Kanarek znosi jajka

-do rzedu tych ptaków zaliczymy wróblowate-rodzina łuszczaki-ponieważ są wciąż bardzo lubiane przez hodowców a z powodu ich barwnego upierzenia,niewyszukanego sposobu odżywiania się i łatwością w rozmnażaniu przez wiekszość osób-( nie tylko hodowców !!!)-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

Kanarek znosi jajka

#1

Post autor: Sweet papuzka » śr mar 22, 2017 14:56

Witam...
Proszę o pomoc w sprawie kanarka.
Przez kilka lat nie znałam dokładnie jego płci ponieważ kupiłam go jako samca jednak nic na to nie wskazywało.
Około tydzień lub dwa temu kanarek zaczął budować gniazdo początkowo z papieru który znalazł na podłożu później jednak dałam mu inne materiały i takim oto akcentem gniazdo jest zbudowane.
Cały czas w nim przesiaduje a wczoraj zauważylam pierwsze jajko dzisiaj rano już drugie.
Na początku myślałam że to on buduje gniazdo i wysiaduje jaja za samice (Ponieważ w klatce są jeszcze dwie) jednak dziś cały dzień siedzi w gnieździe, nie chce z niego zejść i bardzo często ćwierka zastanawiam się czy to coś z zaparciem jaja.
Czy pomoc jakoś kanarkowi?
Samice mogą zostać czy lepiej je rozdzielić a czy jajka od razu zabierać ( bo spodziewam się tego że są puste ponieważ samca kupiłam właśnie wczoraj a jeszcze go nie dopuszczalam do samic ponieważ jest w osobnej klatce na czas obserwacji)?

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#2

Post autor: Rysiek » śr mar 22, 2017 15:19

Jeśli dobrze zrozumiałem to co napisałaś to nie jest samczyk tylko samiczka. Samczyk nie ściele gniazda i nie znosi jajek :-). Ogarnij temat płci. Kto jest kim, bo może wśród tych dwu ,,samiczek,, jest samczyk. Jeśli na pewno nie to jajka są puste. Prawidłowo samiczka powinna znieść około 5 jajek co dzień rano po trzecim zniesieniu siada na nich. Nie panikuj nie ma żadnego zaparcia. Po tygodniu zabierz te jajka. Poczytaj trochę. Jest tyle forum kanarczarskich w necie. Zadaj bardziej precyzyjne pytania chętnie odpowiem. :-)

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#3

Post autor: Sweet papuzka » śr mar 22, 2017 15:24

Dziękuję za odpowiedź.
Jednak samiczka i tak cały czas siedzi na gnieździe.
Jednak już się uspokoiłam. :))

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#4

Post autor: Rysiek » śr mar 22, 2017 15:30

Siedzi na gnieździe to nie ma zaparcia na pewno. Za kilka dni zabierz jajka rozwal gniazdo. Skojarz prawdziwą parę i powodzenia w hodowli. :-)

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#5

Post autor: Sweet papuzka » śr mar 22, 2017 17:21

I mam jeszcze pytanie.
Czy gloster może normalnie przeprowadzić legi z kanarkiem innej rasy ( samica- gloster korona. Samiec - izabelowaty, kolorowy.)?
Czy do samca dać inną samiczke?
Chodzi o to czy nie będzie komplikacji?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » śr mar 22, 2017 17:38

komplikacja by była gdybyś do glostera z koronka dał drugiego z koronką, mozesz dac jakiego chcesz, ale wtedy nie będziesz miał rasowych kanarków tylko kanarkowe kundle bez wartosci hodowlanej. D glostera drugi gloster w Twoim wypadku gaładkgłowy

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#7

Post autor: Sweet papuzka » śr mar 22, 2017 18:31

O tym że dwóch glosterów z koronką się nie łączy to wiem bo czytałam o tym już kiedyś a nie zależy mi na ptakach typowo rasowych
Ponieważ dopiero hodowle zaczynam a poza tym już kiedyś szukałam w mojej okolicy tak zwanych consortów (bo taką znam nazwę glosterów bez korony) ale nigdzie takowych nie znalazłam... No chyba że ktoś zna hodowle tej rasy kanarkow w województwie pomorskim to chętnie zastanowiłabym się nad kupnem samca
Ale dziękuję za odpowiedzi ;)

Namor
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 03, 2016 09:55
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna

#8

Post autor: Namor » sob mar 25, 2017 21:26

Może to zabrzmi trochę niegrzecznie, ale jak masz mnożyć byle co , to nie mnóż wcale. Prędzej czy później nadwyżki się dorobisz i powstanie problem co z takim barachłem zrobić.

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#9

Post autor: Sweet papuzka » pn kwie 17, 2017 16:39

Nie, nic się nie stało każda dobra rada się przyda ;)
Jednak od pewnego czasu kanarki mam już w wolierze zewnętrznej więc nie za bardzo miałam wpływ na to jak się dobraly w pary ponieważ (prawdopodobnie) dwie samice jak zauważyłam zaczęły budować gniazdo gdzie samiec ciągle gonił za glosterem i kiedy tylko to zobaczyłam to już dzisiaj (prawdopodobnie) ta sama samiczka co wcześniej zniosla pierwsze jajko... I tu rodzi się pytanie.
sama nie wiem czy jest zapłodnione ponieważ samica cały czas uciekala przed samcem kiedy ten się do niej zbliżał.
Jajo zauważyłam dopiero niedawno więc nie wiem czy już podmieniac na fałszywe skoro już zaczęła wysiadywanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziarnojady / wróblowe - ( Passeriformes )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość