Kanarki kolorowe hodowla

-do rzedu tych ptaków zaliczymy wróblowate-rodzina łuszczaki-ponieważ są wciąż bardzo lubiane przez hodowców a z powodu ich barwnego upierzenia,niewyszukanego sposobu odżywiania się i łatwością w rozmnażaniu przez wiekszość osób-( nie tylko hodowców !!!)-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#21

Post autor: Al » sob mar 16, 2013 14:35

One zjadają tego łyżeczkę co kilka dni

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#22

Post autor: apol » sob mar 16, 2013 15:04

o to dobrze wiedziec
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#23

Post autor: apol » pt lis 15, 2013 15:25

Witam jak tam wasze kanarki?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexa3
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 22, 2013 21:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrozne,Rozelle królewskie ,Rozelle białolice,Księżniczki słoneczne,Szkarłatki królewskie,Księżniczki wspaniałe ?
Lokalizacja: Garwolin

#24

Post autor: alexa3 » wt lis 19, 2013 10:15

Gdy hodowałem kanarki najlepsze wyniki były trzymania klatkowego ,pojedynczo samczyk był w mniejszej klatce obok samiczki.Przed lęgami ok dwóch tygodni podawałem samiczce karmę jajeczną i po tygodniu wstawiałem koszyk lęgowy .Samczyka dopuszczałem tylko z samego rana i wieczorem na ok 30 min zrobił swoje i go odstawiałem tak robiłem do zniesienia trzeciego jajka przez samiczkę w tym czasie zabierałem jej jajka i wstawiałem sztuczne gdy zniosła dwa następne wstawiałem te prawdziwe i oczywiście zabierałem sztuczne wszystko po to aby młode były równej wielkości i w jednym terminie się wykluły .Po tym czasie już samca nie dopuszczałem samiczka sama wysiadywała jajka i karmiła młode i bardzo dobrze sobie z tym radziła. A niżej klatka lęgowa po kanarkach i młode ?
Załączniki
IMG_2410.JPG
IMG_2409.JPG
młode w większej klatce
191120131472.jpg
klatka do hodowli

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#25

Post autor: apol » ndz gru 15, 2013 16:37

Klatkę zrobiłeś sam czy kupiłeś?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexa3
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 22, 2013 21:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrozne,Rozelle królewskie ,Rozelle białolice,Księżniczki słoneczne,Szkarłatki królewskie,Księżniczki wspaniałe ?
Lokalizacja: Garwolin

#26

Post autor: alexa3 » pn gru 16, 2013 14:38

Klatkę dostałem od dziadka ale ile może mieć lat to nie wiem ale bardzo dobrze zrobiona jak na tamte czasy

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#27

Post autor: apol » pn gru 16, 2013 14:54

Najważniejsze że się trzyma :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#28

Post autor: wojtek » pn gru 16, 2013 15:03

Ja trzymam parami. Jak młode podrastają samica przestaje karmić i szuka nowego miejsca na następny lęg.
Obrazek
Ładną kasztankę przywiozłem z Czeladzi?
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#29

Post autor: apol » pn gru 16, 2013 16:31

Wojtku przepiękną :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziarnojady / wróblowe - ( Passeriformes )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość