam w klatce, ale to i tak nic nie daje, tak jest już od 2 miesięcy i na prawdę nie wiem jak to pokonać :( Kubuś został również na tydzień sam z moim chłopakiem który dawał mu jeść i pić, ale nie otwierając klatki, niestety i to nie pozwoliło się im zaprzyjaźnić... może ktoś ma jakiś pomysł? To na prawdę bardzo cięzka sprawa...
Karoline

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post autor: wojtek » ndz maja 25, 2014 20:42

Dojrzał płciowo i zakochał się w Tobie. Goni konkurencję <boisie>
jolly_mah, Miałaś mu kupić samicę i co?
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#3

Post autor: sqrczybyk » ndz maja 25, 2014 20:54

miałem podobny "problem"...
senegalka ręcznie karmiona atakowała żonę,do czasu jak udziobała ją prawie w oko... napisze szczerze - dostała "wpierdol" <nonono> i od tego czasu do rany przyłóż... nie ten ptaszek.
-pstryczek nie działa u wszystkich ptaków,każdy papug jest inny.
Nie praktykuje i nie toleruje przemocy,ale ptak nie będzie mi stawiał warunków... nie radzę nikomu i nie namawiam,napisałem prawdę,a nie to co byście chcieli usłyszeć,czy same superlatywy krążące w internecie.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#4

Post autor: jolly_mah » ndz maja 25, 2014 21:20

Wojtek faktycznie miałam dokupić mu samice ale od czasu kiedy zaczął trochę wariować stwierdziłam że to może być nie do końca dobry pomysł żeby potem mieć dwa atakujące ptaki... a co to znaczy "wpierdol"? Bo po ataku zawsze pstrykam i to dość mocno Kubusia w dziób ale jakoś nie przynosi rezultatów a nie wiem co innego mogę rozumieć przez "wpierdol" jeśli chodzi o papugę ;)
Karoline

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#5

Post autor: sqrczybyk » ndz maja 25, 2014 21:35

pogoniłem po pokoju i trzy szybkie na kuperek dostał... doszło do niego,że agresji z jego strony nie toleruję.
Adrian1 był u nas z żonką ;-) i widzieli zachowanie senegalki na własne oczy...

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#6

Post autor: Adrian1 » ndz maja 25, 2014 21:37

Nie z żonką ale ok :p byłem widziałem i potwierdzam slowa kolegi. Papuga IDEALNA wszystko mozna bylo z nia zrobic.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#7

Post autor: jolly_mah » ndz maja 25, 2014 21:59

Ale "trzy szybkie na kuperek" oznacza co :D? No bo chyba nie masz na myśli kopniaków?? Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam :D?
Ostatnio zmieniony ndz maja 25, 2014 22:01 przez jolly_mah, łącznie zmieniany 1 raz.
Karoline

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#8

Post autor: Adrian1 » ndz maja 25, 2014 22:01

To samo co "wpierdol" czyli strzala z otwartej, klapsa lanie itd.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#9

Post autor: jolly_mah » ndz maja 25, 2014 22:02

"strzała z otwartej" :O kurde no super że u ciebie to zadziałalo ale ja bym się chyba bała że go połamię...
Karoline

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#10

Post autor: sqrczybyk » ndz maja 25, 2014 22:14

nie wiem... ale podziałało... Ty masz terrorystę w domu, nie można pozwolić papudze na wszystko (zwłaszcza na ataki)-jak ją wychowasz-taka będzie <bezradny>

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#11

Post autor: jolly_mah » ndz maja 25, 2014 22:26

Właśnie nie chcę na to pozwolić i nie wiem co mam zrobić, za każdym razem strzelam w pyszczek ale to nie za bardzo pomaga i nie wiem co mogę zrobić jeszcze :(
Karoline

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#12

Post autor: sqrczybyk » ndz maja 25, 2014 22:36

modlić się ? hmmm... proponuję aby być stanowczym wobec senegalki,nic więcej...
no i nie odpuszczać do czasu,aż zrozumie Wasze niezadowolenie i to,że źle się zachowuje.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#13

Post autor: jolly_mah » ndz maja 25, 2014 22:55

Ale to czekać aż zaatakuje i wtedy ją "zbić"? czy jak widzę że chcę się zbliżyć (a wiadomo że zbliżenie nie jest złe, ale w tym wypadku jest jasne po co się zbliża) to od razu mam reagować?
Karoline

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#14

Post autor: JC » wt maja 27, 2014 09:35

Przemoc wobec oswojonej papugi zazwyczaj nic nie daje. Oczywiście delikatna. Tylko totalny teror, trwający długi czas, może doprowadzić do zmian w psychice ptaka. Tylko ptak zniszczony psychicznie się zmieni. Bo jak na razie on zachowuje się całkiem normalnie. Wybrał sobie partnera a pozostałych traktuje jak konkurentów i z nimi walczy. Dlatego własnie w hodowlach kazda para zazwyczaj zajmuje osobną wolierę.

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#15

Post autor: jolly_mah » wt maja 27, 2014 09:45

W takim razie co radzisz? Zaznaczam, że reaguje tak TYLKO na mężczyzn, a nawet nie wiem jak rozróżnia płeć... trzymanie go cały czas w klatce też nie jest rozwiązaniem, jest mi go szkoda kiedy musi siedzieć w klatce kiedy jesteśmy w domu. Czy jeśli dokupię mu samiczkę to coś się zmieni? Jaka jest na to szansa?
Karoline

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#16

Post autor: Adrian1 » wt maja 27, 2014 13:51

Dziwne bo senegalka Daniela po kilku strzalach kazdego traktowala jak swojego wlasciciela :) kazdy mogl z nia robic doslownie WSZYSTKO. czy to kobieta czy to facet albo i dziecko :) takze w jego przypadku "przemoc" poskutkowala na dobre :)

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#17

Post autor: jolly_mah » wt maja 27, 2014 15:02

A czy senegalka Daniela zaatakowała jego żonę raz czy to się powtarzało? Bo jeśli raz to może wcale nie była agresywna tylko taki miała jednorazowy wybryk?
Karoline

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#18

Post autor: sqrczybyk » wt maja 27, 2014 15:26

atakowała często... przylatywała,siadała na ramieniu i sruu w policzek,albo w okolice oka- tak znienacka i bez przyczyny zewnętrznej.
Żona jej się bała ;-)
Za każdym razem gdy tylko otwierała dziób aby udziobać... dostała "kontrolnego" - trwało to jeden dzień. Ptak zrozumiał,że przestał dominować w tzw. stadzie i zrobił się słodkim dzieckiem :-)

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#19

Post autor: jolly_mah » wt maja 27, 2014 16:39

No to mój robi tak samo, z nienacka i za nic, chociaż ciężko powiedzieć że z nienacka skoro dokładnie widzę kiedy się czai i szykuje do ataku... i też cały czas dostaje w dzió ale u mnie to jakoś nie działa :(
Karoline

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#20

Post autor: Adrian1 » wt maja 27, 2014 20:02

Pstryk w dziób niektore papugi dodatkowo nakręca. Czasami moze byc tak jak bylo u Guci :) strzala musiala dostac zeby sie oduczyc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości