Samotna senegalka i brak czasu

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Samotna senegalka i brak czasu

#1

Post autor: jolly_mah » pn mar 16, 2015 19:02

Hej to znowu ja, szczęśliwa i nieszczęśliwa zarazem. Szukam jakiegoś idealnego rozwiązania, żeby Kubusiowi było dobrze no i nie wiem co robić :(. Jeśli znacie kogoś kto jest zainteresowany kupnem senegalki, to ja chce sprzedać swojego Kubusia. Po 3 tygodniach wrócił z poprzedniej "adopcji". Co ciekawe już na drugi dzień siedział tamtym ludziom na rękach, głowach, latał po całym domu, po prostu marzenie, sami w to nie wierzyliśmy. Niestety po 2 tygodniach rodzice, którzy są po 80tce dostali uczulenia, i cały czas sie drapali, maści nie pomagały :( No i tak to Kubuś wrócił do mnie. A ja dalej pracuję i i studiuję, przychodzę do domu po 20, a biedne ptaszysko siedzi samo w klatce.

Drugie pytanie, czy myślicie że połączenie takiego niespełna 4 letniego papuga z drugim ptakiem jest możliwe? Już nie wiem co mam robić, chce dla Kubusia jak najlepiej i nie wiem co dalej. Jednym z pomysłów jest właśnie dokupienie mu koleżanki i zbudowanie woliery. Myślicie że to dobry pomysł?
Może ktoś ma jakieś lepsze pomysły :(?
Karoline

tw92
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 14:18
Ptaki które hoduję: Żadne

#2

Post autor: tw92 » pt mar 20, 2015 16:50

W jakiej cenie ta Senegalka, w jakim stopniu jest oswojona/przyzwyczajona do człowieka, oraz czy jest możliwość sprzedaży wraz z klatką? PS. Lubelskie - aktualne dane?

Awatar użytkownika
jolly_mah
Posty: 91
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:55
Ptaki które hoduję: senegalka
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#3

Post autor: jolly_mah » pt mar 20, 2015 20:59

Kubuś jest z hodowli od Wojtka, był ręcznie karmiony oswojony jest do maksimum, można go głaskać, przewracać, rozciągać skrzydełka, chodzi po podłodze, generalnie wszędzie, jedynie boi się szelek i tego założyć mu nie mogę, ale bardzo mało trenowałam żeby do tego dojść. Za to bez problemu można go np położyć na plecach i podpiłować wszystkie paznokietki ;) Ciężko powiedzieć czy woli kobiety czy mężczyzn - na początku wolał mężczyzn, dlatego uwielbia mojego tatę, ale potem wolał mnie, kiedy mieszkał tylko ze mną i jak przychodziły do mnie koleżanki to mogły go też po paru nastu minutach nawet pogłaskać, z kolei znowu podczas ostatniej adopcji, z które wrócił znowu wolał Pana domu, tj mężczyznę :) Więc w sumie ciężko powiedzieć jak to z nim jest i kogo woli :). Jak najbardziej jest możliwość z klatką, bo mam dwie prawie identyczne wielkie klatki, idealne dla Kubusia, pełno zabawek i misek w niej, do tego wielki wór karmy deli nature i paru innych dodatkowych, które lubi, także jak najbardziej :).

Papug może być albo w Lublinie (Kraśniku) albo we Wrocławiu. We Wrocławiu studiuje i tu mam go na co dzień, ale jak wracam np na święta to zawsze zabieram go ze sobą, więc mi jest obojętnie gdzie :).

Cena do uzgodnienia, w zależności czy z klatką czy bez. Myślę, że 1000zł wraz z klatką, małą przenośną klatką, zabawkami, całą karmą i wszystkim innym.
Karoline

tw92
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 14:18
Ptaki które hoduję: Żadne

#4

Post autor: tw92 » pt mar 20, 2015 23:10

Bardzo dziękuję za obszerną i uprzejmą odpowiedź, na pewno kochany papug. W razie czego odezwę się na PW, pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące senegalek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości