Informacja dotycząca ogłoszeń kupię, sprzedam, zamienię, itd

Tutaj piszemy jakie w przyszlości chcielibyśmy utworzyć działy, oraz zgłaszanie problemów, błędów, usterek itp.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Informacja dotycząca ogłoszeń kupię, sprzedam, zamienię, itd

#1

Post autor: Krysia- » wt kwie 07, 2009 10:06

Ponieważ rożne wpisywane przez Userów ogłoszenia z upływem czasu dezaktualizują się, czasami już nie aktualne wiszą wprowadzając szukających w błąd postanowiłam w zależności od Waszej opinii :

- albo usuwać wszystkie jak leci np. po upływie miesiąca,
- albo każdy z userów w swoim temacie napisze że ogłoszenie się zdezaktualizowało bo np. ktoś sprzedał lub kupił, bądź znalazł, wtedy będzie to można usunąć do kosza,
- albo dany user da znać do mnie na PW jeśli ogłoszenie jest już nie aktualne.

Dlatego pytam jaka jest Wasza opinia, jak chcecie by było, ewentualnie cenne są inne pomysły. :-D

dariap2006
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 18:34
Ptaki które hoduję: żakuniu przybądź
Lokalizacja: WARSZAWA

#2

Post autor: dariap2006 » wt kwie 07, 2009 11:59

Ja myślę żeby usuwać po dwóch miesięcach, miesiąc to za mało.
Marzę o żako!

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#3

Post autor: szkot » wt kwie 07, 2009 13:23

A ja myśle,że dobrze będzie gdy osoba dająca ogłoszenie rowniez pisała o dezaktualizacji.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#4

Post autor: JC » wt kwie 07, 2009 13:40

Miesiąc starczy, jak ktoś nie sprzeda, albo bedzie dalej na kupnie, to jaki problem umieścić raz jeszcze :?:

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post autor: Krysia- » wt kwie 07, 2009 18:45

Widzę, że narazie malutko jest głosów i oprócz Jerzego nikt z umieszczających ogłoszenia się nie wypowiedział choć do tej pory informacja była wyświetlona 40 razy.
Zobaczymy co dzień jutrzejszy przyniesie .......

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Post autor: wojtek » wt kwie 07, 2009 18:49

Miesiąc jest OK
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#7

Post autor: coco39 » wt kwie 07, 2009 20:08

Tak jak JC, i wojtek, uważam że miesiąc starczy w zupełności choć muszę się walnąć w piersi bo sam kilka razy nie zdeaktualizowałem swojego ogłoszenia :oops: ale to z powodu nawału roboty.
Mój głos stawiam na ważność ogłoszenia przez miesiąc.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#8

Post autor: WOJTEKZ » wt kwie 07, 2009 20:23

Ja uważam zupełnie inaczej :-P Na forum wchodzi dużo gości , czytają różne rzeczy również i ogłoszenia , orientują się w ten sposób co i u kogo mogą kupić lub sprzedać nawet zamówić lub wymienić.
Mnie to nie przeszkadza że czyjeś ogłoszenie będzie zamieszczone nawet i rok w końcu jest to w dziale ogłoszeń ;-)
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Frida84
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 11:06
Ptaki które hoduję: Malwina, Hanka i Stefan, czyli trzy nimfy z piekła rodem ...
Lokalizacja: Sokółka (maz.)

#9

Post autor: Frida84 » wt kwie 07, 2009 20:57

Często ogłoszenia zakładają osoby, które rejestrują się tylko po to i nigdy więcej już nie wchodzą na forum, więc dać info, aby w ogłoszeniu podawać termin, przez który ogłoszenie będzie aktualne i po upływie tego czasu usuwać.
Jak pisać, by przykazań forum nie złamać, czyli REGULAMIN
Jak pisać, by gniewu na siebie nie ściągać, czyli WYSZUKIWARKA

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#10

Post autor: haaszek » wt kwie 07, 2009 21:46

Myślę, że miesiąc to maksymalny termin. Po tym terminie automatycznie usuwać, chyba, że dający ogłoszenie wczesniej dopisze post, że ogłoszenie nieaktualne.

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#11

Post autor: essex1 » wt kwie 07, 2009 23:19

Miesiac ;-)
Pozdrawiam. Artur

wiktor88
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:07
Ptaki które hoduję: Nimfy, Amadyny Wspaniałe, Papuziki, Srebrnodziobki (4 x 1 para :) )
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#12

Post autor: wiktor88 » śr kwie 08, 2009 01:37

To może połączyć to wszystko i zrobić podział ogłoszeń na dwa działy, w jednym byłyby ogłoszenia aktualne (trzymane miesiąc lub więcej, kwestia do ustalenia), a w drugim ogłoszenia, które byłyby przenoszone tu automatycznie po upływie ustalonego terminu z tego drugiego działu i mogłyby tu leżeć nawet rok czy dwa :-)

Można też zrobić tak, żeby po miesiącu automatycznie wysyłany był mail do autora ogłoszenia z zapytaniem czy zostało ono aktuale czy już się przedawniło i wtedy autor mogłby podjąć decyzję czy przedłuza, czy mzna przenieść do tego drugiego działu ;-)

Myślę, ze nie jest to głupie, nie wiem tylko jak dużo roboty byłoby z tym od strony technicznej :-)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post autor: Krysia- » śr kwie 08, 2009 05:59

WOJTEKZ, Tobie może i zdezaktualizowane ogłoszenia nie przeszkadzają ale przed wszystkim należy brać pod uwagę tych szukających kupna, sprzedaży. Trafia taki delikwent na to, czego szukał, pisze do dającego ogłoszenie, a tam odpowiedź - nie aktualne..... Dlatego chcę to zmienić :-D Jednak nic nie zrobię bez zgody userów.

Frida84, też ma dużo racji w swojej wypowiedzi dotyczącej wchodzenia na forum tylko po to by zostawić swoją niby reklamę...

wiktor88, podziału jednego na dwa działy raczej nie będzie bo zrobi się gorszy bałagan :-D Niech raczej dający długoterminowe ogłoszenie zaznaczy to w swoim wpisie np. do kiedy ważne i dobrze będzie :-D
Wysyłałam już maaaasę mejli na PW i na niektóre do dziś nie mam odpowiedzi.... choć poświęciłam na to dużo swego czasu :-/

Prawdę mówiąc najlepszym wyjściem byłoby to, gdyby sami userzy wpisywali o dezaktualizacji swych ogłoszeń.
Jeśli zapomną, nie wpiszą, to po miesiącu zgodnie z głosami większości ogłoszenia będę przenosić do kosza z nadaniem terminu wygaśnięcia tamatu.
Natomiast jeśli ogłoszenie będzie nadal aktualne a mimo to trafi do kosza, dany user wpisze je jeszcze raz

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#14

Post autor: wojtek » śr kwie 08, 2009 06:14

Jeśli trafia do kosza to przecierz dostaje się na pocztę powiadomienie. Nie widzę problemu aby znowu ponowić jeśli nadal jest aktualne. Krycha na miesiąc, a potem won.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

sajga
Posty: 89
Rejestracja: sob lis 10, 2007 22:04
Ptaki które hoduję: aleksandretty ob., modrolotki,faliste, nimfy,gołąbki egzotyczne
Lokalizacja: wielkopolska

#15

Post autor: sajga » śr kwie 08, 2009 08:46

Miesiąc wystarczy.
sajga

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#16

Post autor: walh » śr kwie 08, 2009 10:36

Ja sie również zgadzam co do terminu Wazności miesiąc, Ale aby Ulatwic Krysi.. Lepiej tez pisac na PW

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#17

Post autor: pabloj » śr kwie 08, 2009 13:45

Miesiąc jest ok, jak ktoś będzie potrzebować to wystawi jeszcze raz
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#18

Post autor: zatra » śr kwie 08, 2009 20:53

Krysia- pisze:Prawdę mówiąc najlepszym wyjściem byłoby to, gdyby sami userzy wpisywali o dezaktualizacji swych ogłoszeń.
Jeśli zapomną, nie wpiszą, to po miesiącu zgodnie z głosami większości ogłoszenia będę przenosić do kosza z nadaniem terminu wygaśnięcia tamatu.
Natomiast jeśli ogłoszenie będzie nadal aktualne a mimo to trafi do kosza, dany user wpisze je jeszcze raz


Zdecydowanie popieram - jest to optymalne rozwiązanie.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Post autor: Krysia- » czw kwie 16, 2009 06:08

Zgodnie z wolą większości Userów wypowiadających się w temacie informuję, że od 16.04.br :
- ogłoszenia typu kupię, sprzedam, oddam - bedą ważne jeden miesiąc a po jego upływie o ile sam User nie wpisze dezaktualizacji, nastąpi przeniesienie do kosza.
- jeśli tak się stanie a czyjeś ogłoszenie bedzie nadal aktualne - dany User ogłosi się powtórnie w odpowiednim dziale.
- ewentualnie przy ogłoszeniu w opisie proszę zaznaczyć że jest ono długoterminowe przy czym proszę podać przypuszczalny termin wygaśnięcia. Takie ogłoszenia będą widniały w działach przez podany okres.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące wyglądu, tematów oraz prawidłowości działania forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości