Propozycje ;-)

Tutaj piszemy jakie w przyszlości chcielibyśmy utworzyć działy, oraz zgłaszanie problemów, błędów, usterek itp.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#21

Post autor: sqrczybyk » wt mar 05, 2013 19:33

Mój opis może rozjaśni sedno sprawy...
Jestem geodetą,w Poznaniu jest około 300 uprawnionych geodetów,dzwoni do mnie klient i pyta ile zapłaci za podział działki na dwie części, dalej... mówię mu,że 3000zł,on mi na to,że za dużo bo Iksiński bierze 2500,a Nowak 2000zł. Więc ja już wiem,że Nowak z Iks... zaniżają cenę i przez takie osoby rynek geodezyjny słabnie,co w rezultacie znacząco obniża ceny za daną usługę.
To samo z rynkiem zoologicznym:
Jeżeli sprzedaję Żako i podam cenę w ogłoszeniu np. 3000zł za młodego osobnika,to inna osoba sprzedająca również Żako widząc moją ofertę może zaniżyć cenę ptaka do 2800zł.
Wydaje mi się,że hodowcy lub osoby trzymające ptaki chcące sprzedać papugę szanują siebie wzajemnie dlatego nie podają (w większości przypadków) ceny w ogłoszeniu.
Nie mówiąc tutaj o ofertach "oddam", jeśli sprzedaję moje Żako z ceną 1000zł w ogłoszeniu to z miejsca traktowany jestem jako oszust,oczywiście wielu ludzi naiwnych z pewnością zadzwoni ;-)
Kupując samochód policzcie ile ogłoszeń jest bez ceny... zajmie wam to dosłownie chwilkę :-P
Jestem zdania,że cena powinna być podana przy takim ogłoszeniu.

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#22

Post autor: LUKA » wt mar 05, 2013 19:39

Nie chodziło mi o to, że każdy ma dzwonić tylko o ceny np. Hiacyntów po co podawać ceny jak i tak jest bardzo małe grono które jest zainteresowane kupnem takiej papugi a reszta to tylko z ciekawości chce znać ceny. Tylko mówię że tak jest czasami lepiej bez podawania cen.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#23

Post autor: wojtek » wt mar 05, 2013 19:45

Adrian1 pisze:po przeczytaniu jaki ptak itd itd musze wziac telefon i dzwonic z pytaniem tylko o cene.

Ja zawsze zainteresowanemu odpwiadam na PW.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#24

Post autor: Adrian1 » wt mar 05, 2013 19:46

Po pierwsze. Czy ktoś z naszych kochanych forumowiczów ma Hiacynty? Albo wystawia je u nas na forum w dziale sprzedam? Ludzie nie szukajcie wymówek ;) jakie papugi sa w dziale sprzedam? Cz az tak drogie papugi ze nie piszecie cen? A nawet jesli to co to za tajemnica z ta cena? Masakra



wojtek
Z calym szacunkiem ale pisalem do kilku osób ktorzy w dziale sprzedam sprzedaja swoje papugi i do tej pory nikt nie odpisal mi ;) Ale na przyszlośc zapamietam zeby do Ciebie pisac na pw chociaz i tak wiem po ile sprzedajesz senegalki np ;)
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2013 19:48 przez Adrian1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#25

Post autor: LUKA » wt mar 05, 2013 19:47

No tak jest jeszcze e-mail, GG, i PW :mrgreen: :mrgreen:
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#26

Post autor: Adrian1 » wt mar 05, 2013 19:50

A zawsze jestes dostepny na gg? Czytajac ogloszenie mnie interesuje cena teraz od razu po przeczytaniu a nie az laskawie mi odpiszesz na gg email lub pw :)

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#27

Post autor: wojtek » wt mar 05, 2013 20:00

Adrian1 pisze:chociaz i tak wiem po ile sprzedajesz senegalki

Od trzech lat cena ta sama.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#28

Post autor: LUKA » wt mar 05, 2013 20:09

Adrian1 pisze:Po pierwsze. Czy ktoś z naszych kochanych forumowiczów ma Hiacynty? Albo wystawia je u nas na forum w dziale sprzedam? Ludzie nie szukajcie wymówek ;) jakie papugi sa w dziale sprzedam? Cz az tak drogie papugi ze nie piszecie cen? A nawet jesli to co to za tajemnica z ta cena? Masakra


Szukam wymówek ???
Przed kim miałbym się niby tłumaczyć ?
Pisałem tylko że na wszystkich giełdach internetowych na świecie z ptakami niegdzie nie podaja cen, a nie chodzi mi o allegro, ebay, alegratka poszukaj to znajdziesz.
To tylko moje zdanie że średnio mi się podoba podawanie cen tylko w takich przypadkach a cała reszta czemu nie, niech będą podawane ceny w ogólnie dostępnych ptakach czemu nie.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#29

Post autor: fotorobart » wt mar 05, 2013 20:15

nie wiem w czym problem, jeśli ktoś nie lubi ogłoszeń bez ceny i nie chce mu się dzwonić z pytaniem, to może ignorować takie ogłoszenia, a przeglądać tylko te z ceną :)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#30

Post autor: Adrian1 » wt mar 05, 2013 20:21

LUKA,
A co to za różnica czy sprzedajesz falistą czy hiacynta? Ja bardzo bym chciał znac ceny np ar macao albo harlequin ;) a jak już ktoś takową papugę sprzedaje to pisze wszystko tylko nie cenę ;) A ja chciałbym wiedzieć ile taka papuga kosztuje ;) to co skoro nie mam zamiaru jej kupować mam dzwonić do hodowcy z zapytaniem "ile chciałby Pan za are?
-10tyś
- aha dziękuję, żegnam"

no wiesz troche dziwnie nie?:)

fotorobart, to nie żaden problem tylko dyskusja na temat propozycji co do forum ;) od tego ono jest tak? :) takze dyskutujemy ;) nie szukamy problemów ;)

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#31

Post autor: GoldAngelo » wt mar 05, 2013 22:46

Co do cen-jest mi całkowicie obojętne czy one będą czy nie. Ogłoszenia z ceną są spoko, bo sam często dostaje na PW czy innymi kanałami pytania o cenę takiej to a takiej papugi, ale narzucanie obowiązku-po co? Jak już, to można napisać wzór przykładowego ogłoszenia (jak na forach z np elektroniką) i zaznaczyć, że zastosowanie wzoru, wrzucenie zdjęcia czy tam cena przy ogłoszeniu nie jest obowiązkowa. Jak już to bardziej skłaniałbym się ku orientacyjnemu spisowi na dany rok/pół roku/kwartał/miesiąc, ewentualnie odsyłam na stronę gieldaptakow.com (o ile dobrze adres pamiętam), gdzie znaleźć można ceny ptaków(nie tylko papug) i innych zwierząt, które akurat się pojawiły.

Musimy pamiętać, że nawet gdyby to narzucić regulaminem i tak nie koniecznie musi to przynieść efekty (nie każdy ten regulamin czyta, bądźmy szczerzy), a ja go np po prostu już w całości nie pamiętam(nie uczyłem się go na pamięć nigdy :-P ).

Nie mam nic przeciwko podawaniu ceny w ogłoszeniu, ale narzucać nikomu tego nie zamierzam.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#32

Post autor: Adrian1 » wt mar 05, 2013 23:09

No i właśnie mamy od tego naszą kochaną Krysię która robi z nami :P porządki :P i ona zawsze by przypomniała nam o tym że np istnieje taki obowiązek jak podawanie cen ;)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33

Post autor: Krysia- » śr mar 06, 2013 05:04

Adrian1, widzę, że bardzo forsujesz swój pomysł :-D Rozumiem, masz prawo ....
Jednak to nie jest takie proste jakby się wydawało.
Należy uszanować wolę ludzi, którzy po prostu publicznie nie chcą się ,,obnażać" z ewentualnych swoich dochodów. Jeden z dyskutantów zapytał Cię czy pracujesz w skarbówce. Jak myślisz ? dlaczego zadał Ci to pytanie ? Fiskus tylko czeka na ,,podanie kawy na ławę" a swoich ludzi mają wszędzie, prześwietlają wszystko co, gdzie i jak, byle ściągnąć należny podatek. Wykażą się - otrzymają solidne premie.
Nie wiem czy wiesz, ale wg. naszego ,,kochanego prawa" kupując papugę wartości powyżej 1000 zł kupujący MUSISZ jednorazowo zapłacić podatek. Tak - TY a nie sprzedający. Sprzedający się rozlicza rocznym PITem z dochodu.
Załóżmy, że w publicznym ogłoszeniu będzie podana cena; Ty odpowiesz i kupisz, należnego podatku nie zapłacisz ..... i już Cię mają :mrgreen: Chcesz płacić od swego hobby podatek ? - bo ja nie :-D
Poza tym, przymuszanie ogłoszeniodawców do podawania cen poprzez regulaminowy nakaz może przynieść wręcz odwrotny skutek, bo tych ogłoszeń nie będą zamieszczać a wtedy szukaj wiatru w polu ........ albo kupuj z ogłoszenia na tzw płocie .......
Mamy na forum temat Polecani hodowcy. Zanim kogoś tam umieściłam, najpierw na PW pytałam czy dana osoba wyrazi na to zgodę. Owszem, wszyscy odpisali ale nie wszyscy się na takie promowanie zgodzili . Ich decyzję należało uszanować.
Zatem wobec powyższego, pytam: czy naprawdę jest sens żądania podawania ceny w ogłoszeniu ? Zarówno Ty jak i wielu, wielu innych nie cierpi jak ich się do czegoś zmusza.
Kto chce - poda cenę. Kto nie - nie poda. Demokracja jest Kolego :-D

Chcesz znać ceny ? Na pierwszej stronie tej dyskusji sqrczybyk napisał : ,,myślę,że można by było założyć Temat "ILE kosztuje papuga?"
Jakoś nikt tematu nie podchwycił, nikt się o tym nie wypowiedział, nikt tematu do dziś nie załozył, a przecież to takie proste :-D Nawet wskażę gdzie można to uczynić :-D Zakup ptaków, ewentualnie offtopic, różne inne tematy - wszędzie będzie dobrze.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#34

Post autor: Adrian1 » śr mar 06, 2013 10:14

To jest właśnie prostsze niż nam się wydaje :mrgreen:

A dlaczego ludzie sprzedający nie mogą uszanować nas ;) ciekawych chcących wiedzieć jaka cena u danego hodowcy za ptaka. Przynajmniej teraz kiedy on sprzedaje? Przeciez nikt nie chce rozliczać go z dochodów nie nie nie. Chodzi tylko o dodawanie "pełnych" ogłoszeń.
Z całym szacunkiem ale jak ja bym wam wyraził swoje zdanie na temat skarbówek i to co oni wymyślaja a mam z nimi doczynienia bo jestem menagerem i zarzadzam pieniezkami firmy to byście mnie z forum wywalili :-P i na spokojnie nawet jakby mi płacili to dziadom nic bym nie powiedział Od różnych kwestii mam księgową ale niestety czasami sam osobiscie musze pójść do tego urzędu i załatwiać rużne sprawy żeby sie odwalili bo tylko siedzą i szukają.ale to opowieści na inną okazję. Ja również nie chce płacić podatku za swoje hobby także spokojnie :-P
Krysiu ;) co my mamy tych ogłoszeń na forum? Tylko "nasi" hodowcy od czasu do czasu zamieszczą ogłoszenie i to wszystko. Myślisz że przez to że będziemy wymagać żeby na koniec swojego ogłoszenia napisali cenę to coś się stanie? Jak wystawia aukcje na allegro to musi cene napisać ;) i tam juz cała tajemnica handlowa idzie sie je... ;) hehe

Wszystko rozumiem szacun ;p ale i w demokracji ktoś musi rządzić ;p

Temat fajny ale hehe zawsze ale nie? No to chodzi mi o to że fajnie porozmawiać ile za taką ile za inną.. a tu chodzi o ogłoszenia... tak jak wcześniej pisałem wszystkie informacje są zawarte w ogłoszeniu. To ja musze dzwonić tylko po to żeby zapytać jaka cena jest za ptaka.. przecież to żadna tajemnica..

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#35

Post autor: Grzegorz » śr mar 06, 2013 10:42

Póki co każdy z nas ma wolną wolę i nie możemy nikomu narzucać żeby podawał wszystkie dane. To od ogłoszeniodawcy zależy czy chce podać dodatkowe dane czy nie, a może chce zamieścić ogłoszenie sprzedaży ale nie jest zdecydowany co do ceny? Takiego typu restrykcje są moim zdaniem niepotrzebne i tylko odstraszają w umieszczaniu ogłoszeń.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#36

Post autor: Krysia- » śr mar 06, 2013 11:08

Adrian1 pisze:......A dlaczego ludzie sprzedający nie mogą uszanować nas ;) ciekawych chcących wiedzieć jaka cena u danego hodowcy za ptaka. Przynajmniej teraz kiedy on sprzedaje? Przeciez nikt nie chce rozliczać go z dochodów nie nie nie. Chodzi tylko o dodawanie "pełnych" ogłoszeń.........

To działa w obie strony Adrianie1 :-D
Chcesz szacunku od osób ogłaszających sprzedaż nadwyżek hodowlanych w stosunku do osoby czytającej tzw. ,,nie pełne" ogłoszenie ? Zatem i Ty miej szacunek dla nich, choćby poprzez nie upieranie się by Regulaminem forum zmuszać ich do publicznego podawania cen :-D Po raz kolejny powtarzam : kto chce, ceny w ogłoszeniu poda. Kto nie chce, cen nie poda. Chcesz kupić papugę ? Zadaj sobie nieco trudu i poszukaj, popytaj tu i tam :-D Przecież i tak siedzisz w domeczku i jedynie klikasz nie ruszając się nigdzie. Więcej inicjatywy Młody Człowieku, a nie przysłowiowa kawa na ławę :mrgreen:
Nie mam zamiaru nikogo do niczego zmuszać. Nie optuję ani za hodowcami, ani za nikim innym. Wypowiadam się obiektywnie.
Adrian1 pisze:.... co my mamy tych ogłoszeń na forum? Tylko "nasi" hodowcy od czasu do czasu zamieszczą ogłoszenie i to wszystko.......

Czego Ty tak naprawdę chcesz ? Zmusić wszystkich hodowców w kraju do podawania cen, czy tylko się droczysz ? :-?
A czy musimy coś mieć ? Przecież i tak mamy więcej niż byśmy chcieli bo ,,nasi" hodowcy poświęcając swój czas, za darmo pomagają, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, podpowiadają, pokazują, wyjaśniają, zawsze na nich z problemem możesz liczyć, od nich nie kupisz ,,kota w worku" , nie zostaniesz oszukany, itd. TO wszystko należy doceniać a nie regulaminem zmuszać ich do podawania cen w ogłoszeniach. Za wiedzę się płaci, a hodowcy udzielają jej za darmo i chwała im za to :!:
Forum nie jest ogólnopolską tablicą ogłoszeń ani innym Allegro czy innym portalem zajmującym się handlem papugami. Jest tylko dla osób zarejestrowanych.
Chcesz znać ceny, odwiedzaj inne niż ,,nasze" ogłoszenia.

Qrde, ludziska, pomóżcie mi faceta przekonać bo w myśl przysłowia ,,gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" - nie mam już argumentów :cry:

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#37

Post autor: Adrian1 » śr mar 06, 2013 12:01

Grzegorz, Skoro ktoś nie jest zdecydowany co do ceny to po co wystawia coś na sprzedaż? Wyobrażasz sobie takie ogłoszenie?

"Sprzedam samochód, ale nie wiem za ile"

:P nosz kurde ludziska :P Bądźmy konkretni a nie lelum polelum :P KONKRETY Jak facet (z całym szacunkiem do naszych pięknych kobiet :P)

Taki właśnie mamy naród (chodzi mi o takie wystawianie ogłoszeń ale nie wiem za ile) a bo to nie pasuje a bo tamto tu odstaje tam nie ma kura bele!! w tyłkach się poprzewracało i prawda jest taka że sami nie wiedzą co chcą.

Krysia-,
Uuuuuuu moja droga Krysiu :P jak mam wolne to od czasu do czasu sprawdzam co na naszym forum się dzieje ale, ale ale :P nie jest tak że w domku siedzę ;) koncze studia, pracuje i mam pełno pracy dodatkowo trenuję i jeszcze jestem szkoleniowcem w szkole ochroniarskiej także nie siedzę w domku :P stąd moja walka. walka zapracowanego człowieka który nie ma za dużo czasu na takie szukanie dzwonienie itd. Zadzwonić moge jak już z opisu i ze zdjęć zdecyduję się na papugę i wtedy KONKRETNIE dzwonię i grzecznie umawiam się co do odebrania ptak ;) Ja jestem człowiek konkretny i u mnie słowo droższe pieniędzy ;) Wytłumaczcie mi bo ja dalej nie rozumiem co to za tajemnica z tymi cenami ludzie czy to aż tak bedzie was bolało że w ogłoszeniu w którym sprzedajecie fajnie będzie jak bedziecie pisali cenę? Coś się stanie? Paluszki odpadną od jeszcze kilku kliknięć na klawiaturce? :)

Czego ja chcę? :) Chciałbym aby na naszym forum ludzie którzy sprzedają papugę napisali oprócz opisu cenę jaka ich interesuje za takową papugę ;) przecież to forum nasze w którym dyskutujemy pomagamy sobie a nie sklep internetowy.

Ja rozumiem że ich czas wiedza itd. SZACUN DO WAS HODOWCY POMAGAJĄCY NAM ;) Ale nie chce zmuszać regulaminem :P ja APELUJE do sprzedających żeby dokańczali swoje ogłoszenia ceną ;) czy to tak dużo? Czy ja chcę od nich ptaka za darmo? nie. proszę o CENĘ która kończy ogłoszenie ;)

Ja wiem że forum nie jest tablicą deską ławką i innym sklepem internetowym dlatego zależy mi na tym żeby sprzedający (mowię po raz miliardowy:P) DLA NAS zarejestrowanych użytkowników pisali ceny :)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38

Post autor: Krysia- » śr mar 06, 2013 12:20

Adrian1 pisze:..... Ja rozumiem że ich czas wiedza itd. SZACUN DO WAS HODOWCY POMAGAJĄCY NAM ;) Ale nie chce zmuszać regulaminem :P ja APELUJE do sprzedających żeby dokańczali swoje ogłoszenia ceną ;) czy to tak dużo? ............ proszę o CENĘ która kończy ogłoszenie ;)

Nareszcie spuściłeś z tonu :-D
Apel, to apel , a nie wymuszanie regulaminem .....
A co zrobią ogłoszeniodawcy, to zależy tylko i wyłącznie od nich. Tak jak napisał Grzegorz - każdy ma wolną wolę ......
Nic na siłę i nawet nic młotkiem czy inną siekierą lub granatem w świątecznym odzieniu ..... :mrgreen:

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#39

Post autor: sqrczybyk » śr mar 06, 2013 12:20

Krysia- pisze:Qrde, ludziska, pomóżcie mi faceta przekonać

hihihi... Krysia powoli zaczyna trafiać w "Q" :-D

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#40

Post autor: Adrian1 » śr mar 06, 2013 12:23

Krysia-,
Mój ton cały czas jest taki sam z uśmiechem na twarzy wszystko piszę ;)
Ale jak ja to napisałem wolna wola wolna wolą ale i w demokracji musi ktoś rządzić :)

sqrczybyk, kurde miałem to napisać ale zapomniałem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące wyglądu, tematów oraz prawidłowości działania forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości