Dziwne turkusowe modrolotki? Co to jest?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Veronika
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:41
Ptaki które hoduję: Modrolotki

Dziwne turkusowe modrolotki? Co to jest?

#1

Post autor: Veronika » czw sty 06, 2022 12:05

Więc przeglądąłam w internecie modrolotki i znalazłam archiwalne ogłoszenie: https://sprzedajemy.pl/modrolotki-rumia ... nr59772033
Sprzedawca pisze że to modrolotki. Od kiedy modrolotki mają taki kolor? Co to za papugi?
Załączniki
modrolotki-517253532.jpg
Dziwne modrolotki turkusowe

xyz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 26, 2018 23:42
Ptaki które hoduję: modrolotki, nimfy

#2

Post autor: xyz » pt sty 07, 2022 13:32

Od kilku lat są dostępne, nie spotka się ich w sklepach zoologicznych, tylko u hodowców, są to modrolotki czerwonoczelne mutacji niebieskiej, są też czerwonoczelne mutacji niebieski cynamon, cremino, ale też ostatnio pojawiła się nowa mutacja czerwona, wygląda jak lutino z czerwonym nalotem na piórach.

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#3

Post autor: marcin19800 » pt sty 07, 2022 16:25

xyz pisze:
pt sty 07, 2022 13:32
Od kilku lat są dostępne, nie spotka się ich w sklepach zoologicznych, tylko u hodowców, są to modrolotki czerwonoczelne mutacji niebieskiej, są też czerwonoczelne mutacji niebieski cynamon, cremino, ale też ostatnio pojawiła się nowa mutacja czerwona, wygląda jak lutino z czerwonym nalotem na piórach.
dziek też byłęm ciekawy.

xyz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 26, 2018 23:42
Ptaki które hoduję: modrolotki, nimfy

#4

Post autor: xyz » pt sty 07, 2022 23:09

Najprędzej można kupić te mutacje u hodowców albo na giełdach ptaków egzotycznych. Też widziałem modrolotki czerwonoczelne prawie czarne, coś pomiędzy ciemnoniebieską a całkiem czarnym. Pełno filmików jest na YouTube z wszystkimi mutacjami modrolotek czerwonoczelnych od lutino po niebieskie, czerwone czy cremino

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post autor: Rozalka:) » śr sty 19, 2022 16:20

xyz pisze:
pt sty 07, 2022 13:32
Od kilku lat są dostępne, nie spotka się ich w sklepach zoologicznych, tylko u hodowców, są to modrolotki czerwonoczelne mutacji niebieskiej, są też czerwonoczelne mutacji niebieski cynamon, cremino, ale też ostatnio pojawiła się nowa mutacja czerwona, wygląda jak lutino z czerwonym nalotem na piórach.
Właściwie "niebieska" to tylko potoczna nazwa, bo genetycznie to są właśnie turkusowe (tak jak w nagłówku)
Ja coś słyszałam, że ktoś widział niebieską w sklepie zoologicznym, ale może coś mi się pokręciło z amerykańskim forum, chociaż z drugiej strony tam rzadziej się spotyka modrolotki

kiniaczek45
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 18, 2022 13:28
Ptaki które hoduję: Felek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#6

Post autor: kiniaczek45 » wt paź 18, 2022 14:28

No trzeba im przyznać, że piękne są... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość