Chory kanarek - bardzo proszę o pomoc

-do rzedu tych ptaków zaliczymy wróblowate-rodzina łuszczaki-ponieważ są wciąż bardzo lubiane przez hodowców a z powodu ich barwnego upierzenia,niewyszukanego sposobu odżywiania się i łatwością w rozmnażaniu przez wiekszość osób-( nie tylko hodowców !!!)-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

12345
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 02, 2020 14:33
Ptaki które hoduję: Papuga nimfa

Chory kanarek - bardzo proszę o pomoc

#1

Post autor: 12345 » wt mar 24, 2020 17:13

Dzień dobry

Mój kanarek od dłuższego czasu ma problemy z oddychaniem. Podczas oddechu słychać klikanie, oprócz tego ptak ma chrypkę, często kicha i potrząsa głową. Byłam z nim już u dwóch weterynarzy, ale niestety jego stan się nie poprawia. Był już leczony iwermektyną, po kuracji nie było widać poprawy. Kanarek je, wylatuje z klatki, oczy i dziób są czyste, nie widać żadnej wydzieliny. Dawno się nie pierzył, więc ogon ma cały połamany. Czy mogę zrobić coś żeby mu pomóc ? Na razie dostaje preparat z witaminami od weterynarza, daję mu też owoce i żółtko jajka.

Marek11
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 22, 2020 17:03
Ptaki które hoduję: Papugi

#2

Post autor: Marek11 » wt sie 25, 2020 17:04

Też mój chory
https://iv.pl/image/GtaAD6y
Jak to leczyć? Dziwnie się zachowuje, jak by chciał podskakiwac.
Młody 3mc.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » śr sie 26, 2020 17:07

do weta, stan zapalny, co do poprzedniego postu, jezeli to choroba bakteryjna przewodu oddechowego lub wirusowa to ivemectyna nie pomoże, spróbuj podac jakiś antybiotyk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziarnojady / wróblowe - ( Passeriformes )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość