Rozmnażanie zeberek

-do rzędu tych ptaków ozdobnych bedziemy zaliczać wróblowate z rodziny astryldów-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

matu1997
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 14:09
Ptaki które hoduję: PAPUŻKI FALISTE, ZEBERKI
Lokalizacja: Oświęcim

#21

Post autor: matu1997 » ndz kwie 07, 2013 16:13

sqrczybyk na stronie której podałeś gdybyś dobrze poczytał tam jest wyraźnie napisane że:
"Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest budka lęgowa".

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#22

Post autor: sqrczybyk » ndz kwie 07, 2013 18:41

a co ... jeśli byłoby napisane,że polecają budę dla psa ???
no tak,ale jeśli mają ją "gdzieś" to co się przy niej upierasz :?:
czytaj ze zrozumieniem :mrgreen:
także zakładasz mniejsze buty i w nich chodzisz jeśli cisną ?
najważniejsze to obserwować i zrozumieć zachowanie ptaków,tym bardziej,że trzymasz je w domu i masz wyśmienitą okazję ;-)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 18:42 przez sqrczybyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#23

Post autor: Al » ndz kwie 07, 2013 18:41

apol pisze:sioano to chyba nie jest dobry pomysl uzyj trocin mozesz je kupic prawie wszedzie w markecie lub w zologicznym. Jesli pozwalaja ci warunki to kup pare ptakow by sie przeparowaly i moze to pomoze. Podaj tez jajko, biszkopt i starta marchew to moze pomuc. Trzymam kciuki by ci sie powidlo


Zeberki nie legną się na trocinach one budują gniazdo z sianka, włókna kokosowego, bialych piórek, budowa gniazda stymuluje je do legów. Gniazda moga robić wszedzie w budkach dla falistych, w budkach półotwartych, w koszyczkach

matu1997
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 14:09
Ptaki które hoduję: PAPUŻKI FALISTE, ZEBERKI
Lokalizacja: Oświęcim

#24

Post autor: matu1997 » ndz kwie 07, 2013 19:46

Mam jeszcze pytanie:
1)Czy wielkość klatki ma jakieś znaczenie na rozmnażanie zeberek?
2) Co z tym ryżem i ziemniakami? :-/

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#25

Post autor: JC » ndz kwie 07, 2013 23:33

matu1997, ryżu i ziemniaków nie będą jadły a poza tym, jak są solone to są szkodliwe.

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#26

Post autor: Raffy » wt kwie 09, 2013 19:41

Moje wszelkie ptactwo w tym zeberki, srebrnodziobki, amadyny diamentowe, wspaniale, czerwonogłowe itp. rąbią ugotowany bez soli, brązowy ryż aż miło :D
Trochę tego jest ;)

Tobik
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:36
Ptaki które hoduję: Nimfy falistewpf świergotki modrolotki

#27

Post autor: Tobik » pn sty 29, 2018 16:43

Moje zeberki zniosły trzy dni temu jajko przesiadują dosyć często w budce ale jajko jakby jest odsunięte troche na bok. Czy bedzie wiecej jajek czy jest szansa na wyklucie tego jednego. Prosze o jakies porady i z góry dziękuje.

Tobik
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:36
Ptaki które hoduję: Nimfy falistewpf świergotki modrolotki

#28

Post autor: Tobik » czw maja 17, 2018 12:59

Moje zeberki drugi raz zaziębiły jajka. Pierwszym razem wszystkie jajka byly dobre a zarodki w pelni rozwiniete brakowalo moze 1,2 dni do wyklucia. Za drugim razem byly trzy jajka jedno czyste drugie wczesniej zamarlo a trzecie mialo sie juz kluc i nic. Jaka jest przyczyna tego.?

kaskakaka2019
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 10:47
Ptaki które hoduję: papuga

#29

Post autor: kaskakaka2019 » pt paź 11, 2019 12:56

witam , nie wiem czy w dobrym dziale napisałem ale prosze o pomoc

posiadam 3 zeberka 2 samice i jeden samiec w jednej klatce od ok roku , zniosly jajko , zrobiłem im domek z pudełka , miały sianko i papier z chusteczek do środka , oczywiście to wszystko było zanim zniosły także żadnej ingerencji mojej nie było , następnie po 2 dniach jajko zostało rozdziobane czemu nie wiem , jaki mogl byc powod , czy mogl to zrobic samiec agresywny czy czysty przypadek co zrobić na przyszłość aby sie tak nie powtorzylo i czym moge je karmic aby zniosły kolejne jajka bo było tylko jedno a czytalem ze samice do 4 nawet maja

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#30

Post autor: Al » pt paź 11, 2019 17:54

zeberki trzymamy parami, jak sa dwie samiczki to przeszkadzaja sobie

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ptaki ozdobne -"astryldy"-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości