Rozpoznanie Gatunku

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

arek9109
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:00
Ptaki które hoduję: Papuga falista, papugi nierozłączki

Re: Rozpoznanie Gatunku

#21

Post autor: arek9109 » czw sty 23, 2014 17:55

Czegoś nie rozumiem czyli moja nierozłączka nie może miec młodych??

Z jaka odmianą może mieć młode?

Co do płci to moi zdaniem to samiec ma ściętą lekko kłowe.Ale wyśle zdjęcie zebyście lepiej widzieli głowe ptaka.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#22

Post autor: apol » czw sty 23, 2014 18:19

Arek nie chodzi tutaj o odmiane to hybryda czyli ptak ktory mial rodzicow dwuch roznych gatunkow nierozlaczki tak ptak ma bardzo male szanse na to by mial mlode z jaka kolwiek nierozlaczkom ( chodzi o gatunek )mozesz kupic tak jak napisal El nierozlaczke czerwonoczelnom ( albo ta ktora podales na zdjeciu drugim ) ale to tylko dla towarzystwa
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#23

Post autor: El. » czw sty 23, 2014 18:40

Mogę Cię troszeczkę pocieszyć arek9109, w wiosne 2012 miałem taką hybrydkę latała sobie z innymi nierozłączkami w wolierze, była mieszanką czarnogłówki i czerwonoczelnej, w jakieś półmiesiąca dobrała się z kobaltowym samcem personaty i po około 2 miesiącach wychowali mi 3 młodych o dziwo wszystkie były zdrowe, lecz dla mnie takie krzyżówki to kaleczenie ptaków. Rozdzieliłem parke i sprzedałem w rozsądnej cenie hodowcy tą właśnie hybryde, generalnie takie przypadki zdażają się rzadko, ale masz zawsze ten 1%, że możesz mieć z niej młode, za marzenia nie karają jak to się mówi. Wyślij mi zdjęcie powiem Ci na 100 % czy masz samca, czy samiczkę.
Pozdrawiam
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#24

Post autor: Al » czw sty 23, 2014 18:42

połączenie fiszera i czarnogłowej daje normalne lęgi w pierwszym i nastepnym pokoleniu, nawet jak / ten zielony/ jest hybrydą fiszera i czarnogłowej, niczego to nie zmienia, dalej sa płodne. Gdyby jedna z tych papug była czerwonoczelna to na lęgi raczej nie ma co liczyć, ale na zdjeciach nie ma czerwonoczelnej ani hybrydy z czerwonoczelną
problemem jest to że nie masz papierów, ptaki są nie zarejestrowane i legalnie ich nie możesz rozmnożyć. bo żaden wet. pow. nie wyda świadectwa wylęgu

Nawet hybrydy rejestrujemy, rejestrujemy nawet w przypadku gdy jedno z rodziców podlega rejestracji a drugie nie.

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#25

Post autor: El. » czw sty 23, 2014 18:48

Dokładnie Al,
Zawsze jest ten problem z papierkami :(
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

arek9109
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:00
Ptaki które hoduję: Papuga falista, papugi nierozłączki

#26

Post autor: arek9109 » czw sty 23, 2014 18:50

Ale kolega mi psiał że ma jakies kartki od tej papugi więc jutro sie przekonam ;)a oto parę zdjęć.

http://fotowrzut.pl/CYX7V0RGRW

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#27

Post autor: El. » czw sty 23, 2014 18:53

Nie no jest to dla mnie samica.:)
A i tak troszeczkę zmienie temat, uważaj na te kolby które masz zawieszone na klatce, są one bardzo tuczące, i nie mają żądnych witamin, ani wartości odżywczych, już zdecydowanie lepiej przyzwyczaić papugi do warzyw, owców i do kiełek.
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#28

Post autor: walh » pn sty 27, 2014 22:32

Może i ja w trącę swoje 3 grosze; według mnie to samica, wprawdzie wyglada na młodego osobnika i również muszę przyznać rację to nie zadna hybryda a mutacja nierozlaczki fishera aqua.., prosze a nie zdegradowanie mnie za wypowiedź, to że ktoś takiej jeszcze nie widział znaczy że nie istnieje, tak samo jak czerwonoczelne red lub mutacja rubino, wystarczy poszperać w łaciniskich nazwach w google lub słowniku google jezyk pakistanski i wszystko bedzie jasne, pozdrawiam

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#29

Post autor: JC » wt sty 28, 2014 12:37

No to jest chyba jasne, że ten ptak to fiszer, oczywiście przyjmując założenie, że nawet w naturze dochodzi do krzyzówek między nierozłączkami z okularem. Biorąc to pod uwagę mozna stwierdzić, że to 100% fiszer hodowlany.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#30

Post autor: apol » wt sty 28, 2014 15:46

Arek qiesz ze masz 14 dni na zarejstrowanie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#31

Post autor: apol » pn lis 24, 2014 06:58

Wygląda na samca
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#32

Post autor: seder » pn lis 24, 2014 19:27

Sprawdź odległość kosteczek od siebie i ich odległość od mostku będziesz wiedział :)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#33

Post autor: Al » wt lis 25, 2014 18:27

Ale ta metoda tylko u starszych ptakow które już zniosły jajka i trzeba mieć to z czymś porównać, bo jak nie wiesz jaka ma byc ta odległosc to <dobani>

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#34

Post autor: seder » śr lis 26, 2014 16:51

u młodych też tylko trzeba mieć wprawe, a po zdjęciach bynajmniej ja nie umiem rozpoznać

Awatar użytkownika
sylwekw
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 18, 2017 14:18
Ptaki które hoduję: Nierozłączki czerwonoczelne, nierozłączki fischera
Kontakt:

#35

Post autor: sylwekw » wt cze 26, 2018 18:08

Przepraszam za trywialne dla wielu pytanie ale dopiero zaczynam się interesować nierozłączkami i mam zasadniczy problem: jaka jest taka podstawowa różnica w wyglądzie między czerwonoczelnymi a fishera (i/lub czarnogłowymi?) Nie chodzi mi o jakieś szczególne mutacje tylko taka zasadnicza różnica. Patrzę na różne fotki i nie mogę tego wychwycić bo pewnie nie wiem na co zwracać uwagę.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#36

Post autor: Rozalka:) » wt cze 26, 2018 18:45

Nierozłączki czarnogłowe z tych trzech jest najłatwiej, bo sama nazwa wskazuje, że mają czarną głowę. N. Fischera ma czerwony dziób i ciemny tył głowy, natomiast n. czerwonoczelna jasny dziób i jasny tył głowy. Dotyczy to ubarwienia standardowego

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#37

Post autor: Al » pt cze 29, 2018 15:49

u czerwonoczelnych dziob jest zawsze jasny bez względu na mutacje barwna i ten gatunek nie ma białej obwódki wokół oka, taka jak maja fiszery czy czarnogłowe - u tych gatunków dziob jasny jest tylko u ptaków niebieskich i białych, ale zawsze jest biała obwódka wokół oka

Awatar użytkownika
sylwekw
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 18, 2017 14:18
Ptaki które hoduję: Nierozłączki czerwonoczelne, nierozłączki fischera
Kontakt:

#38

Post autor: sylwekw » pt cze 29, 2018 20:45

Dziękuję bardzo. Teraz będzie mi prościej rozpocząć poznawanie nierozłączek.

Kenaj
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 24, 2021 20:31
Ptaki które hoduję: Nierozłączki

#39

Post autor: Kenaj » wt sie 24, 2021 21:06

.
Ostatnio zmieniony wt sie 24, 2021 21:10 przez Kenaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Kenaj
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 24, 2021 20:31
Ptaki które hoduję: Nierozłączki

#40

Post autor: Kenaj » wt sie 24, 2021 21:06

Witam widzę że temat już dawno nie był odświeżany a ja bardzo chętnie się dowiem z jakiego gatunku są moje cudeńka
https://ibb.co/TM1sQyy Te z intensywnym kolorem główek to rodzice reszta to młode z pierwszego lęgu

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nierozłączek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości