łysinka :( pomocy!!

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Papużka19
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 11, 2008 14:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka
Lokalizacja: wielkopolska

łysinka :( pomocy!!

#1

Post autor: Papużka19 » pn sie 11, 2008 14:41

witam. mam problem. moja modrolotka czerwonoczelna przechodzi okres pierzenia i niestety jest on tak silny ze kolo otworkow usznych ma lyse miejsca :-( niewiem czym to moze byc spowodowane...papuzka jest odpowiednio karmiona : karmy dla papuzek srednich,swiezy slonecznik i kukurydza,kłosy pszenicy,kiełki prosa i słonecznika,warzywa,owoce,mieszanka jajeczna,witaminy do wody,jarzębinke,koniczyne,mlecze i wiele innych. naprawde pokarm ma urozmaicony. jest to samczyk i nie ma partnerki ani samca do towarzystwa. calymi godzinami przesaiduje poza klatka fruwajac po pomieszczeniu.gdy jest w klatce to takze mam ja przy sobie,czesto sie z nia bawie itd wiec nie jest osamotniona...prosze pomozcie.... :-(

sajga
Posty: 89
Rejestracja: sob lis 10, 2007 22:04
Ptaki które hoduję: aleksandretty ob., modrolotki,faliste, nimfy,gołąbki egzotyczne
Lokalizacja: wielkopolska

#2

Post autor: sajga » pn sie 11, 2008 14:51

Sama piszesz że przechodzi okres pierzenia.Więc w czym problem?
sajga

Awatar użytkownika
Papużka19
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 11, 2008 14:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka
Lokalizacja: wielkopolska

#3

Post autor: Papużka19 » pn sie 11, 2008 14:55

bo nigdy tak mocno go nie przechodzila...ma dwa lyse miejsca i poprostu martwie sie...

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » pn sie 11, 2008 15:08

Papużka19, Koza musi mieć codziennie możliwość kąpieli,one nie lubią gdy jest zbyt sucho i stąd te problemy z pierzeniem.Kąpiel to nie basenik czy mała miseczka one uwielbiają się kąpać w dużych płaskich pojemnikach i robią to z wielkim entuzjazmem - wokól wszystko jest mokre.

Awatar użytkownika
Papużka19
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 11, 2008 14:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka
Lokalizacja: wielkopolska

#5

Post autor: Papużka19 » pn sie 11, 2008 15:25

Al, moja papuzka kąpie sie codziennie w umywalce:) gdy tylko slyszy jak wchodze do lazienki to przylatuje za mną i siada na umywalke i chodzi po niej i puszy sie i domaga sie kąpieli:)wiec to tez zaden klopot...:) myslalam moze ze jak drapie sie po glowce to wtedy piorka jej wylatuja?... dodam ze ma drewniane zerdki i klatce i o nie piluje sobie pazurki wiec chyba nie ma az takich ostrych...a moze poprostu powinnam przeczekac?bo slyszalam ze lysienie u modrolotek jest czeste i mija wraz z okresem pierzenia...tylko ze to juz troszke trwa i poprostu boje sie...ale wierze ze bedzie dobrze:)

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Post autor: wojtek » pn sie 11, 2008 15:53

musisz odrobaczyć ptaka. Poszukaj wątków o odrobaczaniu. http://www.aleksandretta.pl/forum/viewt ... robaczanie
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Papużka19
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 11, 2008 14:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka
Lokalizacja: wielkopolska

#7

Post autor: Papużka19 » pn sie 11, 2008 16:03

dziekuje:) to biore sie za poszukiwania:) ;-)

Awatar użytkownika
Donia-Puzo
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 16:36
Ptaki które hoduję: Modrolotki,zeberki
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#8

Post autor: Donia-Puzo » czw wrz 04, 2008 17:29

Problem rysuje sie tak - Puzo modrolotka lutino mieszka u mnie rok, pare miesiecy temu zaczela lysiec polamany ogon ( prawie w ogole niewidoczny przez pewien czas ) głowa łysa w 70%. Duzo slyszalam o problematycznym pierzeniu tych ptakow wiec zignorowalam sprawe ,podałam bardziej urozmaicony pokarm codziennie spora ilosc warzyw , owocow.Efektów nie widze czasem jest gorzej czasem lepiej. Wydaje mi sie ze Puzo je sobie wyrywa kiedy sie stresuje- po burzy widac bylo spore pogorszenie stanu piór.Nie wiem co mam zrobic z tym problemem- dezynfekcja klatki byla, jutro ide do weterynarza po srodki na odrobaczenie. Poza stanem piór kondycja aktywnosc w normnie. Ktoś ma jakies rady dla mnie? Nie mam innych ptaków jezeli to potrzebna informacja.

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#9

Post autor: haaszek » czw wrz 04, 2008 18:49

Donia-Puzo, czy ptak ma możliwość codziennej kąpieli? Jak dużą ma klatkę i czy ma coś, czym mógłby się zająć? Zabawki, gałązki z liśćmi? (Bo wnioskuję, że to samotna papużka). Modrolotki to ciekawskie ptaki - może się skubać z nudów. Ale na głowie sam się nie wydziobie.

Awatar użytkownika
Donia-Puzo
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 16:36
Ptaki które hoduję: Modrolotki,zeberki
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#10

Post autor: Donia-Puzo » czw wrz 04, 2008 19:13

Ma możiwosc codziennej kąpieli mimo iz cierpia na tym moje panele .. ale my nie o tym :) . Nie napisalam ze wydziobuje tyko ze wyrywa- łapami ..moze lepszym slowem byloby wydrapuje..moznaby pomyslec ze to sprawa pasozytow przy dziobie ale ze ogon ma polamany? Wystaje mu doslownie jedno krotkie piórko reszta jakby odgryzione w polowie. Pozostaje kwestia zabawek do omowienia - ma ich sporo i wiele czasu wolnego poza klatka. Nie rozumiem calej zaistanialej sytuacj.

Awatar użytkownika
Papużka19
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 11, 2008 14:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka
Lokalizacja: wielkopolska

#11

Post autor: Papużka19 » sob lis 22, 2008 15:23

Donia-Puzo, ja zaczelam podawac papuzce witaminy OPTIMIN E i efekty szybko przyszly :-) dzis papuzka wyglada pieknie i jest gładka jak nigdy :-) polecam naprawde!!

funiu
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 13, 2009 13:23
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurski

#12

Post autor: funiu » pt mar 13, 2009 20:29

mam problem: moja papuga kozia ma 2 łysinki nad uszami czy to coś poważnego?? kupilem jej wanienke ale nie chce z niej korzystac (wygląda to tak że jakby bala sie z niej korzystać) jak ją zachęcić do tego??? prosze o pomoc :-(

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post autor: Krysia- » sob mar 14, 2009 06:06

funiu, może ta wanienka jest za mała, za wąska lub za głęboka, może kolor nie odpowiada ?
Al dobrze określiła wymagania modrolotki co do pojemnika do kąpieli.
Najlepiej do kąpieli nada się duża biała podstawka do kwiatów doniczkowych.
Zobacz w moim albumie zdjęcia moich baraband kąpiących się w takiej podstawce http://www.aleksandretta.pl/forum/album ... ?user_id=4
By zachęcić papużki do wchodzenia do kąpieli, możesz do wody włożyć np. kawałki kolorowych warzywek. Wrodzona ciekawość papug powinna spowodować zainteresowanie czymś nowym w ich otoczeniu a przez to wejście do wody. Potem zostanie Ci tylko wycieranie wszystkiego dookoła :-D
Dobrze by było gdyby pojemnik z wodą do kąpieli był poza klatką. Ptak by zaczął się kąpać musi się poczuć bezpieczny, musi wiedzieć że w każdej chwili może odfrunąć.
Jeśli do wanienki nie chcą wchodzić - zmień pojemnik.
Jeśli te poczynania nie odniosą skutku, spróbuj kozę potraktować spryskiwaczem ale nic na siłę.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#14

Post autor: wojtek » sob mar 14, 2009 06:55

Ptak musi czuć się bezpiecznie żeby się kąpać.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

funiu
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 13, 2009 13:23
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurski

#15

Post autor: funiu » pt mar 27, 2009 14:35

To znowu ja. Chciałbym się dowiedzieć czy łysinki nad otworami usznymi u mojej "kozy" to coś poważnego? Jeśli tak to co mam robić??? Proszę o pomoc :-(

Awatar użytkownika
Koko-zieloneoko
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 21, 2008 02:58
Ptaki które hoduję: Nimfy, Gołębie
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#16

Post autor: Koko-zieloneoko » ndz mar 29, 2009 08:13

Ekspertem to ja nie jestem ale moje papugi zawsze na Wiosnę i na jesień się pierzą i to jest moim zdaniem nic groźnego moje Kozy też maja spore łyśniki i koło klatek więcej pieza ale to okres przejściowy .Jeżeli mają apetyt a dostają sporo warzyw to łysinki szybko miną .Zaczyna się okres lęgowy i teraz ptaki jak maja partnera i warunki lęgowe to mogą się oskubać piórka aby wysłać gniazdo tak robi moja jedna samica zawsze jak się szykuje na lęgi to w domku jest więcej piór .Ale każdy ptak robi inaczej .A łysinkami można zacząć się martwić jak będą duże i papużka będzie osowiała to w tedy może być problem .
Irena Anna C.
Jestem miłośniczką ptaków i nie tylko .
Lubię prawdę obłudy nie znoszę

funiu
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 13, 2009 13:23
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurski

#17

Post autor: funiu » pn mar 30, 2009 17:20

Dziękuje bardzo za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości