Eksperyment

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#21

Post autor: Michallip » wt maja 11, 2010 20:30

A tak wygląda młoda lorysa w 55 dniu życia. Praktycznie cała jest już opierzona i tylko na szyi ma jeszcze nieco przerzedzone pióra. Lotki w skrzydłach i ogonek wydłużają się z każdym dniem. Młode ma bardzo mocny „uścisk” i niezwykle ostre pazury. No i dziobek – w końcu robi się czerwony  Papuga nabrała też już mocy prawnej i została zarejestrowana w starostwie. Czekam jeszcze na wynik badania DNA.

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post autor: Krysia- » wt maja 11, 2010 22:23

No i sceptykom eksperymentu teraz oko bieleje ...... :mrgreen:
Czy loryska sama pobiera już pokarm, a jeśli tak, to jaki ? Mam tu na myśli ten specyficzny pokarm przeznaczony do skarmiania lorys.
Czy przybrani rodzice jeszcze ją dokarmiają ?

pysia34

#23

Post autor: pysia34 » śr maja 12, 2010 07:27

Nie do końca Krysiu....:-( Na chwilę obecną wykarmienie i wychowanie to jedno, a stan narządów wewnętrznych ze względu na zmienioną dietę to drugie... Wpływu tego żywienia nie zobaczy się gołym okiem jeśli jest. Jeśli papuga w przyszłości będzie miała "ptasi profil" pewnie powie to coś więcej o jej stanie zdrowia...
Był przypadek w którymś z polskich ogrodów zoologicznych dotyczący złego wręcz nieprawidłowego żywienia misia, któremu po szczegółowych badaniach zmieniono dietę na ogólnie zdrową dla niedżwiedzia, do której jego żołądek nie był przystosowany i misiu padł. Nie wiemy czy senegalka specyficznie karmiona zachowa długi żywot w zdrowiu.... Euforycznie można podejść do wychowania od małego takiej ślicznotki co dalej będzie z jej zdrowiem czas pokaże.

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#24

Post autor: Michallip » śr maja 12, 2010 08:41

Krysiu do pełnego sukcesu to jeszcze trochę zostało. Mała dopiero próbuje się wspinać po drabince i wychyla nieśmiało głowę. Pewnie w najblizszych dniach wyjdzie z budki. Dla mnie odchowanie papugi = jej pełnemu usamodzielnieniu. Rodzice karmią ja cały czas a mała rośnie i rośnie :)

Co do karmienia i stanu zdrowia - raczej nie bedzie żadnego ryzyka. Od pierwszych dni dorosła para aleksandrett dostaje pokarm dla lorys, który jedza w pierwszej kolejności. Mają też masę owocow, pokarm jajeczny no i ziarno. Myslę że nic jej nie bedzie.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

pysia34

#25

Post autor: pysia34 » śr maja 12, 2010 11:15

Myślę ja też :-) że nie będzie żadnych komplikacji. Jednak na 100 % o sukcesie można będzie orzec bo pierwszych badaniach ptaszka. Samiwiecie że orzekać u ptaków na oko stanu zdrowia wewnętrznego się nie da, a może i da ale bywa to złudne. Ptaki są jak dzieci umierają uśmiechnięte czasami :(

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#26

Post autor: Michallip » wt maja 18, 2010 18:50

Młoda lorysa od kilku dni nieśmiało wychodzi z budki. Nie ma jeszcze wprawy w poruszaniu się po żerdkach ale jest bardzo wytrwała i ćwiczy przez cały czas.

Jeszcze w budce:

Obrazek

a teraz sprawdzimy czy rodzinka czeka:
Obrazek

no i z tatą najlepiej :)

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#27

Post autor: Michallip » czw maja 27, 2010 14:12

Ano minął :))) Młoda lorysa już lata i ostatnio miałem spory problem aby ja złapać jak mi wyfrunęła z klatki. Cały czas przebywa jeszcze z przybranymi rodzicami. Przyłapałem ją kilkakrotnie jak jadła samodzielnie pokarm jajeczny i papki dla lorys, więć planuję w przyszłym tygodniu oddzielić ją od alek, które chyba przygotowują się do powtórnego lęgu.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#28

Post autor: Michallip » sob cze 19, 2010 15:22

Poniżej kilka aktualnych fotke młodej lorysy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Wojo
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:30
Ptaki które hoduję: -
Lokalizacja: Lublin

#29

Post autor: Wojo » sob cze 19, 2010 16:20

No piękna!
Czyli eksperyment udany w 100% ;-)
Wojtek

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#30

Post autor: Michallip » ndz cze 20, 2010 17:47

Samica, samica... i to po testach DNA :)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#31

Post autor: Michallip » sob sty 15, 2011 13:05

Trochę trzba oświeżyć temat więc zaczynam ;)

Moje lorysy przystąpił do kolejnych legów. Bałem się, że znowu będę musiał podrzucać jajka lub młode do innych papug a tu niespodzianka. Z dwóch jajek wykluły sie dwa mlode. Jedno niestety padło w wieku około 2 tygodniu. Drugie natomiast roziwja sie bardzo ładnie i juz zaczyna wyglądac z budki. Wprawdzie dorosłe troche ją skubały, ale karmily wytrwale i ogrzewały. Mloda z każdym dniem ma coraz więcej piór i zaczęła juz wyglądać z budki.

To zdjęcia z początku stycznia.
Obrazek
Obrazek

Wieczorem postaram sie wkleić coś aktualnego.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#32

Post autor: Michallip » sob sty 15, 2011 19:47

Obrazek

Obrazek

Offtopicowe posty zostały wydzielone do kosza.
Ostatnio zmieniony ndz sty 16, 2011 05:40 przez Michallip, łącznie zmieniany 1 raz.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#33

Post autor: Michallip » śr sty 19, 2011 20:11

Dzisiejsze fotki:

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#34

Post autor: Michallip » sob sty 22, 2011 14:57

i z mamą już na zewnątrz budki:

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#35

Post autor: Grzegorz » wt sty 25, 2011 22:20

Gratuluję! :-) aż miło się czyta :-)
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#36

Post autor: Michallip » ndz sty 30, 2011 17:04

Młoda lorysa próbuje swoich sił w lataniu - wychodzi jej to coraz lepiej. Praktycznie cały dzień spędza poza budką a jedynie na noc cała rodzinka chowa się do środka. Młoda jest juz całkowicie opierzona i jedyne na grzbiecie ma jeszcze kilka pałek. No i zauważyłem już kilka razy jak samodzielnie jadła - rodzice puszczają młodzika pierwszego do pokarmu.

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#37

Post autor: Michallip » ndz lut 13, 2011 20:30

Młoda lorysa kilka dni temu została oddzielona od rodziców. Radzi sobie bardzo dobrze i co najwazniejsze sama pobiera pokarm. Jest badzo ciekawska - ale to u lorys akurat normalne - i bez większego problemu wchodzi na rękę, daje sie dotknąc i nie panikuje na widok człowieka.

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Kamyllo
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 22, 2014 21:48
Ptaki które hoduję: Rozelle Białolice, Nimfy, Modrolotki

#38

Post autor: Kamyllo » czw lip 24, 2014 13:39

witam zastanawiam się nad tym czy lorysa górska może być trzymana w wolierze zewnętrznej wraz z innymi papugami typu rozella białolica, nimfa, księżniczka walii, papuga kozia, może ktoś coś takiego widział lub próbował, ponieważ ja bym sobie sprawił parkę lorys lecz boję się że będą się czepiały ziaren, lub ziarnojady pokarmu dla lorys, np. miodu lub czegoś podobnego

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#39

Post autor: Michallip » czw lip 24, 2014 14:34

U mnie lorysy tęczowe przebywają na zewnątrz od wczesnej wiosny do jesieni wraz z innymi, dużo większymi gatunkami papug. Nie ma z tym najmniejszych problemów - mają taki charakter, że nawet araraunę potrafią sobie podporządkować a amazonki i kakadu schodza im z drogi. Obecnie jedna para lorys odbywa lęgi we wspólnej wolierze. Co do pokarmu - lorysy moga jeść ziarna i u mnie zaglądaja do kamników z ziarnem ale i tak podstawą ich wyzywienia jest specjalna mieszanka. Ile chcą tyle zjedzą. Pokarm dla lorys z kolei jest uwielbiany przez inne papugi i muszę pilnować aby zawsze był dostepny.

Lorysy tęczowe to bardzo towarzyski gatunek, intersują się dosłownie wszystkim co się dzieje w wolierze i w jej okolicach. Ostatnio wykluł mi się kurczak od kurek miniaturowych a one przez cały czas dreptały za kurczakiem i oglądały go z każdej strony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#40

Post autor: coco39 » pt lip 25, 2014 07:19

Tak jak Michał napisał mogą być. U mnie też jest parka lorys górskich w wspólnej wolierze z aleksandrettami i amazonkami.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Lorysy górskiej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości