Udane rozmnożenie oswojonej pary żako - w mieszkaniu

-w wolierach zewnetrznych-wewnętrznych i klatkach-)przygotowanie ptaków do lęgów,sukcesy hodowlane-wszystko to wymaga doskonałej znajomości biologi,zoologi,ornitologi,botaniki,fizjologi-szereg i cały podział biologiczny jest bardzo waznym obiektem zainteresowań przyszłego hodowcy,nie tylko dla siebie a wiedza potrzebna również na przyszłośc dla innych-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#21

Post autor: gretel » pn lip 27, 2009 21:26

czytam i czytam i ciągle mam tonę pytań więc będę zamęczać, trochę mam karmy na wszelki wypadek, bo miała stracha.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#22

Post autor: wojtek » pn lip 27, 2009 21:31

Karmę masz zamrożoną? napewno nie otwieraną? Załóż nowy temat.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#23

Post autor: gretel » wt lip 28, 2009 09:26

karma nie otwierana, ale niestety nie w lodówce, to kupimy nowe opakowanie i teraz będzie w lodówce.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#24

Post autor: wojtek » wt lip 28, 2009 15:46

gretel pisze:karma nie otwierana
to tylko sprawdz datę przydatności.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#25

Post autor: gretel » pn sie 03, 2009 22:46

rośniemy - zdjęcia z czwartku, piórka nam juz rosną
Obrazek
Obrazek

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#26

Post autor: gretel » śr sie 05, 2009 17:42

Potworki na świat przyszły pierwszy 1 a drugi 5 lipca, pierwsze zdjęcie ma podany wiek maluchów, na w drugiej porcji zdjęć t 24 i 19 dzień życia i trzecie zdjęcie 30 i 25 dzień , niestety nie da się edytować postów aby to poprawić:). Chyba ze admin może to zrobić to się ładnie uśmiecham.
Rodzice nie siedzą stale w budce dłużej zostają obecnie same ale nie wygląda na to aby marzły, rosną jak na drożdżach widać różnice z dnia na dzień. Widać już różnice w charakterkach starszy będzie łobuz niczego się nie boi idzie gdzie oczy poniosą i nie ważne jak byle do przodu, młodszy bardziej rozważny najpierw poogląda podejdzie sprawdzi. Na razie karmią rodzice ale od weckendu zaczynam dokarmianie, teraz tylko sprawdzam wole, śmiać mi się chce właśnie z Lucka (starszy), bo jak zaglądam sprawdzę czy ok i zamknę budkę to odczekuje minutkę i zaczyna drzeć dzioba jak by chciał mi powiedzieć a Ty co zaglądasz i mnie zostawiasz - ja chce zwiedzać świat. Diable już próbuje wdrapać się na drabinkę jak rodzice wychodzą. Jeśli chodzi żywienie rodziców, to jedzą wszystko
(co nadaje się do jedzenia dla papug) czyli mieszanki ziaren od Justyny, granulat zuperem oraz pretty bird, praktycznie wszystkie owoce i warzywa dostępne na rynku, do tego jajko, ser biały, jogurt naturalny, mieszankę do gotowania fasolek i zbóż, papuzi chlebek, czasami kawałek mięska gotowanego, bardzo lubią tez jedzonko gotowane które gotuje psicy (indyk,ryż i warzywa)
Jeśli chodzi o wodę nigdy nie zaobserwowałam aby dorosłe nosiły wodę w dziobie ale teraz będę lepiej podglądać

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#27

Post autor: wojtek » śr sie 05, 2009 18:53

gretel pisze:od weckendu zaczynam dokarmianie

Trzymaj się tabelki z downloadu, dbaj o odpowiednią temperaturę i rozcięczenie. Dodaj do pokarmu Calci-luks
gretel pisze:Jeśli chodzi o wodę nigdy nie zaobserwowałam aby dorosłe nosiły wodę w dziobie ale teraz będę lepiej podglądać

Rodzice nie poją młodych, podają im jedynie papkę pokarmu odpowiednio rozcięczoną.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#28

Post autor: gretel » śr sie 05, 2009 22:14

"Dodaj do pokarmu Calci-luks " ja podaje Davinowa C calcium cncentrate firmy Quiko - może być czy zmienić?

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#29

Post autor: wojtek » czw sie 06, 2009 06:53

Tak, może być.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#30

Post autor: MisiekPapuga » czw sie 06, 2009 14:07

to tylko w Polsce panują poglądy że wychowany przez człowieka ptak nie nadaje się do hodowli - w sensie do rozmnażania. Gretel gratuluję sukcesu, i fajnie że to opisałaś - może więcej osób się przekona.
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#31

Post autor: gretel » pn sie 10, 2009 17:14

Obrazek
Obrazek
jesteśmy już prawdziwymi papugami z piórami
zdjęcia z dnia wczorajszego czyli mamy 39 i 34 dni, Lucek nie chce wracać do budki robi awanturki jak mu tylko głowa wejdzie, to krzyczy i próbuje wyjść z powrotem, po prostu chce oglądać świat i już, chyba niedługo pracuje metodę wychodzenia z budki bo już trenuje:)

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#32

Post autor: Boguśka » pn sie 10, 2009 18:08

Ale śliczne maluchy :mrgreen: A ten kuperek z czerwonymi piórkami robi wrażenie.Czy rodzice nie są zazdrości ,że teraz więcej uwagi poświęcacie maluchą czy tylko tak się wydaje ?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#33

Post autor: Michallip » pn sie 10, 2009 19:01

Właśnie - czy możecie umieścić fotki całej rodzinki?
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#34

Post autor: gretel » sob sie 22, 2009 23:38

Obrazek
Obrazek
teraz mamy już 50 i 45 dni i wiemy jak utrudniać życie, należy mocno rozkładać skrzydełka to nie mieścimy się wtedy do budy.
Rodzice chyba są troszkę zazdrośni, staramy się aby jednak były w klatce jak maluchy są wyciągane, bo za Oskarka nie gwarantuje ze mój TZ nie oberwał w nagrodę:)

Seb i Evelin
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 04, 2009 22:33
Ptaki które hoduję: African Grey (Żako)
Lokalizacja: Helensburgh

#35

Post autor: Seb i Evelin » ndz wrz 06, 2009 22:23

Gretel czy mozesz podac mi wymiary Twojej budki legowej. Przymierzam sie do budowy. Nasz samczyk "Kayto" ostatnio czesto karmi samiczke pokarmem z wola... mysle ze moglby byc dobrym tatusiem :)

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#36

Post autor: gretel » pt wrz 25, 2009 16:44

Przepraszam, ale troszkę nas nie było, moja budka ma wymiary dł.50 cm, jedne bok 37, drugi 30. Maluchy już są wielości rodziców, baraszkują po klatce, Lucek starszy praktycznie do budy chodzi spać, próbuje naśladować dorosłe ptaki i jeść na jednej nodze ale jak na razie nie bardzo mu wychodzi a to zdjęcie w wieku 65 dni Obrazek
I w wieku 80 dni
Obrazek

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#37

Post autor: Figa » pt wrz 25, 2009 22:05

Jak miło na nie popatrzeć, są cudowne :-) wielkie dzięki za relacje, bardzo lubię czytać o nich, to sama radość :-)

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#38

Post autor: gretel » śr paź 21, 2009 17:12

Maluchy właściwie wykarmione przez rodziców, od czasu do czasu dostawały coś ode mnie, teraz praktycznie same jedzą, rodzice już nie karmią, ale nadal pilnują dzieci, latają razem po mieszkaniu i nie bardzo chcą wracać do klatki, praktycznie chyba już mogłabym pod koniec miesiąca poszukać im nowych domków. Lucek jednak będzie łobuzem wpycha się wszędzie nie boi się niczego wszystko sprawdza i bierze do dzioba, wyrywa innym z dzioba, Luka nadal jest grzeczna i bardzo rozważna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#39

Post autor: Figa » śr paź 21, 2009 18:36

Śliczności :-) ten na dole to pewnie Lucek , widać interesuje się stolarką :mrgreen:

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#40

Post autor: pabloj » śr paź 21, 2009 19:01

:roll: ja chce, ja chce takie maleństwo........... śliczne diabełki z nich :evil: :lol:
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmnażanie i pielęgnacja/ hodowla domowa-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość