Jakie dokumenty potrzebne do wywozu ptaka z polski

wystepuja w trzech podgatunkach-(P.e timnech-żako liberyjskie-P.e princeps-żako książęce-P.e erithacus-żako kongijskie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
policjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 22:13
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: Kolno
Kontakt:

Jakie dokumenty potrzebne do wywozu ptaka z polski

#1

Post autor: policjusz » śr lut 09, 2011 15:48

witam .
Mam takie dość nie typowe pytanie odnośnie wywozu papugi z polski , otóż posiadam wspaniałego żaczka i niestety jestem zmuszony wyjechać z polski do USA , tu moje pytanie jakie papiery są potrzebne żeby móc wywieźć tego ptaszka z polski , ponieważ tu gdzie mieszkam czyli na wsi , nie są w stanie udzielić mi żadnej informacji pozdrawiam wszystkich i prosiłbym o jakąś odpowiedz .


Daniel

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » czw lut 10, 2011 00:47

Kosztowna sprawa. Masa załatwiania. Obowiązkowa, długa kwarantanna w USA. Trzeba się bezpośrednio zwrócić do odpowiednich instytucji amerykańskich w celu sprawdzenia aktualnych przepisów, proponuję zacząć od ambasady lub konsulatu. Wiadomo, że ptak musi mieć CITES wywozowy wydany przez MOS - ale to jest najłatwiejsze do załatwienia, pod warunkiem że ptak jest zarejestrowany i ma świadectwo pochodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Charakterystyka Zako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości