Czerwone żako

-w wolierach zewnetrznych-wewnętrznych i klatkach-)przygotowanie ptaków do lęgów,sukcesy hodowlane-wszystko to wymaga doskonałej znajomości biologi,zoologi,ornitologi,botaniki,fizjologi-szereg i cały podział biologiczny jest bardzo waznym obiektem zainteresowań przyszłego hodowcy,nie tylko dla siebie a wiedza potrzebna również na przyszłośc dla innych-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

Czerwone żako

#1

Post autor: Gerard » śr sty 20, 2010 22:41

Popatzrcie ile juz ich nahodowali( trzeba parę stronek przewinąć) .

http://www.redafricangrey.com/

http://www.redafricangrey.com/More_ALL_ ... _Grey.html

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#2

Post autor: haaszek » śr sty 20, 2010 23:36

Przedziwnie to wygląda, człowiek jest przyzwyczajony do szarego żako, a to czerwone jest takie... gołe.

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#3

Post autor: szkot » czw sty 21, 2010 09:12

Niesamowicie wyglądają te ptaki!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

eewwaaa
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 20, 2010 13:23
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4

Post autor: eewwaaa » czw sty 21, 2010 09:38

Śmieszne są te czerwone Żako - ale przyznam, że dziwne...

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#5

Post autor: pabloj » czw sty 21, 2010 10:18

Są różne reakcje na widok czerwonego żako lecz gdzieś w sieci spotkałem się ze zdjęciem czerwonego żakusia już u kogoś w mieszkaniu - zupełnie inaczej to wygląda niż na tej "grzędzie" w tej hodowli, powiedziałbym że przyciąga oko w umeblowanym pomieszczeniu. ;-)
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

zenon
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 11, 2010 11:05
Ptaki które hoduję: aleksandretta wieksza :)
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

#6

Post autor: zenon » czw sty 21, 2010 18:27

no mi sie raczej nie podobaja takie zabiegi ...to takie poprawianie natury ... a i kolor zupełnie nie ładny ( jakiś taki różowawy :-/ ) jak dla mnie oczywiście :-D

cocoleo
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 21:05
Ptaki które hoduję: szkarłatka, żako kongo
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#7

Post autor: cocoleo » czw sty 21, 2010 18:55

Ja uważam, że są przepiękne. Ciekawe czy te ptaki są płodne? Czy są takich samych rozmiarów co szare ich bracia? Pewnie ceny ich są astronomiczne?

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#8

Post autor: essex1 » czw sty 21, 2010 20:04

Czerwone zaczki sa ekstra,spotykane sa jeszcze z bialymi ogonami.Na amerykanskich forach czytalem,ze jak hodowcy trafi sie jakis zaczek z pojedynczymi czerwonymi piorami,to ma powod do dumy i zadowolenia,bo jest szansa na wychowanie jakiejs orginalnej mutacji.Ja kiedys myslalem ze to objaw chorob,a to genetyka taka.W naturze podobno tez takie sie spotyka.Moze ma ktos takie na forum,warto takie rozmnazac.Tak jak hodowca na filmie-10 lat i cos moze sie wylegnie innego... ;-)
Pozdrawiam. Artur

cocoleo
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 21:05
Ptaki które hoduję: szkarłatka, żako kongo
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#9

Post autor: cocoleo » czw sty 21, 2010 21:42

To prawda, że czerwone piórka określali niektórzy,że jest objawem chorej wątroby ptaka. Okazuje się iż jest to mutacja danego gatunku.

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

#10

Post autor: Gerard » czw sty 21, 2010 22:17

cocoleo pisze:To prawda, że czerwone piórka określali niektórzy,że jest objawem chorej wątroby ptaka. Okazuje się iż jest to mutacja danego gatunku.
Raczej może być i jednym i drugim. Pozdrawiam

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#11

Post autor: essex1 » czw sty 21, 2010 23:11

Tu jest ladna stronka o mutacjach i nie tylko http://www.avianweb.com/africangreys.htm
Pozdrawiam. Artur

sebek24
Posty: 24
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:35
Ptaki które hoduję: 2-Aleksandretty Alex&Gaga,Nimfa Katun
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

#12

Post autor: sebek24 » pt sty 22, 2010 12:03

Bardzo ładne żako.Mogli by spróbować zrobić coś z arami ciekawe co by powychodziło.
Ja jestem za takimi pomysłami i mutacjami!! :-D
sebek:)

Awatar użytkownika
dzem3
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 15:53
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne zielona i niebieska
Lokalizacja: Chełm

#13

Post autor: dzem3 » pt sty 22, 2010 14:39

A mi się one nie podobają i nie dlatego, że są czerwone ale dlatego, że ktoś bawi się w poprawianie tego co JUŻ JEST PIĘKNE!
Rozumiem, że w naturze też czasem zdarza się jakiś wyjątek, coś innego od ogółu np. albinosy wśród wielu gatunków zwierząt, ale to sama natura płata wtedy figle my jej w tym nie pomagajmy.
Każdemu ma prawo coś się podobać lub nie - w tym wypadku ja należę do tych drugich!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#14

Post autor: Figa » pt sty 22, 2010 17:50

Muszę przyznać, że mnie też się te czerwone żako nie podobają, jakieś takie nijakie, jakby im coś brakowało, szare żako z czerwonym ogonem, to jak dla mnie bardzo dostojna papuga, a czerwona już nie ma tego czegoś :mrgreen:

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#15

Post autor: Michallip » pt sty 22, 2010 22:14

Mnie osobiście bardzo podobają się żako 2 faktorowe żako (te z czerwonym podbrzuszem, grzbietem i lotkami w skrzydłach). Skoro żako hodowane sa od wielu lat to oczywsitym jest fakt że pojawi się jakaś mutacja barwna. W cale nie jest to poprawianie natury a cięzka praca prawdziwych pasjonatów, którzy chcą utrwalić jakąś mutację (dokładnie to samo działo się z falistymi, alkami, nierozłączkami i cała masą innych gatunków). Jeszcze kilka lat i pewnie pojawią się kolejne mutacje tych fajnych papug :)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
Robi
Posty: 76
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 06:03
Ptaki które hoduję: zako ary lorysa gorska
Lokalizacja: Houston
Kontakt:

#16

Post autor: Robi » czw lut 11, 2010 05:59

Bella - zako kongijskie ponad 20 letnie ma rowniez czerwone piorka, ale raczej jest to problem zywieniowy w pierwszych jej lata zycia.
Piorka te zaczely sie pojawiac jakies 4 lata temu. Widzialam tez kilka zaczkow z czerwonymi piorkami rozmieszczonymi na grzbiecie i lotkach,ale bylo to ptaki juz ponad 20 letnie i sadze tak jak u Belli raczej spowodowane sa brakami zywieniowymi ( watroba) i niestety wszystkie one maja problem ze skubaniem sie.
Znam zaczka z odlowu, ktory ma na szyjce jak "znamie" wiazke czerwonych piorek - napewno rozpoznawalny....:)
Hodowanie tej mutacji to tylko pomaganie w bogaceniu sie hodowcow, ktorzy nie beda zainteresowani w jakich warunkach te ptaki beda zyly.
A Ci ktorych stac bedzie na zakup takiego "okazu" zamknie to zako w zlotej klatce i bedzie zapraszal znajomych na ogladanie "zlotego jajka".
Lidia
Lidia

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmnażanie i pielęgnacja/ hodowla domowa-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość