Jaka to papuga

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

Jaka to papuga

#1

Post autor: Boguśka » śr sty 21, 2009 18:31

Ostatnio zainteresowałam się tymi małymi papugami.Czy ktoś mógłby napisać coś więcej o nich.Jaki charakter,czy jest różnica w zachowaniu samca a samicy i tak wogóle.Czy biorą pokarm do łapki i czy lubia jeść owoce i warzywa czy też są takie fusyty jak nimfy?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » śr sty 21, 2009 22:11

Ja kiedyś miałam świergotkę, była zielono niebieska, bardzo fajna, była mało hałaśliwa, miała bardzo przyjemny głos, ale do łapki nie brała pokarmu. Mam nadzieję, że odpowie Ci ktoś znający się na tym gatunku, bo ja to laik jestem, ale mam bardzo miłe wspomnienia związane z tą papużką.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#3

Post autor: JC » śr sty 21, 2009 23:53

http://papugi.gery.pl/swiergot.php
tam masz mój artykuł sprzed 8 lat, Przeczytałem ponownie fragment o mutacjach i zaważyłęm - jak ten czas szybko leci :-D

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » czw sty 22, 2009 08:42

Ja mam po 1 parze świergotek seledynowych i wielobarwnych.Obie pary zachowują się raczej spokojnie,wielobarwne są moim zdanie bardziej komunikatywne :mrgreen: są łagodniejsze,szybciej się oswajają.Za zieleninę potrafią zrobić wszystko :mrgreen:
Co do agresywności to wszystko zależy od ptakow, moje seledynowe są cały rok we wspólnej wolierze z innymi papugami.Nawet teraz w czasie lęgow samiczka wysiaduje jajka w pomieszczeniu razem z innymi ptakami.
Wielobarwne były osobno,ale kiedyś zwiały z wolierki na piwnicę i tak zostałyi.Nie zauważylam agresji pomiędzy nimi.Relacje wielobarwnych z innymi ptakami też są poprawne.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#5

Post autor: Boguśka » czw sty 22, 2009 08:47

Czyli mogły by być z nimfami i katarzynkami?Co do temperatury to po aklimatyzazji przyszłą zime mogły by spędzać juz na balkonie?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#6

Post autor: JC » czw sty 22, 2009 11:54

To, że u kogoś pojedyncza para, nie wykazuje agresji, to jeszcze nie oznacza, że tak będzie zawsze. Ja np. zimą świergoty trzymam nawet po 3 dorosłe pary w jednej wolierze, ale nigdy się do końca nie przewidzi następstw. Po ok miesiącu takiej koegzystencji jeden z samców został zabity a jego "małżonka" pokaleczona. Mam aktualnie ok 8 par i pozostałe się jak na razie "nie zabijają" się. Ale gdybym załozył im budki lęgowe, to przypuszczam, że byłaby masakra.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » czw sty 22, 2009 15:12

Wiem żę moja "hodowla" z profesjonalnością nie ma wiele wspólnego.Trzymam kilka gat.razem ale zawsze po jednej parze z danego gat./nie liczę falek i nimf/Jak do tej pory a trwa to kilkanaście lat nigdy nie mialam kłopotow z agresją.No może za wyjątkiem jednego razu - dotyczyło to falistej.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post autor: Krysia- » ndz sty 23, 2011 05:02

JC, czy mógłbyś ponowić linka do artykułu o świergotach ? Powyższy podany link nie działa.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#9

Post autor: JC » ndz sty 23, 2011 18:11

Twoje życzenie spełnione :-D .

http://ptakiegzotyczne.net/swiergot.php

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące świergotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości