podróż z papugą na wakacje

o tym co dotyczy wszystkich ptaków

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

Re: podróż z papugą na wakacje

#21

Post autor: Figa » sob lis 25, 2017 08:23

Może nie będzie wcale tak źle jak myślisz, ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest jak ktoś by do Twojego domu mógł przyjechać i się zwierzętami zaopiekować, na czas Twojej nieobecności, to zmniejsza w znacznym stopniu stres, bo nie ma już zmiany otoczenia, może jest jakaś babcia, ciocia bądź kuzynostwo ? Jeśli nie, to spróbuj dać ogłoszenie na grupach papuzich na fb, może jest ktoś z Twojej okolicy kto na ten czas ją do siebie przyjmie.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#22

Post autor: fotorobart » sob lis 25, 2017 12:06

Moje paputy, dwa razy w roku jeżdżą ze mną autem do Austrii :)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#23

Post autor: Al » sob lis 25, 2017 15:39

nie kazda linia lotniczka zgadza sie na transport ptakow, nie do kazdego kraju mozna bez problemu ptaka zabrac - zasw. od weta, papiery, nie każdy hotel zgadza sie na ptaka w pokoju

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#24

Post autor: papugi » wt lis 28, 2017 16:13

halo
jak pisze Figa, moze wcale nie byc tak strasznie jak myslisz...
masz zaufanie do osoby...zatrzymaj...
za 3 dni papuzka moze zacznie sie nudzic, jeszcze 3 dni moze (a moze nie) stresowac no i juz bedziecie spowrotem wdomu...
dobrze by bylo podawac w czasie nieobecnosci coz smacznego do jedzenia, male galazki do obrygazania itd.aby ja troche zajac...przygotuj..
w nowym miejscu bedzie oprocz tego miala wiele nowego do patrzenia ...no i moze osoba ta sie przyzwyczai do ptaka i go polubi...:))

Slyszalam o paru nieprzyjemnych historiach in nie zostawilam by ptaka komus kogo nie znam...
lepiej aby mu sie nudzilo prze pare dni ale znalesc ptaka zdroweg i zywego niz szukac dla niego szczesliwego pobytu ktory zawiera ryzyko...

pozdrawiam
C

eclectus
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 10, 2017 16:11
Ptaki które hoduję: (...)

#25

Post autor: eclectus » czw lis 30, 2017 17:47

Chyba żeczywiście nie będzie tak źle :) Opiekować będzie się zaufana osoba, więc powinno obyć się bez problemów. Szkoda tylko, że nie będzie wypuszczana :/

bies2
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 11, 2017 20:44
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

#26

Post autor: bies2 » czw lis 30, 2017 18:11

Ja swoją amazonkę wypuszczam z klatki i zostawiam drzwiczki otwarte.Papuga 24h jest poza klatką a wchodzi do niej tylko żeby coś zjeść , nawet śpi na karniszu. Miejsca newralgiczne wyścielam gazetami. Proponuję na tydzień przed wyjazdem wypuścić papugę " na swobodę " i oznaczyć te miejsca gazetą ( łatwiej póżniej posprzątać ) a osoba opiekująca ma tylko do roboty dosypać karmy i wymienić wodę oraz pamiętać o zamykaniu okien. No chyba że zabiera ją do siebie a to już inny temat.....

eclectus
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 10, 2017 16:11
Ptaki które hoduję: (...)

#27

Post autor: eclectus » pt gru 01, 2017 11:25

Nie ma później problemu ze zdrapywaniem z podłogi i mebli zaschniętych odchodów?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#28

Post autor: Figa » sob gru 02, 2017 12:12

bies2 pisze:
czw lis 30, 2017 18:11
Ja swoją amazonkę wypuszczam z klatki i zostawiam drzwiczki otwarte.Papuga 24h jest poza klatką a wchodzi do niej tylko żeby coś zjeść , nawet śpi na karniszu. Miejsca newralgiczne wyścielam gazetami. Proponuję na tydzień przed wyjazdem wypuścić papugę " na swobodę " i oznaczyć te miejsca gazetą ( łatwiej póżniej posprzątać
Słuchajcie nie wszystkie papugi można tak wypuszczać, choćby ze względu na ich bezpieczeństwo. Ja też miałam kiedyś papugę, była to Amazonka, samczyk o imieniu Kika, który miał cały czas otwartą klatkę, ale to był anioł nie papuga, ja mogłam zostawić dokumenty z firmy na stole i wyjść na cały dzień i po powrocie wszystko było całe, ale teraz mam Nelkę, a ona jest tak ciekawska wszystkiego, że nie sposób ją zostawić nawet na chwilę bez nadzoru, bo wtedy nawet dla niej by się to mogło źle skończyć, interesują ją kable i wszystko w około.
Myślę, że Twoja papuga będzie bezpieczniejsza jak będzie w klatce, a te parę dni bez wypuszczania nadrobisz po powrocie z nawiązką :-)

anna1969
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 10, 2018 19:29
Ptaki które hoduję: Papuga cenerino

#29

Post autor: anna1969 » wt lip 10, 2018 19:37

Mam pytanie. Mam papuge, niedlugo wyjezdzam na wakacje do Polski z Wloch. Mam zamiar zabrac ja ze soba, jakich dokumentow potrzebuje?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#30

Post autor: Al » śr lip 11, 2018 15:25

to zależy jaki masz gatunek, jak na terenie UE nie wymaga dokumentów to tylko potrzebujesz na podróż zaświadczenia od weta. ze ptak zdrowy

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#31

Post autor: fotorobart » śr lip 11, 2018 19:36

Al pisze:
śr lip 11, 2018 15:25
to zależy jaki masz gatunek, jak na terenie UE nie wymaga dokumentów to tylko potrzebujesz na podróż zaświadczenia od weta. ze ptak zdrowy
Ja co roku biorę takie zaświadczenie do Austrii

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ogólnie o wszystkim związanym z ptakami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości