Papuga dla nietypowego ptaka... oswojonego wróbla :)

Nasze sworzenia.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Monta
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 14:48
Ptaki które hoduję: Wróbel zwyczajny

Papuga dla nietypowego ptaka... oswojonego wróbla :)

#1

Post autor: Monta » ndz paź 15, 2017 15:02

Witam, mam nietypowy problem. Posiadam odchowanego wróbla (znaleziony jako łyse piskle). Jest w 100% oswojony, choć niezamierzenie, bo plan był taki, żeby odchować i wypuścić, niestety nie boi się ludzi, psów, kotów itd. Po konsultacji z weterynarzem stwierdziłam, że musi już u mnie zostać, bo nie ma szans żeby uchował się na wolności. Chciałabym dokupić mu papugę, jedną lub więcej, żeby miał towarzystwo (o ile można połączyć go z jakimś gatunkiem). Pytanie tylko z jakim? Myślałam o nimfach lub kanarkach. Dodam, że wróbel to na 90% samiec (jeszcze do końca się nie wypierzył, ma ok. 3 miesiące). Jeśli chodzi o warunki, to ma klatkę otwartą ok. 16h dziennie i lata po pokoju, na noc jest zamykany. Klatka ma wymiary 55x31cm, wysokość 85cm. W razie potrzeby mogę kupić większą, bo chciałabym, żeby mieszkali w jednej. W domu są psy i króliki, byłoby fajnie, gdyby papuga nie miała ochoty ich atakować :)
Czy ktoś ma pomysł co do gatunku, ilości ptaków- czy jest to w ogóle możliwe do zrealizowania?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » ndz paź 15, 2017 16:55

z papugom nie, ew. z kanarkiem

Monta
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 14:48
Ptaki które hoduję: Wróbel zwyczajny

#3

Post autor: Monta » ndz paź 15, 2017 18:49

Tylko czy nie będą się krzyżować? Chyba, że kupię 1-2 samce, ale wtedy mogą być wojny... Dlaczego nie papugi? :)

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#4

Post autor: Rozalka:) » ndz paź 15, 2017 20:01

Najlepiej, gdyby był to drugi wróbel, jednak nie słyszałam jeszcze żeby ktoś je sprzedawał... W związku z tym skoro chcesz kupić towarzysza powinien być jak najbliżej z nim spokrewniony, a papudze jest do niego daleko. Kanarkowi do wróbla jest już bliżej, więc to jest lepszy wybór. Jeżeli dokupisz mu samca nie powinno być wojny, a jak samicę to się nie powinny skrzyżować. Może ktoś jeszcze powie jaki ptak mógłby być lepszy od kanarka, bo ja tego nie wiem

Monta
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 14:48
Ptaki które hoduję: Wróbel zwyczajny

#5

Post autor: Monta » ndz paź 15, 2017 20:09

Rozumiem, chyba najlepiej będzie zakupić samca kanarka, w takim razie jednego czy dwa? Ta klatka wymiarowo jest ok?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » pn paź 16, 2017 17:33

jednego kanarka

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#7

Post autor: Rysiek » pn paź 16, 2017 18:23

Zdecydowanie żadna papuga. Tak jak pisała Al najprościej dla Ciebie może to być kanarek , obojętnie jakiej rasy , może być mieszaniec . Samczyk czy samica dla wróbla bez znaczenia.

Monta
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 14:48
Ptaki które hoduję: Wróbel zwyczajny

#8

Post autor: Monta » śr paź 18, 2017 12:28

Dziękuję za informacje :) W takim razie kupię kanarka samca, choć chyba wolałabym kupić ze 2 :)

Monta
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 14:48
Ptaki które hoduję: Wróbel zwyczajny

#9

Post autor: Monta » sob paź 21, 2017 15:33

Mam jeszcze pytanie o piasek na dnie- czy wróblowi on nie zaszkodzi i będzie go jadł?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#10

Post autor: Al » ndz paź 22, 2017 16:26

a w naturze to co ma ? chyba nie papier ?, wróbel tak jak kanarek potrzebuje piasku do trawienia

Monta
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 14:48
Ptaki które hoduję: Wróbel zwyczajny

#11

Post autor: Monta » pt lis 03, 2017 19:42

Kanarek jest już 2 tyg, samiec, wybór bardzo trafiony. Nie ma konfliktów (przynajmniej na razie), zachowania mają bardzo podobne. Dziękuję za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmaitości-Hodowane przez nas ptaki-oraz inne zwierzeta-}”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości