Biegunka ? Kupka plus nadmiar wody

Będziemy omawiać co zrobić żeby nasza papuga żako czuła się bardzo dobrze- i jak zadbać o to żeby dożyła z nami razem ( 80-lat )

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#1

Post autor: zako kuki » czw mar 10, 2011 12:28

dalem jej spokoj nie naciskam ale to trwa od niedzieli , taki nagly przewrot hmmmm ,
nie wiem czy przez to czy nie ale chyba ma tez jakby biegunke mowie jakby bo 2 lub 4 razy dziennie zamiast kupy siknie z niej taka jakby biala woda?maz?
kupie dzis cos na biegunkeo ile nie przejdzie do popoludnia
oby wszytsko wrocilo do normy :)

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#2

Post autor: glizda177 » czw mar 10, 2011 15:23

to takie białe to mocznik tzw. siusiu :) jak mnie nie myli z opisu.Zako sa czule na zmiany ja unikam odwiedzin dzieci i w ogole obcych .Musi sie wyciszyc powinno być dobrze . no i nie radze dawałć leków papudze których wet nie przepisze lub nie doradzi papugi inaczej leczy sie niz ludzi tez stosuje sie węgiel ale ja bym to skonsultowała

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#3

Post autor: zako kuki » czw mar 10, 2011 17:49

kal jest bialo zielony i w tym to cos :) biale tez jest lub kupka plus woda hehe wczesniej tak nie bylo :)
i jakos malo je teraz nawet slonecznika juz tak nie wtrynia jak kiedys
widac tez ze jakby nerwowa sie stala
wiem ze moze przezyla szok
ale szybciej zaakceptowala mnie i byla duzo spokojniejsza i przyjazna juz na 2 dzien jak ja kupilem......... a tu juz 4 dni piora mi wybiera :)

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#4

Post autor: glizda177 » czw mar 10, 2011 18:42

No niestety czasem sa takie kłopoty z żako i co dziwne częsciej niż z innymi gatunkami ,widzisz jak reaguje na stres musisz zwórcić uwage by jej go oszczedzić ..
Biało zielony kał to nić nazwyczajnego być może zjadła coś co do tej pory nie jadła z tad ta zmiana koloru. Kał miewa rózne kolory zależy co papug zje .

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#5

Post autor: papugi » sob maja 21, 2011 02:06

zako kuki pisze:........dalej nic nie chce dziobie tylko miesznke jaka jej daje a wydziobuje z przewaga slonecznik i moze dlatego ma dziwne wodniste siki z kupa?.......taka woda lub cos sluzowate nie mija jej to prawie codziennie baaaaaaaaardzo tego pelno jest.......od jutra pozbawiam jej slonecznika i zobacze co bedzie czy minie to


daj jej mieszanke bez slonecznika..jesli ona sie sloneczkiem naje, to nie ma apetytu na co innego.

Czy mozesz zrobic zdjecie jej kupki z wszystkim?
Oprocz tej mieszanki co je? ludzkie jedzenie?
cos slodkiego moze?

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#6

Post autor: zako kuki » sob cze 11, 2011 20:36

zrobie jak tylko dam rade hmmmmm mam gazety w klatce wiec nie wiem czy to bedzie widac
mieszanki 4 karm je 2vitakraft zwykle i 1 premium do tego beaphar
nie absolutnie nic takiego nie dostaje
proboje dawac warzywa i owoce ale nie wychodzi to szkoda ze poprzedni wlasciciel jej nie uczyl od malego.....

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#7

Post autor: GoldAngelo » sob cze 11, 2011 21:09

Nie wkładaj gazet, w większości zawierają jednak szkodliwą farbę drukarską. Lepsze są już zwykłe kartki do drukarki (nie zadrukowane). Co do owoców i warzyw-rób z nich zabawki. Może się zainteresuje.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#8

Post autor: zako kuki » sob cze 11, 2011 21:09

dodaje przekroj :) z dzis wieczor
tak wygladaja jej odcgody na jednym jest cienkie jak ;makaron;tylko ze ma zadka konsystencje na codzien jest to bardziej twarde i ciut dluzsze a wody jest duzo za kazdym razem
zadko robi bez wody bardziej takie normalne ale baaaaardzo zadko lub wogole
Załączniki
odchody 058.JPG
odchody 059.JPG

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#9

Post autor: zako kuki » sob cze 11, 2011 21:11

ostatnie
Załączniki
odchody 060.JPG

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#10

Post autor: zako kuki » sob cze 11, 2011 21:14

musialbym wykupic skslep z papierem do drukarki :) bo zmieniam jej minimum 2 razy dziennie a do mojej klatki troche kartek wejdzie :)
a piasek dla kota?lub takie kuleczki nie wiem jakby zelowe?tylko boje sie ze jezykiem dosiegnie niby jest kratka nad podloga ostep ale wolalbym nie ryzykowac

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#11

Post autor: GoldAngelo » ndz cze 12, 2011 10:08

Żwir dla kota wciąga wilgoć, lepiej zwykły żółty piasek(taki jak na piaskownicę). Część osób ten piasek myje, część nie.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

pysia34

#12

Post autor: pysia34 » ndz cze 12, 2011 10:42

połóż papier żeby te kupy były wyraźne a potem stosuj dalej gazety

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#13

Post autor: zako kuki » ndz cze 12, 2011 11:40

przecierz sa wyrazne reszta to sama woda

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#14

Post autor: papugi » pn cze 13, 2011 06:04

halo
dziwnie mi to wyglada. Nie wiem czy szary kolor kalu jest taki, czy czarny..malo "urée" tego bialego..duzo wody.
Jesli ptak dostal cos slodkiego do zarcia, to moze byc wiecej wody (to jest urin+mocz?)

Od czego ten czerwony kal? czy ptak coz zjadl?

Co tobie razy zrobic natychmiast: dodaj do wody ktora pije "argile verte albo tez tej szarej=bentonite (glina zielona w formie pudru). 1 lyzke na szklanke wody. Tylko nie mozesz uzywac metalowego pojemnika,i zadnej metalowej lyzeczki do mieszania. Musi byc plastykowe, szklane albo drewniane..

Za dwa albo trzy dni, zobaczysz czy kal sie zrobi normalny.

pysia34

#15

Post autor: pysia34 » pn cze 13, 2011 06:27

Nic bym nie robiła. Jeśli ptak dostaje "mokre" jedzenie to kał jest zupełnie normalny.
Nie wiem czym karmiłaś żaczka ale różne pokarmy i granulaty barwią kał więc jeśli dostawał coś poza suchym ziarnem to kał będzie różnokolorowy czasem :-)


Co za pytanie czy ptak dostaje słodkie?
Może lizaczka czy czekoladkę?

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#16

Post autor: zako kuki » pn cze 13, 2011 09:38

ej klikajcie na to zdjecie bo to tak wyglada..... a jak klikniesz to wskakuje osobne zdjecie i jest normalne i kolory tez
nie daje nic zadnych slodyczy itp
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony pn cze 13, 2011 18:23 przez zako kuki, łącznie zmieniany 1 raz.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#17

Post autor: papugi » pn cze 13, 2011 15:51

pysia34 pisze:


Co za pytanie czy ptak dostaje słodkie?
Może lizaczka czy czekoladkę?



czy to do nmnie sie odnosi to pytanie?
moze mniej ironji byloby przyjemniej dyskutowac nie parawda?
Czy ty lubisz ja ludzie w ten sposob do ciebie mowia?
Bo ja, nie.


slodkie co ludzie czesto ptaka daja sa n.p:
soki, ciasta, slodkie yogurty albo nawet yogurty juz mieszane z owocami, nawet owoce jak winogron zawieraja duzo cukru.

Glina (kupiona i czysta) byla i jest urzywana w duzej chodowli Hagen w Rigaud, Québec Kanada,.
Reguluje kal i wyraznie dziala przeciwko e-coli faecalis.
Bardzo jest uzyteczna przy roznych problemach jelit.

Co mozesz jeszcze sprobawac, to dac przez 2 -3 dni wylacznie ziarna

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#18

Post autor: zako kuki » pn cze 13, 2011 18:36

tak jedzac sam slonacznik ziarna i kukurydze jest lepiej.....
ale gdy daje jej pelne mieszanki tak sie dzieje na nowo
albo jedzac kilka dni z rzedu samo ziarno to i tak po 3 dniach lujda z niej ta woda sama lub z kupa

kuki nie byla uczona przez bylego wlasciciela niczego dlatego je tylko mieszanki ktore jej daje.......
niestety nie mam gdzie kupic tutaj tej gliny
boje ssie jednego ogladalem ostatnio kakadu ktora w zoladku miala dlugi czas jakis malutki kawalek metalu i przez to papuga tak miala i na dodatek jak kuki dosc duzo pior tracila wlasciciel mowil ze to 6 miesiecy trwalo zanim poszedl na przeswietlenie i to bylo zatrucie a papugi nie daja po sobie poznac ze cos jest nie tak....a kuki dosc duzo juz zabawek zniszyla.....

pysia34

#19

Post autor: pysia34 » pn cze 13, 2011 21:16

Może polećmy glinę Niemcom na e. coli :-)

Przestań Kuki panikować. Jak jest ciepło ptaki wiecej piją i przez to moczu jest po prostu więcej. U mojego żako kupy są codziennie inne. Fakt że nauczył się jeść wszystko ale już dawno zauważyłam , że książkowe kupy są raczej trudno osiągalne
:-) a ich konsystencja ilość i jakość zależy od tego co ptaki jedzą.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#20

Post autor: papugi » pn cze 13, 2011 22:04

zako kuki pisze:tak jedzac sam slonacznik ziarna i kukurydze jest lepiej.....
ale gdy daje jej pelne mieszanki tak sie dzieje na nowo
albo jedzac kilka dni z rzedu samo ziarno to i tak po 3 dniach lujda z niej ta woda sama lub z kupa.....


nie moge ocenic czy masz racje sie o ptaka niepoic czy nie..
nie mam zamiaru ciebie niepokoic ale wiem z doswiadczenia ze lepiej sie niepoikic bez przyczyny niz nic nie robic jak moze ptak ma jakis problem.

Glina raczej dziala na miekki kal niz na mocz (ta woda) ..duzo wody to dotyczy raczej funkcji nerek
Naogol kupuje sie taka gline w formie pudru w takich sklepach bio czy moze u was w'aptekach.
Uwazam ze, jesli ma sie papugi to taka glina powinna byc w ptasiej "first aid kit".(komplet pierwsze pomocy)


........
zako kuki pisze:
boje ssie jednego ogladalem ostatnio kakadu ktora w zoladku miala dlugi czas jakis malutki kawalek metalu i przez to papuga tak miala i na dodatek jak kuki dosc duzo pior tracila wlasciciel mowil ze to 6 miesiecy trwalo zanim poszedl na przeswietlenie i to bylo zatrucie a papugi nie daja po sobie poznac ze cos jest nie tak....a kuki dosc duzo juz zabawek zniszyla.....


bardzo dobrze cie rozumie ...i znam jeden taki przypadek u znajomej...kal wydawal jej sie nie normalny (nie tak wygladal jak "twoj" i poszla do wteryniarza mimo ze miala 3 godziny jazdy..okazalo sie bylo zatrucie na metal (plomb) ktore ptak polknal z jakiegos starego przedmiotu.

Jesli masz okazje to pojdz do dobrego ptasiego weteryniarza ...bedziesz potem spokojna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Troska o zdrowie/pierwsza pomoc-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości