Czyściutkio! :)

-do rzedu tych ptaków zaliczymy wróblowate-rodzina łuszczaki-ponieważ są wciąż bardzo lubiane przez hodowców a z powodu ich barwnego upierzenia,niewyszukanego sposobu odżywiania się i łatwością w rozmnażaniu przez wiekszość osób-( nie tylko hodowców !!!)-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

Czyściutkio! :)

#1

Post autor: Sweet papuzka » sob lut 27, 2016 14:42

No i po wszystkim... :)
Klatka wyczyszczona a niżej zdjęcia... ^^

#SP
Załączniki
WP_20160227_006.jpg
WP_20160227_004.jpg
WP_20160227_003.jpg
WP_20160227_002.jpg
WP_20160227_001.jpg

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » sob lut 27, 2016 14:47

co masz w tym czerwonym pojemniku ?

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#3

Post autor: Sweet papuzka » sob lut 27, 2016 14:57

Czerwony barwnik dla kanarka (kiedyś miałam czerwoną samiczkę lecz niestety licho wie co z nią było, ciągle dostawała jakiś paraliż ciągle jadła, i nie wiem podejrzewam że dostała pewnego razu zawału czy coś w tym stylu... chyba że to z przejedzenia albo samiec ją zabił ale wątpie bo nie było między nimi większych sporów itp. raz nawet próbowały przystąpić do lęgów ale je rozdzieliłam bo było za szybko a kiedy był już na to czas samiczka zdechła.. skoda była tak jaskrawo czerwona.... :( <beczy> )
a potem nie miałam co zrobić z barwnikiem to dałam dla ozdoby... ;)

#SP

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » sob lut 27, 2016 16:54

od barwnika miała rozwalona watrobe, też kiedyś kupiłam takie 2 intensywnie czerwone, kolor aż bił po oczach, padły - sekcja pokazała co było przyczyna
Ale teraz masz glostera to po co barwnik ? wywal to, bo może być stary, zjełczały i wykończysz ptaka

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#5

Post autor: Sweet papuzka » sob lut 27, 2016 17:16

No dobra tylko żółty barwnik nic nie robi mojemu glosterowi szczerze mówiąc to nawet lubi ten barwnik a jakby co to jest świeży niedawno kupiony ze sklepu i podaję mu go od czasu do czasu i nie w az tak dużej ilości...
a jak juz mówiłam to jest tak poukładane bo ładnie wygląda (ewentualnie jak nie bede miała juz co z tym zrobic to wyrzucę ;)) ) a czerwonego oczywiście glosterowi nie podaje... a jak widać czerwony nawet nie ruszony bo kupiłam nic o tym nie wiedząc i ledwo zaczęłam podawac kanarkowi barwnik to juz zdechl... :/
A taki czerwony był już w sklepie zoologicznym (też raził po oczach) i miałam wybrać innego ale ostatecznie powiedziałam ze czerwony ptaszek (a tak po cichu sobie myślałam że przecież nie ocenia się książki po okładce...) No ale cóż człowiek uczy sie na błędach... :)
Dzięki za info bo do dziś byłam w niepewności... :)
POZDRO...

#SP

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » sob lut 27, 2016 17:58

ten żóły to pokarm jajeczny, podajemy 1 x w tygodniu

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#7

Post autor: Sweet papuzka » sob lut 27, 2016 19:54

Oki... :)
W sumie tyle razy go daje mniej więcej... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziarnojady / wróblowe - ( Passeriformes )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość