nasiona konopi mozna?

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

ezra
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Białogard

Jakie ilości.

#1

Post autor: ezra » sob mar 17, 2007 23:40

Podaję swoim papugom konopię, moczoną też i mam pytanie.Czy mogę kiełkowac dla swoich papug konopię, słyszałem zę stymuluje ona ptaki do rozrodu.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » ndz mar 18, 2007 10:47

Można kiełkować wszystkie nasiona jakie podajesz swoim papugom , konopii w mieszankach nigdy nie jest za dużo , ponieważ są bardzo tłuste. Nadmierna ich ilość prowadzi do zapasienia ptaka. Poczytaj sobie tutaj http://www.aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=405 i pooglądaj zdjęcia mieszanek do kiełkowania.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ezra
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Białogard

#3

Post autor: ezra » ndz mar 18, 2007 13:54

A zapomniałem dodać, ze czytałem w którejś z książek, że właśnie moczona konopia jest szkodliwa dla ptaków w pierwszej jej fazie moczenia, czyli jakieś 24 godz. Tak samo jak len i rzepak.
Nie wiem co teraz mam myśleć o tym ?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » ndz mar 18, 2007 15:19

Nie wiem co to za ksiązka, postaraj się to odszukać. Ja moczę nasiona kilka dni i trzymam je w lodówce, później wyrzucam na sito i płuczę kilka razy dziennie i trzymam aż do momentu skiełkowania, więc cały proces skiełkowania trwa u mnie o koło pięciu dni.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Macieja
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:02
Ptaki które hoduję: nimfy,faliste,aleksandretty
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#5

Post autor: Macieja » pn cze 16, 2008 20:23

Ja mam problem kupilem alekse ktora ma 2 miesiace i musze ja troszke podkarmic karmie ja zmielonym slonecznikiem marechwka zmielona i biszkoptami jutro bede mial specjalny preparat niewiem w jakich ilosciach podawac i ile azy dziennie takiej aleksie 2 miesiace prosze o pomoc bede wdzieczny

mam problem mam nowe gg 8848280 prosze o kontakt
Ostatnio zmieniony pn cze 16, 2008 20:38 przez Macieja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#6

Post autor: WOJTEKZ » pn cze 16, 2008 20:38

A może zacznij podawać zwykłą miękką mieszankę jajeczną , oczywiście nie należy zapominać o podawaniu zwykłego suchego pokarmu. Powinieneś się szybko zorientować co i jak zjada Twoja papuga. W osobnej miseczce podaj też starte na wiórki warzywa, wszystko to możesz jeszcze uzupełnić jakimiś miękkimi owocami ale w mniejszej ilości.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Macieja
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:02
Ptaki które hoduję: nimfy,faliste,aleksandretty
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#7

Post autor: Macieja » pn cze 16, 2008 22:51

daje jej jajko ale niewiem w jakich ilosciach ile mam dac zeby nie przekarmic ani nie zaglodzic je marchewke i niewiem ona lubi biszkopt z woda przez strzykawke ale ile mam jej dawac mam stzrykawke 5ml dalem jej 1,5 i zdjadla

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#8

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 04:59

Zastanawia mnie tylko czy poprzedni właściciel mógł Ci sprzedać niesamodzielną papugę, myślę że nie , ptak na pewno już potrafi jeść sam. Być może nie pobiera jeszcze pokarmu ponieważ jest w stresie, w końcu jest już w innym domu. A jak długo jest już u Ciebie :?: Mieszankę jajeczną możesz podawać w większych ilościach i już po jednym dniu będziesz wiedział ile będzie zjedzone, uważaj tylko aby mieszanka nie zakisła. Co do dokarmiania strzykawką to możesz podawać papudze mniejsze ilości kilka razy dziennie, tak jak napisałeś 1,5-2 cm na jeden posiłek , to będzie takim uzupełnieniem dziennej dawki pożywienia , które moim zdaniem ptak powinien już pobierać samemu.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Macieja
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:02
Ptaki które hoduję: nimfy,faliste,aleksandretty
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#9

Post autor: Macieja » wt cze 17, 2008 09:42

ten pan powiedzial tacie ze jesli chce sobie ja oswoic to powiebnien kupic nie samodzielna ze by ja karmic ma 2miesiace a ja ja mam od wczoraj ile razy dziennie podawac po 1,5 strzykawki 5ml narazie podawalem jej 1 o 8 rano i mysle ze gdzies kolo 12 nastepmna dawka a jajko to podaje lyzeczka albo palcami po troszku ten hodowca powiedzal ze sama pije juz i czasami podjada ziarno ale zadko on ma te papugi w domu wiec je obserwowal dziekuje za pomoc wiedzialem ze na pana mozna liczyc w kazdej hwili jest pan doswiadczony i naprawde moze pan pomuc dziekuje pozdrawiam

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#10

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 10:02

Dwu miesięczna aleksandretta zaczyna już powoli pobierać suchy pokarm , szkoda tylko że nie wstrzymaliście się jeszcze dwa tygodnie-wtedy by już jadła wszystko samodzielnie. Podawaj jej też jabłko , jest miękkie więc da sobie radę bez problemów. Musisz cały czas obserwować ptaka i w miarę potrzeby dokarmiać strzykawką.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#11

Post autor: Boguśka » wt cze 17, 2008 10:26

To w jakim wieku aleksy są już samodzielne w jedzeniu?a czy tak młodemu ptaszkowi można podawać już takie owoce jak truskawki i arbuz czy dopiero w przyszłym roku?Pytam z ciekawości bo chyba nie było takiego tematu
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#12

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 10:29

Jak są samodzielne , zakładam że mają już wtedy 2,5 miesiąca to można już im podawać dosłownie wszystko ale w umiarkowanej ilości.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#13

Post autor: Boguśka » wt cze 17, 2008 10:31

To dobra pora dla młodego paputka bo nauczy się jeść wszystkiego co dobre i nie będzie problemu z jedzeniem, a i w przyszłości ze zdrowiem i wyglądem
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#14

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 10:35

Do takiej nauki potrzebni są rodzice aby pokazywali młodemu co i jak się je. W zasadzie jak hodowcy podają miękki pokarm dorosłej parze, która jeszcze karmi młode w budce to z jedzeniem wszystkiego młode nie mają później żadnych problemów , owszem są rzeczy które zjadają z apetytem i są takie które tylko trochę skubną.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Macieja
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:02
Ptaki które hoduję: nimfy,faliste,aleksandretty
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#15

Post autor: Macieja » wt cze 17, 2008 11:19

Dzis zauwazylem jak moja aleksa j normalana mieszanke slonecnik proso itp tylko czy bedzie pila wode podawac jej jeszcze biszkopt z woda i jajko przez strzykawke bo niewiem

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#16

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 13:13

Pić to będzie piła na pewno , tylko nie wiem czy to zobaczysz. Na wszelki wypadek włóż do klatki kilka pojemników z wodą i rozmieść je na różnej wysokości oraz na dnie klatki. W dalszym ciągu możesz dokarmiać papugę.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Macieja
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:02
Ptaki które hoduję: nimfy,faliste,aleksandretty
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#17

Post autor: Macieja » wt cze 17, 2008 13:22

aa ona teraz z 1 godz siedzi przy ziarnie i je caly czas nawet slonecznik rozlupuje ale duzo bieze do dzioba i jej wypada

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#18

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 13:24

To normalne , papugi więcej zniszczą i wyrzucą pożywienia niż zjedzą. Obserwuj ptaka i w razie potrzeby dokarmiaj.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Macieja
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:02
Ptaki które hoduję: nimfy,faliste,aleksandretty
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#19

Post autor: Macieja » wt cze 17, 2008 13:30

ale jajka i marchewki nie rusza czy puszczac ja na pokuj ona jest taka nie pewna frunie ale niewie gdzie moze sizdz
aa teraz chowa glowe i spi
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2008 14:55 przez Macieja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#20

Post autor: WOJTEKZ » wt cze 17, 2008 13:37

Za wcześnie aby puszczać ptaka na swobodne loty, ogranicz się na razie do dokarmiania papugi :!: :!: :!: Trochę podjadła to teraz poszła spać , to normalne.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości