Udany lęg żako .......

-w wolierach zewnetrznych-wewnętrznych i klatkach-)przygotowanie ptaków do lęgów,sukcesy hodowlane-wszystko to wymaga doskonałej znajomości biologi,zoologi,ornitologi,botaniki,fizjologi-szereg i cały podział biologiczny jest bardzo waznym obiektem zainteresowań przyszłego hodowcy,nie tylko dla siebie a wiedza potrzebna również na przyszłośc dla innych-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
dzidek
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 12, 2010 23:50
Ptaki które hoduję: żako, konura
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#41

Post autor: dzidek » pt lip 09, 2010 20:33

Chodziło mi głównie o legi gdzie kluło się po kilka młodych i te okazywały się jedno płciowym przychówkiem. Dla przykładu moje żako wychowały 3 samce ale następnym razem mogą wychować 10 samic (nie obraził bym się) :-P
Z lataniem dobrze. Na piersi lekko puch zaczyna im wychodzić więc podejrzewam że to wynik częstego chodzenia po siatce lub nawet zaczątki pierzenia wywołane wysoką temperaturą (mogę się mylić). Z jedzeniem nie ma najmniejszych problemów. Młode wcinają wszystko co im dam co ułatwia mi bardzo utrzymywanie ich w dobrej kondycji. Stare zwykle bały się potraw z jaskrawych kolorów np. czerwona porzeczka, burak czy zielone takie jak brokuł. Z młodymi nie ma tego problemu i mam nadzieję, że nauczą rodziców, żeby nie bać się tego co im daję.
pysia34, Twój lotnik Fredek to chyba nie lora wielka? :-|
Javelin Throw

pysia34

#42

Post autor: pysia34 » pt lip 09, 2010 22:23

wielka wielka vosmaeri :-) i sama jestem zaskoczona tempem wzrostu i usamodzielneniem, chociaż teraz się uwstecznia przy małej Kleopatrze :-( - nowej samiczce która ma dopiero miesiąc

Awatar użytkownika
dzidek
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 12, 2010 23:50
Ptaki które hoduję: żako, konura
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#43

Post autor: dzidek » pt lip 09, 2010 23:50

Dwa miesiące i potrafi JEŚĆ? Nie wspomnę o LATANIU!!! Udokumentuj to bo może to pierwszy taki przypadek :-P Gratulacje :-)
Javelin Throw

pysia34

#44

Post autor: pysia34 » pt lip 09, 2010 23:55

nie wiem czy pierwszy , ale przywiozłam go 13 maja i po stanie puchu miał wówczas nie więcej niż 23 dni, raczej mniej, choć puch był z uwagi na zimno bardzo gęsty :-)
teraz przy małej żebrze dużo, ale zanim przybyła Kleo jadł już tylko raz dziennie papkę wieczorem , rano zawsze już lądował przy nasionach kiełkach i owocach, chociaż nie wszystkie jeszcze je
natomiast lata już ponad dwa tygodnie i zaczyna wyrabiać na zakrętach , chociaż jeszcze nie zawsze :-)
zadziwiający jest również fakt ilości wydawanych dźwięków, myślę że szybko będzie mówił bo jest strasznie "gadatliwy" :-)
na swój sposób oczywiście obecnie, zdolna bestia z niego :-)
mam swoją teorię co do usamodzielnienia Fredka...od małego był z Tamagoczim-kurczakiem który jest zagniazdownikiem i naśladując go bardzo szybko poznał zasady samodzielnego żywienia
na początek oczywiście różne miękkie typu jajko i pokarmy jajeczne, a potem nauka rozłupywania ziarna i poszło szybko
Płączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony sob lip 10, 2010 04:25 przez pysia34, łącznie zmieniany 1 raz.

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#45

Post autor: gretel » wt paź 26, 2010 13:52

u mnie dwie dziewczyny i jeden chłopach:)

Awatar użytkownika
bartuś
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:35
Ptaki które hoduję: żako kongijskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

#46

Post autor: bartuś » ndz lis 25, 2012 00:24

gretel moje gratulacje.Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym mieć parkę żako, która mogłaby mieć młode. Mam samca, który ma dopiero 8 miesięcy i jest ręcznie wykarmiony przez hodowcę. Wziąłem go od niego kiedy miał 2,5 miesiąca, jak myślicie czy gdybym dokupił do niego samiczkę też mógłbym w przyszłości doczekać się ich potomstwa ? Też byłyby w mieszkaniu, w pokoju gościnnym bo nie mam innej możliwości. Napiszcie czy jest taka szansa ?
Marzenia są po to żeby je spełniaća moim marzeniem jest parka żako, która w przyszłości doczeka się małych żakusiów :-)

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#47

Post autor: pysia34 » ndz lis 25, 2012 07:39

Niestety u żakusiów sytuacja taka jak u Gretel to raczej nie jest codzienność ale próbować trzeba. Im szybciej spróbujesz ołączyć tymwiększą masz szansę. Ptaki dorastające razem z regóły są sobie bliższe, ale udanych lęgów to nikt Ci njie zagwarantuje. Znam wiele przypadkó żako które się znają i bytują z sobą wiele lat i nie stworzyły nigdy pary. U mnie jest tak z arami. Nawet gniazdują bo są w okresie rozrodczym ale na udane lęgi nie ma co liczyć. Obie ręcznie karmione i zwyczajnie samiec nie potrafi kryć, karmić iopiekować się samicą.

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#48

Post autor: gretel » pn lis 26, 2012 18:14

nie ma czego gratulować. ja jestem od sprzątania klatki. to ich sposób na życie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmnażanie i pielęgnacja/ hodowla domowa-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość