Jak przyciąć żaczkowi pazurki ?

-w wolierach zewnetrznych-wewnętrznych i klatkach-)przygotowanie ptaków do lęgów,sukcesy hodowlane-wszystko to wymaga doskonałej znajomości biologi,zoologi,ornitologi,botaniki,fizjologi-szereg i cały podział biologiczny jest bardzo waznym obiektem zainteresowań przyszłego hodowcy,nie tylko dla siebie a wiedza potrzebna również na przyszłośc dla innych-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
policjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 22:13
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: Kolno
Kontakt:

#1

Post autor: policjusz » czw maja 13, 2010 18:22

mam takie nie typowe pytanie jak przyciąć żaczkowi pazurki czy ktoś wie , bo mieszkam w malej miejscowości a tutejsi weterynarze to raczej kury , krowy , czy jakiś obcinacz zakupić

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » czw maja 13, 2010 18:26

Może napisz jak wyglądają pazurki a najlepiej wklej ich dokładne zdjęcie. Masz młode żako i nie potrzeba mu przycinać pazurków , jednak czekam na zdjęcie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

pysia34

#3

Post autor: pysia34 » czw maja 13, 2010 18:27

Ja zamiast obcinać daję żerdż owiniętą papierem ściernym na płótnie gramatura 180 lub 200 bardzo drobny (castorama) na jeden lub dwa dni i sam ściera sobie pazury. p
Potem wymieniam na normalną jak je zetrze :-) powtarzam taki zabieg co jakiś czas. Dla ptaka bezstresowo bez łapania

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Post autor: szkot » czw maja 13, 2010 18:47

Oj...słyszałem,że sie nie powinno takich papierów ściernych dawać.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

DDarek
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 16, 2009 22:09
Ptaki które hoduję: Lucyfer Żako
Lokalizacja: Świdnica

#5

Post autor: DDarek » czw maja 13, 2010 20:29

ja swojego Lucka nie łapię , kiedy jest w klatce ,zabawiam go czymś i kiedy ma łapki na siatce ,to pazurki są na zewnątrz i wtedy ciach . Musisz jednak bardzo uważać bo jak zbyt dużo przytniesz to krew może się polać . Lepiej mniej niż za dużo ;)
pozdrawiam
Darek

pysia34

#6

Post autor: pysia34 » czw maja 13, 2010 20:48

są różne szkoły szkot :) ja wolę uważać na swoje paluszki :) Marcel inaczej nie da sobie obciąć :( a to najprostrzy sposób stosowany przez wielu hodowców...

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#7

Post autor: Figa » czw maja 13, 2010 22:06

ja mam takie małe obcinacze do paznokci, Figa mi podaje łapkę i obcinamy po kolei :-P Gorzej jak Kika ma za długi to już jest problem :roll:

Awatar użytkownika
gabiryna
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 11, 2010 14:06
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#8

Post autor: gabiryna » pt maja 14, 2010 07:42

Ja też swojemu Bolkowi obcinam cążkami do paznokci,podaje łapkę. Z młodym jest kłopot, bo łapki nie poda a na siłę nie chcę. Na razie pazurki nie przerastają młodemu drastycznie , ale sposób pysi wart wypróbowania. Nie stresuje ptaka, a krótkotrwałe przesiadywanie na żerdzi z papierem ściernym nie wpłynie jakoś tragicznie na stopy ptaka.

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#9

Post autor: Michallip » pn maja 17, 2010 21:48

Moje żako przyzwyczaiły się do obcinania pazurów obcążkami dla kotów/małych psów. Siadają na kracie i wystawiają pazury a ja w miarę sprawnie je przycinam.

Uważaj na jadno - pazury żako są ciemne i nie widać w nich naczyń krwionośnych. Jesli skaleczysz ptaka to wszystko będziesz miał upackane krwią a ptak natępnym razem nawet nie da się dotknać. A przy okazji pewnie stracisz palce jak papuga Ciebie dziobnie...

Lepiej zainstaluj w klatce konar z grubą korą. Papuga spiłuje papugi (i dziób) sama.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

szu_ger
Posty: 38
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 17:05
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: warszawa

#10

Post autor: szu_ger » wt maja 18, 2010 12:46

Michallip - spiłuje pazury, a nie papugi... :-P

Ja niektórym obcinam, a niektórym piłuję co kilka tygodni pilnikiem. Mniejszy stres i wiem, że nic nie uszkodzę. Część sama sobie ściera.

Handzia
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 18:25
Ptaki które hoduję: faliste, zako, nimfa
Lokalizacja: Polska

#11

Post autor: Handzia » wt kwie 09, 2013 14:51

witam.
Moze to dziwnie zabrzmi ale moj zakus sam sobie je obgryza i dlatego nie mialam z tym problemu

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmnażanie i pielęgnacja/ hodowla domowa-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość