Czy wilgotność powietrza ma znaczenie??

o tym co dotyczy wszystkich ptaków

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy wilgotność powietrza ma znaczenie??

#21

Post autor: Figa » pn lip 29, 2019 09:43

Ja mam oczyszczacz, teraz pora na nawilżacz, ale zupełnie niewiem jaki wybrać, Adrian jaki masz model tego nawilżacza ?

arczer90
Posty: 94
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 08:27
Ptaki które hoduję: Piona łuskowana

#22

Post autor: arczer90 » pn lip 29, 2019 10:25

Hej,

Widzę, że temat został połączony, ale niestety nie ma konkretnej informacji czy klima jest szkodliwa.

Rozumiem, że bezpośredni nawiew na ptaka jest niebezpieczny, ale u mnie w domu normalna temperatura to między 22-25 stopni. W czasie upałów potrafiło być ponad 34 stopnie. Temperaturę maksymalnie bym zabijał do 22 stopni.

Rozumiem, że również różnice temperatur mogą być niebezpieczne, ale nie zamierzam brać ptaka na spacer w trakcie takich upałów.

Czy chodzi po prostu o brudne i niezadbane klimatyzatory?

Możecie podać modele których ewentualnie używacie?

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#23

Post autor: Adrian1 » pn lip 29, 2019 11:41

Figa nawilżacz mam firmy HB UH1095D teraz jest promocja w sklepie Media Expert, jakos 289 zł. Na mój salon (14m2) w zupełności wystarczy. Sterowany pilotem, czasowe wyłączenie nawilżania, od razu pokazuje jaka jest temperatura w pomieszczeniu. Mam go już 4 lata i naprawdę chwalę sobie ten model.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#24

Post autor: Figa » pn lip 29, 2019 12:47

Adrian dziękuje za pomoc, pooglądam, pokój w którym mam Nelkę, ma coś chyba ok. 40m2, muszę poczytać. czy byłby wystarczający i dla mnie.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#25

Post autor: Adrian1 » pn lip 29, 2019 17:10

One zazwyczaj mają oznaczenia w opisie. Wydajność do ..........m2. Ten co ja mam będzie za słaby bo on chyba do 30m2.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Post autor: Krysia- » wt lip 30, 2019 04:43

arczer90 - ja mam klimatyzer taki z rurą wystawianą za okno w celu odprowadzenia ciepłego powietrza z pokoju. Jak pokojowa temperatura przekracza 25 st, wówczas włączam ustrojstwo i szybko robi się 22 st.
Moje ptaki są non stop na wolności. Nie zauważyłam by cokolwiek im szkodziło, wręcz przeciwnie. Są żwawsze, chętniej się kąpią, częściej śpiewają, mają apetyt ....... Nawiew chłodniejszego powietrza jest kierowany w głąb pokoju.
Podejrzewam, że i klimatyzator nie zaszkodzi a pomoże. Ewentualne jakieś niebezpieczeństwo, to niezadbane i brudne urządzenia.

arczer90
Posty: 94
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 08:27
Ptaki które hoduję: Piona łuskowana

#27

Post autor: arczer90 » wt lip 30, 2019 04:49

Właśnie o taki klimatyzator mi chodziło. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#28

Post autor: JustynaJ » wt lip 30, 2019 10:21

Ja w pokoju u ptaków uzywam Sharp KC-930EU-W. Ten klimatyzator z rurą mam w biurze i w sypialni w razie jakby juz się nie dało wytrzymać. Ale dla mnie jest po prostu za głośny. Boje sie uzywac klimatyzacji u ptaków ale jesli jest bardzo ciepło dodaję lód do pojemnika na wodę w Sharpie i daje radę. Nie ma dużego poboru prądu, ma łatwo dostepne i łatwie w czyszczeniu czy wymianie filtry i na pomieszczenie, w którym sa ptaki wystarczy, choć następny kupie mocniejszy i z lepszymi sensorami (ale tez sharp - tylko jakis wyższy model)

arczer90
Posty: 94
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 08:27
Ptaki które hoduję: Piona łuskowana

#29

Post autor: arczer90 » wt lip 30, 2019 10:26

Dziękuję Justyna, sam zastanawiałem się nad sharpem. A jak u mnie jest to sama wiesz. Ostatnio była tragedia i dla mnie i dla ptaka.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30

Post autor: Krysia- » wt lip 30, 2019 15:11

Chcę tylko byście nie mylili ani pojęć, ani urządzeń do schładzania pomieszczeń bo to może okazać się zgubne.

Klimatyzery - to urządzenia przenośne, z rurą odprowadzającą ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz. Można wykuć dziurę w ścianie budynku by wsadzić w nią wylot rury ale na to raczej jest potrzebna zgoda administracji. Można też kupić specjalny ,,fartuch" , który na rzepy się przykleja do framug okiennych. Koszt tego około 80 zeta, jest na suwak. Mam to zamocowane na drzwiach balkonowych i zdaje egzamin. Nie trzeba demontować jak się wychodzi z domu i trzeba zamknąć drzwi balkonowe. Obsługa manualna lub pilotem, można ustawić żądaną temperaturę choć nie wiem dlaczego mam ustawione 20 st C a nigdy nie spada poniżej 22 st C.

Klimatyzator - to urządzenie zainstalowane na stałe a składające się z dwóch części : jedna na stałe wewnątrz mieszkania, druga na stałe zamontowana na zewnątrz. Obie połączone rurkami.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#31

Post autor: JustynaJ » wt lip 30, 2019 20:53

Krysia,
archer90 ma pionę, tak jak i ja I choć moje doświadczenie z tymi ptakami jest nieporownywalnie mniejsze niż rasowych hodowców z 20letnim stażem ( dokładnie 4 razy mniejsze), to znając potrzeby gatunku odnośnie wilgotności powietrza oraz podatność układu oddechowego tych ptaków na podrażnienia wynikające z nieprawidłowego otoczenia albo zainwestowalabym w klimatyzację bardzo wysokiej jakości ( bardzo wysokiej, cenowo również) albo w oczyszczacz z nawilzaczem. Stopień, w którym te urządzenia muszą być konserwowane oraz jak często, wg mnie przesądza o spokojnej głowie przy sharpie tylko na ciepłe dni. Teraz przy wysokich słupkach na termometrze sama przeniosłam ptaki znów do domu i nie wyobrażam sobie zmienić im warunki z 55-60% na 38% wilgotności na chwilę ,nawet ze względu na pióra. Ale faktem jest, że dla ptaków i wewnątrz i z zewnątrz ( tu to oczywiste) mam osobne pomieszczenia. Konkludujac, wg mnie albo profesjonalna klimatyzacja jesli ptaki są tylko w domu ( ale na pewno będą mieć przesuszone pióra) albo nawilżacz/oczyszczacz z kostkami lodu w pojemniku. Ja to tak widzę:)
Pozdrawiam

arczer90
Posty: 94
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 08:27
Ptaki które hoduję: Piona łuskowana

#32

Post autor: arczer90 » wt lip 30, 2019 21:15

Justyna,

Jeśli kupię klime to kupię również oczyszczacz i nawilżacz. Najchętniej kupiłbym urządzenie 4 w 1, takie jak właśnie ten Sharp co wcześniej podałem, bo nie mam miejsca na takie klocki :-\ ale najpierw muszę jeszcze rozwiązać kwestie czy kupić klime i oczyszczacz+nawilżacz osobno, czy wszystko w 1 urządzeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ogólnie o wszystkim związanym z ptakami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość