Czy papuga po kąpieli potrafi latać?

o tym co dotyczy wszystkich ptaków

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

Czy papuga po kąpieli potrafi latać?

#1

Post autor: Monia_Jessi » czw kwie 16, 2020 16:14

Jak w temacie.
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, nie znalazłam na ten temat nic na forum,jedyne co wiem ,bo wyczytałam to to ,że jedni piszą,że papugi zaraz po kąpieli potrafią normalnie latać, inni piszą,że potrafią,ale robią to chaotycznie z powodu mokrych piór.
Jaka jest prawda? Czy ktoś z was może napisać coś na ten temat?

Moje nigdy się nie kąpały tak,żeby były całe mokre temu sama nie wiem,koleżanka ma Amazone niebieskoczelną i twiedzi,że nie potrafią latać po kąpieli temu wtedy chodzi z nią na ogród bez zabezpieczeń,bo nie boi sie,że odfrunie :roll:

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » czw kwie 16, 2020 16:19

Latać wtedy potrafią, tylko mają cięższe pióra, to się im trudniej lata

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#3

Post autor: Oliwia77 » czw kwie 16, 2020 16:27

Raczej nie umią mają mokre pióra i się im ciężką lata. Kiedyś mieszkałam na wsi i miałam gołębie i gdy padał mocno deszcz to one kąpały się w kałużach i padał na nie deszcz i widziałam jak jeden nie umiał latać poszedł pod dach aż w końcu przestał padać deszcz wyszło słońce piórka mu wyschły i dopiero poleciał. Sama miałam kiedys 3 ptaki jeden to ptak świergotka druga to biała papuga falista samiec a 3 to żółta papuga falista i jak samiczka i jak je kąpał to nie umiały latać i dawałam je na taki plac zabaw miały tam huśtawki i takie tam i jak wyschły to dopiero latały😊

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#4

Post autor: Monia_Jessi » czw kwie 16, 2020 16:27

Aha,dziękuję za odpowiedź,czyli jednak 'uciec' potrafią tylko gorzej im to wychodzi :roll:

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post autor: Rozalka:) » czw kwie 16, 2020 16:43

Oliwia77 pisze:
czw kwie 16, 2020 16:27
Raczej nie umią mają mokre pióra i się im ciężką lata. Kiedyś mieszkałam na wsi i miałam gołębie i gdy padał mocno deszcz to one kąpały się w kałużach i padał na nie deszcz i widziałam jak jeden nie umiał latać poszedł pod dach aż w końcu przestał padać deszcz wyszło słońce piórka mu wyschły i dopiero poleciał. Sama miałam kiedys 3 ptaki jeden to ptak świergotka druga to biała papuga falista samiec a 3 to żółta papuga falista i jak samiczka i jak je kąpał to nie umiały latać i dawałam je na taki plac zabaw miały tam huśtawki i takie tam i jak wyschły to dopiero latały😊
UMIEJĄ. Tylko gorzej. Mam papugi - jedna z nich cała się kąpie i normalnie do mnie podlatuje. Tylko słychać ciężki trzepot skrzydeł

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#6

Post autor: Oliwia77 » czw kwie 16, 2020 16:46

Rozumiem. To ciekawe bo moje papużki nie umiały latać 🤔

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#7

Post autor: Rozalka:) » czw kwie 16, 2020 16:51

Bo niektóre są bardziej leniwe <mruga> Być może gdyby chciały to by umiały. Mojej rudosterce zbyt zależy na moim towarzystwie ;))

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#8

Post autor: Monia_Jessi » czw kwie 16, 2020 16:55

Rozalka:) pisze:
czw kwie 16, 2020 16:51
Mojej rudosterce zbyt zależy na moim towarzystwie ;))
To się wyjaśniło :-D
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2020 16:57 przez Monia_Jessi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#9

Post autor: Oliwia77 » czw kwie 16, 2020 16:57

Moje papugi właśnie nie były nie zbyt towarzyskie nie dało się je oswoić uciekały mi pewnego razu jak mi jedna wyleciała z klatki jak nasypywalam jej ziarno to mi uciekła lata po całym mieszkaniu dobrze że okna były zamknięte i nie mogłam jej złapać usiadła na żyrandol aż w końcu otworzyłam jej klatkę i tam wleciała i szybko ją zamkłam nie chce sobie tego przypominać jak mi uciekał. ja właśnie zastanawiam się nad rudosterką

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#10

Post autor: marcin19800 » czw kwie 16, 2020 17:20

Møje Cale wchodza do pojemnika z woda + pryskam je spryskiwaczem bo to uwielbiaja. Odlatuja bardzo ociezale, ale Odlatuja.

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#11

Post autor: Oliwia77 » czw kwie 16, 2020 17:26

Moje papugi nie przepadały za kąpaniem uciekały mi kąpałam je w umywalce kupiłam im taki basenik do kąpania nalałam im wodę taką w miarę ciepłą nie za zimną nie za gorącą i w ogóle nie chciały się kąpać raz na czas weszły ale nie kąpały się tylko piły... Moje papugi widocznie nie lubiły się kąpać

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#12

Post autor: marcin19800 » czw kwie 16, 2020 18:55

@Oliwia77 spróbuj spryskiwacz nie pryskaj tylko w uszy.

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#13

Post autor: Oliwia77 » czw kwie 16, 2020 19:07

Wiem spryskiwacz ale tamte papużki niestety mi już zmarły więc na razie nie mam żadnych ale gdy kupię sobie papużke to będę właśnie je pryskała spryskiwaczem o ile moja papuga nie będzie lubiec wody może będzie lubiala

Awatar użytkownika
Patryk2000
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 27, 2023 11:05
Ptaki które hoduję: gołębie
Kontakt:

#14

Post autor: Patryk2000 » pn lut 13, 2023 11:03

Nie każdy ptak lubi gdy się pryska wodą. Dlatego też trzeba wyczuć ptaka, delikatnie pryskać aby go nie zrazić do siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ogólnie o wszystkim związanym z ptakami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości